جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4088

 درديداررييس جمهور با اسماعيل هنيه مطرح گرديد:
 ملت فلسطين حتي روي يك وجب از سرزمين‌هاي خود سازش نخواهد كرد 

رييس‌جمهوري اسلامي ايران و نخست وزير فلسطين با اشاره به ضعف روزافزون رژيم صهيونيستي و حاميان آن بر ضرورت مقاومت به عنوان تنها راه آزادي سرزمين‌هاي فلسطين و قدس شريف و پيروزي ملت‌ها تاكيد كردند.به گزارش ايسنا، دكتر محمود احمدي‌نژاد در ديدار اسماعيل هنيه با بيان اين‌كه موضوع فلسطين يك مساله جهاني است، اظهار كرد: فلسطين به اين خاطر جهاني است كه امروز به نمايندگي از همه بشريت در مقابل رژيم صهيونيستي به عنوان ابزار سلطه مستكبران بر جهان در حال ايستادگي است. رييس‌جمهور با بيان اين‌كه فلسطين به نمايندگي از كل اسلام، مقاومت مي‌كند، گفت: وظيفه هر مسلماني است كه در كنار مقاومت فلسطين باشد و ملت ايران هم به عنوان وظيفه، در كنار ملت مظلوم فلسطين ايستاده است.

احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: امروز بشريت در مقطع تاريخي حساسي قرار دارد و اگر بواسطه مقاومت و ايستادگي ملت‌ها، نظام سلطه شكست بخورد در آن صورت، خداپرستي و عدالت در جهان استقرار خواهد يافت.رييس‌جمهور اظهار كرد: هر روز كه مي‌گذرد مستكبران و حاميان آن‌ها ضعيف‌تر مي‌شوند و نشانه‌هاي نصرت الهي پيداست و ملت‌ها با مقاومت و ايستادگي مي‌توانند به پيروزي برسند.

اسماعيل هنيه، نخست وزير فلسطين نيز در اين ديدار با تبريك سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران و ميلاد پيامبر گرامي اسلام (ص) با اشاره به حضور ميليوني مردم تهران در مراسم سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي اظهار كرد: وقتي از نزديك ناظر جمع ميليوني مردم در مراسم سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بودم، اعتماد و يقين‌مان بيشتر شد كه انقلاب اسلامي ذخيره ارزشمند اسلامي براي همه ملت‌ها و پشتوانه محكمي براي مقاومت و ملت مظلوم فلسطين در منطقه است.

وي خاطرنشان كرد: مشاهده جمع ميليوني و عظيم مردم در خيابان آزادي، بعد از 34 سال و بخصوص پس از هجمه‌هاي سنگين دشمنان، دليل محكمي بر انسجام و وحدت بزرگ ملت ايران است و از خداي متعال مسالت داريم كه جمهوري اسلامي ايران را به عنوان ذخيره‌اي براي اسلام و مردم فلسطين از شر دشمنان محفوظ بدارد.

نخست وزير فلسطين با تاكيد بر اين‌كه ملت فلسطين حتي روي يك وجب از سرزمين‌هاي خود سازش نخواهد كرد، تصريح كرد: تجربه تاريخي بويژه 60 سال گذشته نشان داده كه مقاومت تنها راه آزادي سرزمين‌هاي فلسطين و قدس شريف است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي