جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/11/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4073

 تعداد رشته هاي کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي اهر به 33 رشته رسيد 

 
آنا: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر از افزايش رشته هاي كارشناسي ارشد اين دانشگاه به 33 رشته خبر داد. به گزارش آنا، دكتر علي رضايي گفت: با افزايش رشته هاي جديد در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري تعداد دانشجويان اين دانشگاه دراين مقطع به بيش از 2500 نفر افزايش يافته است.وي يكي از برنامه هاي اولويت دار اين دانشگاه را در حوزه آموزش ايجاد رشته هاي متناسب با نياز بازار كار و پرمخاطب جذب اعضاي هيئت علمي با مرتبه دانشياري و استادي ذكر كرد.

اين مقام مسئول ايجاد رشته دكتري داروسازي را با توجه به نياز منطقه و راه اندازي دو رشته ارشد نظارت بر امور دارويي و سم شناسي از نيازهاي اصلي اين دانشگاه در توسعه رشته هاي علوم پزشكي ذكر كرد و افزود: كليه مقدمات لازم براي ايجاد اين رشته از جمله ساختمان اختصاصي، تأمين هيئت علمي و تجهيزات و آزمايشگاه هاي مرتبط فراهم شده و معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي نيز براي ايجاد اين رشته در واحد اهر موافقت خود را اعلام كرده كه اميدواريم با نظر مساعد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي اين خواسته مردم و مسئوليان منطقه در راه اندازي رشته دكتري داروسازي مورد موافقت مسئولان اين وزارت خانه قرار گيرد.

دكتر علي رضايي در ادامه يكي از اهداف ديگر اين دانشگاه را مشاركت با واحدهاي توليدي صنعتي و اجراي پروژه ها و طرح هاي مشترك تحقيقاتي اعلام كرد و افزود: همكاري شركت شهرك صنعتي آذربايجان شرقي و اختصاص مجتمع كارگاهي از سوي اين شركت به اين دانشگاه، طرح هاي اشتغالزايي با بهره مندي از توان علمي و فني و مهندسي دانشگاه به اجرا در مي آيد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر گفت: اين دانشگاه در ايجاد رشته هاي ارشد بخصوص رشته هاي فني و مهندسي رتبه اول را در بين دانشگاههاي منطقه 2 و 13 به خود اختصاص داده است و در تلاش هستيم با ايجاد رشته هاي پرمخاطب و جديد تعداد اين رشته ها را به بيش از چهل و پنج رشته افزايش دهيم. اين گزارش حاكي است دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر با 220 نفر هيئت علمي تمام وقت و بيش از 450 نفر استاد مدعو و 10500 نفر دانشجو در 132 رشته در مقاطع تحصيلي دكتري، كارشناسي ارشد، كارشناسي و كارداني در بزرگترين مجتمع آموزش عالي شمالشرق استان آذربايجان شرقي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي