جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/10/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4050

 خبر 

 از سوي سازمان سنجش؛

کارنامه آزمون زبان انگليسي "جي آر اي" از امروز توزيع مي شود

گروه آزمون وسنجش: کارنامه آزمون زبان انگليسي GRE) GENERAL) از امروز يکشنبه 4 دي ماه از سوي سازمان سنجش آموزش کشور توزيع مي شود. به گزارش آفرينش، آزمون زبان انگليسي GRE) GENERAL) در روز 30 مهر ماه 90 برگزار شده است و کارنامه از امروز 4 دي تا 28 دي ماه 90 از سوي سازمان سنجش آموزش کشور توزيع مي شود.داوطلبان مي توانند در روزهاي اعلام شده به ‌جز روزهاي تعطيل و پنجشنبه از ساعت 8 تا 14 با مراجعه به سازمان سنجش، کارنامه خود را دريافت کنند.داوطلبان مي‌توانند با همراه داشتن کارت شناسايي معتبر (گذرنامه، شناسنامه و يا کارت ملي) براي دريافت کارنامه به نشاني تهران، خيابان کريم‌خان زند بين خيابان‌هاي استاد نجات الهي و سپهبد قرني پلاک 204 ، سازمان سنجش آموزش کشور، سالن مراجعه حضوري مرکز آزمون‌هاي بين‌المللي مراجعه کنند.

شرايط اختصاص كسر خدمت براي مشمولان كارشناسي ارشد و دكتري اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: رييس دفتر تحقيقات كاربردي پليس گيلان از كسر خدمت دو تا 9 ماهه براي مشمولان فوق ليسانس و دكتري داراي پروژه‌هاي تحقيقاتي مرتبط با حوزه‌هاي امنيت اجتماعي خبر داد. به گزارش ايسنا، معصومه آقايي با بيان اينكه پژوهش موجب روشن‌بيني و بصيرت در جامعه شده و در ارتقاي امنيت اجتماعي تاثير مستقيم دارد، گفت: براي نهادينه كردن پژوهش نياز به ارتقاي جايگاه پژوهش در سطح مراكز علمي و تحقيقاتي و همچنين حفظ جايگاه پژوهشگران در جامعه است. رييس دفتر تحقيقات كاربردي پليس گيلان به اهميت پژوهش در نيروي انتظامي اشاره كرد و افزود: پليس براي تحصيلات نخبگان امتيازات خاصي در نظر گرفته است. آقايي در بخش ديگري از سخنانش تصريح‌كرد: مشمولان مقطع فوق ليسانس و دكتري داراي پروژه‌هاي تحقيقاتي مرتبط با حوزه‌هاي امنيت اجتماعي در صورت تاييد از سوي ناجا به تناسب ارزيابي پروژه، دو تا 9 ماه از خدمتشان كسر خواهد شد. به گفته وي،زمان اجراي طرح مشمولان در صورت داشتن طرح‌هاي صنعتي و تاييد طرح از سوي ناجا، جزء خدمت سربازي محاسبه خواهد شد. رييس دفتر تحقيقات كاربردي فرماندهي انتظامي استان گيلان از برگزاري همايش سراسري اشتغال نظم و امنيت پليس گيلان در ارديبهشت سال آينده خبر داد و از پژوهشگران خواست مقالاتشان را به دبيرخانه همايش ارسال كنند.

مهلت نقل و انتقال دانشجويان به دانشگاه علوم پزشکي شيراز اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: مهلت ثبت نام متقاضيان انتقالي، ميهمان و انتقال توام با تغيير رشته در نيمسال دوم 91 - 90 در دانشگاه علوم پزشکي شيراز براي کليه دانشجويان ساير دانشگاهها اعلام شد. به گزارش مهر، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکي شيراز ، اين دانشگاه به دليل کمبود ظرفيت و فضاي آموزشي و ازدياد دانشجو در خصوص پذيرش دانشجوي ميهمان، انتقال و تغيير رشته محدوديت شديدي دارد و از اين رو بررسي درخواست دانشجويان متقاضي درباره انتقال، ميهمان و تغيير رشته منحصراً به صورت اينترنتي صورت مي گيرد.درخواست هايي که خارج از اين روش و به صورت دستي و يا حضوري براي دانشگاه ارسال شود فاقد اعتبار است و به آنها ترتيب اثر داده نخواهد شدو عيناً برگشت داده مي شود.دانشجويان تا 15 دي ماه فرصت دارند که از طريق سايت مديريت امور آموزشي دانشگاه ثبت نام کنند و کليه مدارک خود را طبق مفاد اطلاعيه اسکن و ارسال کنند. به درخواست هاي بعد از تاريخ مذکور و ناقص ترتيب اثر داده نخواهد شد.به تقاضاي دانشجويان مشروط و آن دسته از دانشجوياني که از نظر تحصيلي وضعيت مبهمي دارند ، ترتيب اثر داده نخواهد شد. متقاضيان پس از ثبت نام و ارسال مدارک حداکثر تا تاريخ 15 دي ماه مي توانند با درج کد رهگيري براي رفع نواقص اعلام شده حسب مورد از 16 تا 20 دي ماه به سايت مديريت امور آموزشي دانشگاه مراجعه کنند.دانشگاه علوم پزشکي شيراز هيچگونه تعهدي در قبال ارائه خوابگاه، به دانشجويان پذيرفته شده ميهمان، انتقال و يا تغيير رشته ندارد و صرفاً درخواست داوطلباني بررسي مي شود که ضمن اسکن کليه اطلاعات ومدارک مورد نياز از طريق سامانه مربوطه موفق به دريافت کد رهگيري شوند.اصل مدارک و مستندات به همراه موافقت دانشگاه مبدا بايد تا زمان اعلام نتايج شوراي نقل و انتقالات نزد دانشجوي ذي نفع بماند و از ارسال اصل مدارک به اين دانشگاه خودداري کند. به درخواستهاي اسکن شده پس از تاريخ 20 دي ماه و درخواستهاي ناقص و يا درخواستهاي خلاف واقع ترتيب اثر داده نخواهد شد.

رئيس موسسه آموزش عالي حوزوي امام رضا (ع) :

سه رشته تحصيلي جديد براي طلاب راه‌اندازي مي‌شود

گروه آزمون و سنجش: رئيس موسسه آموزش عالي حوزوي امام رضا(ع) از راه اندازي سه رشته جديد در اين موسسه طي سال جاري خبر داد. به گزارش مهر، حجت الاسلام حسين رحيميان با اشاره به تاريخچه تشکيل موسسه آموزش عالي حوزوي امام رضا(ع) اظهارداشت: دفتر تبليغات اسلامي، نهادي حوزوي و آموزشي است که مأموريت خود را رفع نيازهاي فکري و ديني از طريق بسط و توليد دانش و معرفت ديني، ايجاد زمينهي ارتقاي پژوهش ديني، ايجاد بستر مناسب جهت بازسازي علوم انساني با تکيه بر مباني اسلامي براي رفع نيازهاي فرهنگي و ديني جامعه و تحکيم مباني انقلاب اسلامي قرار داده است.

رئيس موسسه آموزش عالي حوزوي امام رضا(ع) تصريح کرد: اين مؤسسه با نقش واسط فعال ميان حوزه‌هاي علميه با توجه به نيازهاي ديني مردم و نظام اسلامي که رسالت اصلي خود را تحقق منويات رهبري، توسعه و تکميل ظرفيت‌هاي آموزش‌هاي رسمي حوزه در راستاي تعميق و گسترش دانش و معرفت اسلامي و تبيين و گسترش باور، بينش و ارزشهاي اسلامي و انقلابي قرار داده است.وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه اين موسسه با مجوز شوراي عالي مرکز مديريت حوزه علميه قم راه اندازي شده و با ويژگي‌هاي منحصر به فرد مشغول تربيت طلاب در تحصيلات تکميلي است، ابراز داشت: اين موسسه در بخشهاي گوناگون رشته‌ها و دورههاي مختلفي را برگزار مي‌کند که در حال حاضر رشته‌هايي چون تاريخ اسلام سطح (2)، تاريخ اهل بيت(ع) سطح (3)؛ تاريخ تشيع سطح‌(3) و شيعه شناسي سطح (3) دوره‌هاي رسمي موسسه را در بر مي‌گيرد.اين استاد حوزه و دانشگاه بيان داشت: در سال جاري علاوه بر رشته هاي فعال سه رشته فقه سياسي، حکمت و عرفان اسلامي و شيعه شناسي راه اندازي شده و در آينده نيز با توجه به نيازهاي جامعه براي ايجاد رشته هاي جديد برنامه‌ريزي خواهد شد .رئيس موسسه آموزش عالي عالي امام رضا(ع) در بخش پاياني سخنان خود گفت: باتوجه به فرصتي که در اين موسسه براي تحصيل طلاب فراهم شده است از دانش پژوهان انتظار مي رود که ازاين فرصت بوجود آمده نهايت بهره را برده و با حفظ ارزش‌هاي اصيل و سنتي حوزه در راستاي تبليغ و ترويج علوم اهل بيت(ع) گام بردارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي