جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/10/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4050

 دانشگاه آزاد اسلامي نقش انکار ناپذيري در توليد علم دارد 

 
آنا: معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد در توليد علم تلاش بسيار زيادي کرده و نقش انکار ناپذيري دارد.به گزارش آنا، مراسم بزرگداشت دستاوردهاي پژوهشي امسال در دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج، با حضور معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي، استاندار، مسئولين شهري، استادان و دانشجويان پژوهشگر اين دانشگاه، در محل سالن اجتماعات مرکزي واحد کرج برگزار شد.

در اين مراسم، دکتر کريم زارع معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامي براي رسيدن به قله دانايي و تحقق سند چشم انداز 1404، اظهار داشت: پيشرفت هاي اخير در فناوري‌هاي اطلاعاتي، شيمي، ژنتيک ، بيوتکنولوژي و فمتوتکنولوژي، موجب انقلاب عظيمي در رسيدن بشر به قله دانايي شده است.

وي در بخشي از سخنان خود به پيشرفت ها ودستاوردهاي واحد کرج اشاره داشت و افزود: واحد کرج با ارائه 490 مقاله ISI ، 551 مقاله علمي – پژوهشي، 147 مقاله علمي ترويجي و خارجي، 435 طرح پژوهشي خاتمه يافته، انعقاد 17 طرح برون دانشگاهي، بهره گيري از 151 کارگاه و آزمايشگاه، 3 مرکز تحقيقاتي و پژوهشي، درمانگاه، کلينيک و بيمارستان دامپزشکي، مزارع تحقيقاتي و .... در بين 6000 دانشگاه معتبر جهان قرار گرفته است و اين خود سندي ديگر از برگ افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي مطرح مي شود.

زارع عنوان کرد: در اين راستا به نظر مي رسد که کشورهاي در حال توسعه ، با نابرابري هاي دانش و فناوري به طور ناعادلانه اي از سوي کشورهاي پيشرفته رو به رو هستند و اين اقدامات متأسفانه توسط اعمال زور و تحميل از سوي کشورهاي پيشرفته ، همواره در جهان وجود دارد.

وي همچنين با بيان اين نکته که يکي از معيارهاي توسعه علمي ، تعداد مقالات علمي معتبر منتشر شده در سطح جهان است ، گفت: بايد نقش و تأثير علوم در صنعت و در بومي نمودن فن آوري براي تبديل نتايج تجربي به دستاوردهاي علمي در جهت رفع مشکلات جامعه ، به ويژه در صنايع مختلف به صورتي شفاف و لحظه به لحظه مورد ارزيابي و نقد و بررسي قرار گيرد .

زارع در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين که هر کجا که در آن بحث علمي باشد ، معبد و محل عبادت است ، خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامي نيز مانند يک معبد مي باشد که در توليد علم ، تلاش بسيار زيادي کرده و نقش انکار ناپذيري داشته است.

وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي به ايران کمک کرد که در بحث توليد علم ، از مقام چهارم به مقام دوم در سطح کشورهاي خاورميانه دست يابد و بايد تا چند سال آينده ، مقام اول را در بعد اقتصادي و فرهنگي و ... را به دست آورد و به عنوان مؤسسه برتر شناخته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي