جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4088

 خبر 

 احمدوند مديرکل منابع طبيعي استان لرستان:

احداث کمربند حفاظتي در جنگلهاي لرستان موجب جلوگيري از تعرض به منابع طبيعي مي‌شود

خرم‌آباد - نجفوند

مدير کل منابع طبيعي استان لرستان از احداث 61 کيلومتر کمربند حفاظتي در جنگلهاي اين استان خبر داد. عليرضا احمدوند در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاکنون اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري لرستان 61.5 کيلومتر کمربند حفاظتي در جنگلهاي استان احداث کرده است. وي تصريح کرد: اين کمربند حفاظتي در راستاي سياستها و وظايف سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري کشور به‌منظور حفظ حقوق بيت‌المال و جلوگيري از تعرض به اراضي ملي و مستثنيات آن اجرا شده است. مديرکل منابع طبيعي استان لرستان يادآور شد: در اين راستا يک ميليارد و 421 ميليون ريال از محل اعتبارات ملي و استاني در سطح استان هزينه شده است.

وي به اهميت ايجاد اين کمربند حفاظتي اشاره کرد و گفت: اين کمربند حائلي بين عرصه‌هاي منابع ملي با مستثنيات مردم است که مانعي در برابر نيات سوء افراد فرصت‌طلب، سودجو و بي‌اطلاع ايجاد مي‌کند. مديرکل منابع طبيعي استان لرستان تصريح کرد: به‌منظور اعمال شيوه‌هاي بازدارنده تجاوز به انفال، پروژه کمربند حفاظتي در سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري کشور مطرح و اجرايي شده است. احمدوند همچنين به ديگر فعاليتهاي اين اداره کل اشاره کرد و بيان داشت: همچنين از ابتداي سال جاري تا پايان دي ماه بيش از 880 ميليون ريال از محل اعتبارات آبخيزداري صرف فعاليتهاي بيولوژيکي در نقاط مختلف استان شده است.

وي تصريح کرد: اين عمليات شامل کپه‌کاري، بذرپاشي و نهال‌کاري بوده است. مديرکل منابع طبيعي استان لرستان يادآور شد: عمليات يادشده در حوزه‌هاي قلعه‌گل و سرکانه خرم‌آباد، چمنار دورود، چم مهر پلدختر، چمن سلطان اليگودرز، گوشه محسن‌بن‌علي بروجرد، درب گنبد کوهدشت، اولاد قباد دلفان، تل‌عجم چگني، کمندان ازنا و خسروآباد سلسله صورت گرفته است.

احمدوند همچنين به پروژه‌هاي قابل بهره‌برداري در دهه فجر اشاره کرد و بيان داشت: در اين ايام بيش از 10 پروژه با صرف اعتباري بالغ بر 14 ميليارد و 920 ميليون ريال به بهره‌برداري خواهد رسيد. وي همچنين خواستار نگاه ويژه متوليان امر به لرستان به‌دليل خسارتهاي ناشي از ريزگردهاي عربي شد و بيان داشت: ميزان خسارات ريزگردها در استانهاي زاگرس‌نشين بسيار بيشتر از ساير مناطق کشور است. احمدوند با بيان اينکه لرستان به منشا و کانون گرد و غبار نزديکتر است، عنوان کرد: با اين تفاسير بايد به لرستان بيش از استانهايي که صدمه کمتري ديده‌اند توجه صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي