جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4128

 ايران زمين 

 سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان غربي هشدار داد؛

كشاورزان از خريد سموم آفات نباتي از شبكه‌هاي غيرمجاز خودداري كنند

اروميه – خبرنگار آفرينش

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان غربي با هشدار نسبت به تهيه سموم آفات نباتي در خارج از شبكه‌هاي مجاز گفت: استفاده از سمومي كه از شبكه‌هاي غيرمجاز تهيه مي‌شود ممكن است پيامدهاي ناخوشايندي براي محصولات زراعي و باغي به همراه داشته باشد.حسن پاشازاده اظهار داشت: كشاورزان براي استفاده از سموم نباتي و آفت‌كش‌ها بايد با كارشناسان مراكز ترويج جهاد كشاورزي مشاوره كرده و سموم توصيه شده را نيز از شبكه‌هاي مجاز تهيه كنند.

وي اضافه كرد: سمومي كه از شبكه‌هاي غيرمجاز تهيه مي‌شود نه تنها هيچ تضميني براي اثرگذاري ندارند بلكه ممكن است موجب خسارات شديدي در باغات و مزارع شوند. پاشازاده اظهار كرد: باغداران به علت مساعد بودن هواي محيط، مايل به استفاده از سموم زمستانه هستند در حالي كه كارشناسان توصيه به استفاده حداقل از سموم و فقط در باغاتي را دارند كه كنه قرمز در آنها مشاهده است. وي، از كشاورزان خواست براي استفاده بهينه از مبارزه با آفات و بيماريهاي گياهي از سمپاشي در هواي سرد و نيز مخلوط كردن سموم با يكديگر خودداري كنند.

پاشازاده تاكيد كرد: كشاورزان براي مبارزه موثر با آفت‌ها و بيماري‌هاي گياهي، بايد چگونگي استفاده از سموم، زمان سمپاشي و ميزان استفاده از سموم و نوبت‌هاي تكرار با كارشناسان جهاد كشاورزي مشاوره كنند. وي يادآور شد: رعايت نكردن اصول فني در سمپاشي‌ها نه تنها تاثيري در مبارزه ندارد بلكه آثار زيان‌باري از جمله آسيب ديدن محصول و ايجاد مقاومت در آفات و بيماري‌ها را به جاي مي‌گذارد

زارع خبر داد:

تجهيز و بهسازي تمام پاركهاي فرسوده كرج تا پايان سال 92

کرج - خاکپور

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري كرج از تجهيز و بهسازي تمامي پاركهاي فرسوده اين كلانشهر تا پايان سال 92 خبر داد.عباس زارع در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري كرج اظهار داشت: براي ارتقاي بخش فضاي سبز در كرج، بايد سياستهاي راهبردي فضاي سبز شهري در اين كلانشهر مشخص شود.وي افزود: سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري كرج در مجموع دو هدف عمده را دنبال مي‌كند كه يكي از آنها تجهيز و بهسازي تمامي پاركهاي فرسوده اين كلانشهر تا پايان سال 92 است.

اجراي عمليات بهسازي در پاركهاي بزرگ شهر

اين مسئول عنوان كرد: هم‌اكنون عمليات مذكور در پاركهاي بزرگ شهر مانند نبوت، چمران و جهان نما آغاز شده است.زارع ادامه داد: در اين زمينه مسئولان فضاي سبز مناطق 12 گانه شهرداري كرج بايد اهتمام ويژه‌اي را براي تجهيز، بازسازي و بهسازي فضاي سبز موجود در منطقه تحت پوشش داشته باشند.

اولويت‌بندي مناطق شهرداري براي بازسازي پاركها

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري كرج يادآور شد: براي بازسازي پاركها،‌ مناطق اولويت‌بندي مي‌شوند و طبق اولويت اقدامات لازم انجام خواهد شد. وي اضافه كرد: دومين هدف عمده اين سازمان،‌ اين است كه تا پايان سال 94 هر شهروند كرجي از منزل خود تنها 10 دقيقه زمان را صرف كند تا به پارك برسد.

تعداد پاركهاي كرج به حد ايده‌آل مي‌رسد

اين مسئول گفت: در واقع طي اين برنامه‌ها تعداد پاركهاي احداثي به حد ايده‌آل مي‌رسد و هر شهروند در هر جهت از منزل خود تنها با 10 دقيقه پياده‌روي به يك پارك مجهز خواهد رسيد. زارع افزود: اجراي اين طرح و رسيدن به اهداف در اين بخش، نيازمند همدلي و كمك مسئولان است كه براي سال جاري نيز 200 ميليارد تومان اعتبار نياز است.

اختصاص 40 ميليارد تومان اعتبار براي اجراي طرح‌ها در سال جاري

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري كرج يادآور شد: براي اين مهم در سال گذشته نيز 30 ميليارد تومان اعتبار هزينه شد و طبق برنامه ريزي قرار است كه طي سال جاري نيز 40 ميليارد تومان اعتبار هزينه شود. وي بيان كرد: اميد مي‌رود كه با اجراي چنين طرح هايي در سال 94 كلانشهر كرج در بخش فضاي سبز به نقطه مطلوبي برسد.

اولويت‏ها در کاربري‏هاي دماوند مشخص نيست

دماوند - خبرنگار آفرينش

عضو شوراي فرهنگ عمومي شهرستان دماوند با بيان اينکه اولويت‏هاي کاربري در دماوند مشخص نيست گفت: زمين‏هاي زراعي گرانقدر دماوند به ويلا تبديل مي‏شود.به گزارش خبرنگار آفرينش محمد مشهدي‏آقايي در نخستين نشست شوراي فرهنگ عمومي سال 91 شهرستان دماوند که با حضور امام جمعه دماوند، معاون فرماندار اين شهرستان و ديگر اعضاي اين شورا در دفتر امام جمعه دماوند برگزار شد اظهار داشت: مردم و مسئولان در نظام مقدس اسلامي بايد علاوه بر پيگيري شعار سال جاري درباره اقدامات مبتني بر نامگذاري سال گذشته از سوي رهبر معظم انقلاب نيز آگاه باشند.

وي ادامه داد: پس از نامگذاري سال گذشته به‌عنوان جهاداقتصادي کارگروهي در شهرستان دماوند توسط فرمانداري دماوند با اين عنوان تشکيل شد.مشهدي‏آقايي اضافه کرد: حال با گذشت عمري يک‏ساله از آن کارگروه بايد اقدامات اجرايي در خصوص سال جهاداقتصادي توسط دستگاه‏هاي مرتبط جمع‏بندي و سپس به سمع و نظر مردم رسانده شود.عضو شوراي فرهنگ عمومي شهرستان دماوند و معاون سردبير هفته‏نامه "ره‏آورد" با تاکيد بر لزوم اتخاذ رفتاري عملي در قبال نامگذاري امسال گفت: معمولا و البته براساس رسمي ميمون شعار سال و ضرورت عمل بدان در چارچوب بنرهاي تبليغاتي در مناطق مختلف سطح شهرستان دماوند نصب مي‏شود.

وي ادامه داد: اين مهم لازم است اما کافي نيست؛ از اين‌رو بايد به واقع در راستاي تحق اهداف عاليه نظام مقدس اسلامي و عمل به منويات رهبر فرزانه انقلاب کوشيد.مشهدي‏آقايي با اشاره به گوشه‏هايي از توانمندي‏هاي توليدي شهرستان دماوند گفت: دماوند يکي از مناطقي است که مي‏توان بخش‏هاي توليدي متنوعي را در آن فعال کرد.عضو شوراي فرهنگ عمومي شهرستان دماوند ادامه داد: از جمله اين توانمندي‏هاي توليدي مي‏توان به سيب، سيب زميني، گل، گردو، گياهان دارويي، عسل، صنايع بسته‏بندي، فرآوري، سردخانه، کارخانجات اسانس‏گيري، آبزي‏پروري، توليد محصولات پروتئيني، مرغداري و ... اشاره کرد.وي با بيان اينکه کاربري‏هاي شهرستان دماوند به لحاظ کارشناسي مشخص نيست گفت: موضوع تعيين کاربري‏هاي اصلي شهرستان دماوند با وجود طرح چندين‌باره در ساليان گذشته نتيجه چنداني در بر نداشته است.

بهره‌برداري از 4 طرح در فرودگاه بندرعباس

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

درسومين روز از سفر هيات دولت به هرمزگان، توسط معاون اول رييس جمهور 4 طرح در فرودگاه بين‌المللي بندرعباس با اعتبار 160 ميليارد ريال ازمحل اعتبارات استاني و فرودگاه‌هاي کشور به بهره‌برداري رسيد. گفتني است اين طرح‌ها شامل ساختمان هواشناسي، ‌سالن اجتماعات، سالن ويژه مهمانان و سالن دو طبقه ترمينال مسافري با زيربناي 6 هزار و 500 مترمربع ومساحت محوطه 9 هزار مترمربع مي‌باشد. همچنين ساخت مرحله نخست توقفگاه هواپيما در فرودگاه بين‌المللي بندرعباس نيز با اعتباري بالغ بر 40 ميليارد ريال آغاز شد.شايان ذکر است فرودگاه بين‌المللي بندرعباس رتبه هفتم را در بين فرودگاه‌هاي کشور داراست و روزانه 32 پرواز در 6 مسير خارجي و 17 مسير داخلي در اين فرودگاه انجام مي‌گيرد.

آسفالت معابر و کوچه‌هاي خاکي باقي‌مانده در شهر

بيجار – خبرنگار آفرينش

رئيس شوراي شهر ياسوکند در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني اعلام شده است اين شورا نيز اين فرموده مقام مقام معظم رهبري را سر لوحه کارهاي خود قرار داده است و براي دستيابي به اين هدف تمام تلاش خود را انجام خواهد داد. باقر طهماسبي ادامه داد: با پيگيري شوراي شهر نسبت به طرحهايي كه از سال گذشته بر جاي مانده است از قبيل تجهيز پارک چهارباغ و آسفالت و جدول‌گذاري معابر شهر ياسوکند، امسال از محل اعتبارات استاني با عنايت شهبازي استاندار کردستان و همچنين نماينده شهرستان بيجار، بهمن مرادنيا مبلغ يک ميليارد تومان جذب اعتبار گرديده است. طهماسبي افزود: با توجه به جذب اين اعتبار بيش از 30 درصد معابر و کوچه‌هاي خاکي باقي‌مانده شهرکه بعد از گذشت 17 سال از عمر شهرداري هنوز توجهي به آنها نشده، آسفالت و همچنين آبهاي سطحي شهر به‌صورت صحيح هدايت خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي