جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4081

 اخبار كوتاه 

 حضور مبعلي در استقلال منتفي شد

حضور هافبک پيشين تيم الشارجه امارات در استقلال منتفي شد.ايمان مبعلي که تا قبل از سفر به امارات براي تسويه حساب با باشگاه الشارجه با مسئولان استقلال به توافق رسيده بود، نمي تواند به طور قانوني با اين باشگاه قرارداد امضا کند.مبعلي در گفت‌وگو با فارس در اين باره گفت: براي اينکه بتوانم با استقلال قرارداد امضا کنم بايد تا تاريخ دوم دي قراردادم را با باشگاه الشارجه فسخ مي کردم اما تاريخ فسخ قراردادم با اين تيم بعد از دوم دي است.

اول مرداد ، آغاز ليگ دوازدهم

دوازدهمين دوره رقابتهاي فوتبال ليگ برتر از روز اول مردادماه سال آينده آغاز خواهد شد.گفتني است، عزيز محمدي رئيس سازمان ليگ برتر از آغاز فصل جديد اين رقابتها از اول مردادماه سال آينده خبر داد و گفت: تمام تلاش ما اين است که بتوانيم طوري برنامه ريزي کنيم که صدمه اي به برنامه هاي تيم ملي وارد نشود. به همين خاطر از مديران و مربيان خواستيم که ما را در برنامه ريزي ليگ کمک کنند اما تنها کارلوس کي روش پيشنهاداتي را مطرح کرد.

وي تاکيد کرد: تمام هدف فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ برتر اين است که تيم ملي فوتبال ايران نتيجه بگيرد چرا که همه به نتايج تيم ملي نگاه مي کنند. با اين حال قصد داريم رقابتهاي فصل آينده ليگ برتر را از روز اول مرداد ماه آغاز کنيم.

چهار بازيکن استقلال و پرسپوليس تست دوپينگ دادند

دو بازيکن از تيم فوتبال پرسپوليس و دو بازيکن از استقلال در پايان اين ديدار تست دوپينگ دادند. گفتني است، پس از پايان ديدار دو تيم استقلال و پرسپوليس که منجر به شکست استقلال در اين ديدار شد 4 بازيکن از دو تيم به نام هاي اسماعيل شريفات، حنيف عمران زاده، اميرحسين فشنگچي و ميثاق معمارزاده جهت تست دوپينگ فرا خوانده شدند.

مهدي تاج:

دربي 74 مشکل خاصي نداشت

مهدي تاج نايب رئيس فدراسيون فوتبال با اشاره به عملکرد عالي داوران ديدار تيم هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس گفت: بازي بسيار زيبايي بود و هر دو تيم عملکرد بسيار خوبي از خود ارائه دادند و فکر مي کنم تماشاگران از ديدن اين بازي بسيار لذت بردند.وي افزود: بازيکنان دو تيم مردانه جنگيدند و توانستند يکي از بهترين دربي هاي دو تيم را به نمايش بگذارند و من بايد از مربيان و بازيکنان دو تيم تشکر ويژه اي داشته باشم.

جشن پرسپوليسي‌ها در خيابان

کادر فني و بازيکنان تيم فوتبال استقلال شکست برابر پرسپوليس را باور نداشتند و با تعجب در مورد نتيجه اين ديدار حرف مي‌زدند!گفتني است، تيم فوتبال استقلال در شرايطي که تا دقيقه 80 با نتيجه 2 بر صفر از پرسپوليس پيش بود، در 10 دقيقه اين برد را با شکست 3 بر 2 عوض کرد. اين در حالي بود که پرسپوليس با 10 نفر به بازي ادامه مي داد.

پس از آنکه پرسپوليس نتيجه بازي را عوض کرد و برنده هفتاد و چهارمين دربي شد، بازيکنان استقلال اين باخت را باور نداشتند و معتقد بودند روي غافلگيري و کم توجهي بازي را به رقيب ديرينه خود واگذار کرده اند. اظهار نظرهاي آنها بعد از اين بازي نشان مي داد که خود را برنده مي دانستند و در دقايق پاياني سهل انگاري کرده اند. در مقابل هواداران پرسپوليس پس از پايان اين ديدار در ورزشگاه آزادي و خيابان هاي اطراف ان به جشن و پايکوبي پرداختند. بازيکنان و کادر فني پرسپوليس نيز از کسب اين پيروزي خوشحال بودند و آن را حق خود مي دانستند.

مازيار زارع:

نشان داديم بردن دربي يعني چه!

مازيار زارع هافبک تيم فوتبال پرسپوليس گفت: استقلال در طول فصل خوش شانسي هاي زيادي داشت، اما امروز توانستيم اين خوش شانسي ها را متوقف کنيم. وي افزود: از اين پيروزي خوشحالم. ما عملکرد خوبي در اين مسابقه داشتيم و خدا هم کمک کرد تا دو گلي را که عقب بوديم جبران کنيم.وي اضافه کرد: در بعضي از بازي هاي ليگ استقلال با خوش شانسي پيروز شده و امتيازات زيادي را از اين طريق کسب کرده بود. با وجود اين سه گل ما در دقايق پاياني باعث شد اين خوش شانسي ها متوقف شود.زارع در پايان گفت: فکر مي کنم امروز تمام ايران ديدند که بردن يک تيم در دربي يعني چه!

در ليگ قهرمانان آسيا ؛

الهلال عربستان - پرسپوليس با قضاوت داوران کره‌اي

بر اساس اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا يک تيم داوري از کره جنوبي قضاوت ديدار تيم‌هاي الهلال عربستان و پرسپوليس ايران را در رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا بر عهده دارند. به گزارش فدراسيون فوتبال، کنفدراسيون فوتبال آسيا يک تيم داوري از کره جنوبي را براي قضاوت ديدار تيمهاي فوتبال الهلال عربستان و پيروزي ايران از گروه چهارم رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا در سال 2012 انتخاب کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي