جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

 خبر 

 دوشهيد و چهار مجروح از زائران ايراني در عمليات تروريستي عراق

نماينده سازمان حج و زيارت در عراق از کشته و مجروح شدن شش زائر ايراني در انفجار بمب در صبح ديروز در سامرا خبر داد.جواد خاني در گفتگو با مهر با بيان اينکه در ساعت 9 صبح چهارشنبه يکي از اتوبوسهاي حامل زائران ايراني در مسير سامرا مورد حمله گروههاي تروريستي قرار گرفت گفت: در نزديکي اتوبوس حامل زائران ايراني که از استان فارس به قصد زيارت عتبات عاليات آمده بودند بمب بزرگي منفجر شده است.وي افزود: بر اساس اخرين گزارشها اين حادثه دو شهيد و چهار مجروح داشته است.

پيشگيري از وقوع جرم سخت تر از جنگ تحميلي است

معاون پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه گفت: پيشگيري از وقوع جرم ابعادي گسترده تر از جنگ دارد که حضور سازمان يافته مردم را مي طلبد ما بايد از ظرفيت مردم استفاده کرده و خود را در قوه قضائيه محصور نکنيم.به گزارش مهر، محمد باقر ذوالقدر با مقايسه روش هاي پيشگيري سزا گرانه و سرکوب گرانه اظهار داشت: در برخورد هاي پيشگيرانه بهترين روش حفظ ارزشها و کرامت انساني افراد است و اين بدان معني نيست که بطور کلي برخورد کيفري را کنار بگذاريم بلکه بايد براساس کيفر در حد ضرورت و پيشگيري در حد ممکن عمل کنيم.ذوالقدر با تاکيد بر اينکه پيشگيري وظيفه اي همگاني است، دستگاههاي مردمي و دولتي را در اين مشارکت فراخواند و گفت: هدف اسلام سرکوب انسان نيست بلکه کمال سعادت اوست و انسان مورد تکريم خداوند نبايد اساسا دچار آلودگي شود وبه دنبال آن نيز سرکوب گردد بلکه برخورد با چنين انساني بايد پيشگيري از منکر و کيفر در حد ضرورت باشد.

عضوکميته کنترل دخانيات خبرداد:

تعلل شرکت دخانيات در استفاده از تصاوير هشدار دهنده

عضو کميته کشوري کنترل دخانيات خواستار برخورد جدي مسئولان وزرات بهداشت با تعلل شرکت دخانيات در نصب تصاوير هشدار دهنده بر روي سيگارها شد.به گزارش مهر، دکتر حسن آذري پور اظهارداشت: در دبيرخانه ستاد کشوري کنترل دخانيات وزارت بهداشت، نصب 12 تصوير جديد هشدار دهنده بهداشتي روي بسته هاي سيگار و توتون مصوب شد و قرار بود که اين تصاوير در بازه زماني 6 ماهه نصب شود.وي با بيان اينکه شرکت دخانيات در زمينه نصب اين تصاوير کوتاهي مي کند، افزود: مقرر شده بود که شرکت دخانيات تا پايان مهرماه جاري 4 تصوير جديد هشدار دهنده بهداشتي روي بسته‌ هاي سيگار چاپ کند که متاسفانه اين کار صورت نگرفت.عضو کميته کشوري کنترل دخانيات از مسئولان وزارت بهداشت درخواست کرد که با برخورد قاطع در اين زمينه براي تحقق اين هدف همکاري نمايند تا بتوانيم هر چه زودتر اين تصاوير را بر روي بسته هاي سيگار و توتون مشاهده کنيم.

حقوق بازنشستگان نيروهاي مسلح 20 درصد بيش از ساير بازنشستگان

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح گفت: براساس قانون، بازنشستگان نيروهاي مسلح 20 درصد بيشتر از ديگر بازنشستگان حقوق دريافت مي‌کنند. سردار حسين دقيقي در گفتگو با مهر افزود: در حال حاضر 600 هزار بازنشسته نيروهاي مسلح در کشور از مستمري، پاداش و سهام برخوردارند. وي در مورد حقوق بازنشستگان نيروهاي مسلح تاکيد کرد: براساس قانون حقوق بازنشستگان اين نهاد 20 درصد بيشتر از ديگر بازنشستگان کشوري و تامين اجتماعي است و هم اکنون ميانگين مستمري ماهانه اين افراد 800 هزار تومان است.مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح گفت: با اجراي قانون خدمات کشوري حداقل و حداکثر حقوق بازنشستگان نيروهاي مسلح فاصله زيادي با هم ندارد.سردار دقيقي در مورد سهام عدالت بازنشستگان اين نهاد نيز اظهار داشت: بازنشستگاني که قبل از سال 87 براي دريافت سهام عدالت ثبت نام کرده بودند سود سهام عدالت را به طور کامل دريافت کردند. به گفته وي، بازنشستگان نيروهاي مسلح بعد از سال 87 بدليل اينکه دولت سهامي ارائه نکرده است تاکنون سهام عدالت دريافت نکرده‌اند.

صدور گواهي ساختماني بدون مهر برجسته تامين‌اجتماعي و هولوگرام اعتبار ندارد

معاونت فني و درآمد صندوق تامين ‌اجتماعي با ابلاغ دستور اداري، صدور گواهي‌هاي ساختماني از سوي شهرداري‌ها را منوط به داشتن مهر برجسته تامين‌اجتماعي و هولوگرام دانست.به گزارش پايگاه اطلاع رساني تامين اجتماعي، براين اساس همه شعب تامين ‌اجتماعي موظف هستند درمواردي كه انجام كارهاي ساختماني نيازمند اخذ پروانه است و مراجع صادر‌كننده پروانه ساختماني، صاحب ملك را به شعبه معرفي مي‌كنند، نسبت به محاسبه حق ‌بيمه ساختماني اقدام و فيش پرداخت حق‌بيمه را به صاحب پروانه جهت واريز آن به حساب، ارايه كنند.براين اساس، مسئول درآمد بايد پس از صدور گواهي ساختماني نسبت به مهر برجسته شعبه و الصاق هولوگرام در سمت راست گواهي مربوطه اقدام كند. بر اين اساس، ادارات‌ كل تامين ‌اجتماعي موظفند به شهرداري‌ها اعلام كنند گواهي‌هاي صادره بدون مهر برجسته شعبه و هولوگرام از درجه اعتبار ساقط است.

افزايش 300 درصدي بارندگي در کشور

تهران با 500 درصد افزايش در صدر

مديرمرکز ملي خشکسالي سازمان هواشناسي با اعلام اينکه بارشها در کل کشور نسبت به سال گذشته 160 درصد و نسبت به ميانگين بلند مدت 300 درصد افزايش داشته گفت: از ابتداي مهرماه تا 22 آبان ميزان بارندگي استان تهران نسبت به ميانگين بلند مدت 500 درصد افزايش داشته است. عباس رنجبر در گفتگو با مهر افزود: ميزان بارندگي در استان تهران امسال در اين مدت معادل 5/144 ميليمتر بوده که اين ميزان درسال گذشته معادل 43 ميليمتر و ميانگين بلند مدت آن برابر 29 ميليمتر بوده است که در نتيجه بارندگي امسال استان تهران ازابتداي مهر تا کنون نسبت به ميانگين بلند مدت پنج برابرشده است. به گفته وي، وضعيت بارش در کل کشور از ابتداي مهر ماه تا کنون معادل 37 ميليمتر، سال گذشته 12 ميليمتر و ميانگين بلند مدت برابر 5/22 ميليمتر بوده است. بنابراين بارشها در کل کشور امسال نسبت به سال گذشته 160 درصد و نسبت به ميانگين بلند مدت 300 درصد افزايش داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي