جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4081

 سوت پايان 

 استقلال صدر جدول را از دست داد

سپاهان صدرنشين جديد ليگ برتر

در ادامه هفته بيست و چهارم ليگ برتر فوتبال، ديروز (جمعه)چند ديدار برگزار شد که طي آن سپاهان مقابل داماش به پيروزي رسيد و به جاي استقلال در صدر جدول قرار گرفت.در يک بازي مهم، تيم سپاهان در خانه داماش به ميدان رفت و در حالي كه تا دقايق پاياني با تساوي بدون گل مقابل ميزبانش متوقف شده بود، با تك گل عمادرضا (88) به پيروزي رسيد. زردپوشان اصفهان با اين پيروزي 46 امتيازي شدند و به دليل تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال صدر جدول را از آن خود كردند. در تهران، نفت كه چند هفته‌اي است از روزهاي اوجش فاصله گرفته، در ورزشگاه تختي ميزبان تراكتورسازي تبريز بود. توزي رودريگو(55) در ابتدا براي تراكتورسازي گلزني كرد اما ژوديفلي فريرا(73) گل مساوي را براي شاگردان حسين فركي به ثمر رساند تا قلعه‌نويي و تيمش نتوانند در اين بازي به پيروزي برسند. تراكتورسازي با اين تساوي 43 امتيازي شد و در رده سوم جدول باقي ماند.راه آهن در شيراز ميهمان فجرسپاسي بود و در پايان توانست با نتيجه دو بر يك به پيروزي برسد.

علي پروين:

تعويض‌هاي دنيزلي حرف نداشت

علي پروين گفت: شب گذشته را هيچ وقت فراموش نمي‌کنم چون پرسپوليس در 20 دقيقه قيامت کرد.علي پروين در گفت‌وگو با فارس، در خصوص برتري 3 بر 2 پرسپوليس برابر استقلال گفت:‌ در همان دقايق ابتدايي پرسپوليس مي‌توانست گل بزند اما بدشانسي و بي‌دقتي اجازه اين کار را نداد. فکر مي‌کردم در نيمه دوم پرسپوليس چون انگيزه بيشتري داشت و غرور نداشت مي‌تواند با زدن يک گل شيرازه استقلال را به هم بريزد اما پس از اخراج اولادي کمي ترسيدم.

وي اضافه کرد: با اين حال ظاهرا با اخراج اولادي همه چيز درست شد يعني در 20 دقيقه پرسپوليس قيامت کرد و همه لذت بردند. وقتي تلويزيون نشان داد مردم و هواداران پرسپوليس در حال ترک ورزشگاه هستند جگرم سوخت اما وقتي آخر بازي آنها را شاداب ديدم چند متر از جاي خودم پريدم.پروين خاطرنشان کرد: اين پيروزي را به دنيزلي، هواداران پرسپوليس و مخصوصا سردار رويانيان که شبانه‌روز تلاش کرد و اعتبارش را گذاشت تا اين تيم جمع و جور شود تبريک مي‌گويم. بعد از بازي آنقدر خوشحال بودم که به دنيزلي زنگ زدم و به زبان فارسي گفتم آقا مصطفي دمت گرم، انشاءالله هميشه شاد باشي.عضو هيئت مديره باشگاه پرسپوليس يادآور شد: تعويض‌هاي دنيزلي حرف نداشت و شيرازه استقلال را به هم ريخت. روز هم روز زائد بود. اينقدر ضرباتش را حرفه‌اي و خوب زد که اجازه واکنش به دروازه‌بان خوب استقلال را نداد.پروين تاکيد کرد: بارها گفته‌ام فوتبال 90 دقيقه است و 3 يا 4 دقيقه اضافه دارد و بايد به يک تيم فرصت داد. هواداران بايد صبور باشند. مطمئن باشيد پرسپوليس از اين بهتر خواهد شد و حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد.

حسين بادامكي هافبك تيم فوتبال پرسپوليس تهران:

حضور 2 دقيقه اي هم برايم كافي بود

حسين بادامكي هافبك تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: حضور 2 دقيقه اي هم در زمين برايم كافي بود تا به تيم خودم براي برتري برابر استقلال كمك كنم. وي افزود: ايمان داشتم در اين بازي به پيروزي دست مي يابيم و تا آخرين لحظه براي رسيدن به اين مهم تلاش كرديم.بادامكي اضافه کرد: وقتي كه در چند دقيقه پاياني به ميدان آمدم فقط به فكر كمك كردن به تيم بودم و خوشحالم كه پاس گل سوم را به مهاجم تيم خود دادم.

اولادي: مستحق اخراج نبودم

مهرداد اولادي بازيکن اخراجي تيم فوتبال پرسپوليس پس از پيروزي 3 بر 2 تيم فوتبال پرسپوليس مقابل استقلال گفت: آقاي فغاني در اين ديدار داوري قابل قبولي داشت اما تحت تأثير کمک داور خود اقدام به اخراج من کرد.وي افزود: زماني که بازيکن ملوان بودم هم اين کمک داور 2 بار باعث اخراج من شد در حاليکه من به صراحت مي گويم نمي بايد از بازي اخراج مي شدم.اولادي اظهار داشت: بچه ها غيرت و جنگندگي خوبي از خود نشان دادند و با انگيزه اي که داشتند ظرف 10 دقيقه بازي 2 بر صفر باخته را با نتيجه 3 بر 2 با پيروزي پشت سر گذاشتند.

افشين پيرواني:

از كار مظلومي ناراحت شدم

افشين پيرواني بازيكن دهه 70 پرسپوليس و تيم ملي با انتقاد از حركات پرويز مظلومي پس از گل دوم استقلال گفت: من دراين بازي از يك موضوع خيلي ناراحت شدم، اينكه مظلومي بعد از گل دوم استقلال آن حرکات را انجام مي داد. مظلومي كه نتيجه بردن در داربي را داشته نمي‌دانم چرا اينطور خوشحالي كرد، من به عنوان يك پرسپوليسي از كار او خيلي ناراحت شدم.

علي کريمي کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس:

سنگ ‌تمام گذاشتيم

علي کريمي کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس گفت: هنوز هم پيروزي مقابل استقلال باورم نمي‌شود. کريمي پس از برتري 3 بر 2 مقابل استقلال اظهار داشت: به لطف خدا توانستيم زماني که 2 بر صفر عقب بوديم و يک بازيکن کم داشتيم به بازي برگرديم و در پايان پيروز ميدان باشيم.وي ادامه داد: جا دارد از تمام طرفداران که به ورزشگاه آمدند تشکر کنم و به استقلالي‌ها هم خسته‌ نباشيد بگويم. به هرحال بازي فوتبال است و اتفاقات زيادي در آن مي‌افتد. استقلال در کورس قهرماني است و در ادامه راه براي آنها آرزوي موفقيت مي‌کنم. هافبک پرسپوليس عنوان کرد: خوشبين‌ترين طرفدار هم فکر نمي‌کرد که اين نتيجه در پايان رقم بخورد بازيکنان ما زماني که 10 نفره شديم سنگ تمام شدند. کريمي گفت:‌ پس از مدت‌ها هواداران ما خوشحال شدند من هم هنوز اين پيروزي باورم نمي‌شود و بايد بگويم که اين دربي به تاريخ پيوست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي