جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4143

 دكتر باقرزاده در برگزاري مراسم بزرگداشت هفته معلم در واحد قائمشهر :
 تأكيد جدي بر برگزاري جلسات كرسي هاي آزاد انديشي 

 
در نشست آيئن نكوداشت مقام استاد و 29سالگي واحدقائمشهر كه با حضور هيئت رئيسه – اعضاء هيئت علمي در سالن آمفي تئاتر دانشكده فني و مهندسي برگزار شد دكتر باقرزاده رئيس دانشگاه از توفيقات حاصله واحد كه به بركت همت و تلاشهاي يكايك اساتيد و كاركنان بدست آمد تشكر كرد.

وي همچنين با بيان اين نكته كه ما بارها و بارها بايد از اين نعمت خداوند كه از دريچه لطف ومحبت خود ما را در حوزه تعليم و تربيت وارد كرد شاكرباشيم و افزود شكر اين موهبت و نعمت الهي تنها به زبان نيست بلكه بيشتر به عمل است و اميدوارم كه انشاء ا.. ما هم عامل به آن باشيم . وي همچنين شهيد مطهري را يكي از مولفين و معماران برجسته تفكر حكومت اسلامي و همينطور دانشگاه اسلامي دانست .

رئيس دانشگاه آزاد قائم شهردرادامه سخنان خود نكات اجمالي از اجلاس 65 شوراي مركزي دانشگاه ارائه كرد.

وي وجه اهتمام رياست جديد را رويكرد عيار فرهنگي معرفي كرد و بيان داشت دكتر دانشجو يك چهره آكادميك است كه در فضاهاي علمي رشد نموده است واظهار داشت: ايشان باذكر اين نكته كه ما پرچم فرهنگي را در دست راست خودمان مي گيريم ، يكي از دغدغه هاي مهم دانشگاه را كيفيت فرهنگي دانست. دكتر باقرزاده همچنين تأكيد نمود بين دانشگاه و فرهنگ يك رابطه دو سويه برقرار است.از يك طرف دانشگاهها بستر فرهنگ هستند و از طرف ديگر دانشگاهها خود فرهنگ سازند و لذا دكتر دانشجو با اين مبنا وارد بحث شد كه دانشگاهها محورشان انسان است ،و اگر بخواهيم در بحث شناخت آن وارد شويم بايد از روي معرفت وارد شويم و همچنين در ادامه اشاراتي به فرمايشات امام راحل (ره) داشتندكه : ما بايد در آموزش بر فرهنگ غني و مستقل اسلامي و همينطور نگرش مقام معظم رهبري كه از گذشته مسئله اصلي كشور را مسئله فرهنگ مي دانند تكيه كنيم.

دكتر باقرزاده در خاتمه تأكيد جدي بربرگزاري جلسات كرسي هاي آزاد انديشي ، به حوزه آموزش اعلام كردند تا به اساتيد عضو هيئت علمي ابلاغ كنند در هفته يك روز آزاد را به جلسات پژوهشي – كارگروهي اختصاص دهند.

در ابتداي اين مراسم دكتر ايراني معاون پژوهش و فناوري واحد ضمن تبريك سالروز روز استاد و ارج نهادن به مجاهدتهاي معلم و استاد بزرگ شهيد مطهري كه علم و معرفت و اخلاق را با هم به عنوان يك چكيده و بعنوان يكي از مهمترين اركان يك انسان نشان داد كه الگويي شد براي جامعه علمي كشور و هر ساله در زمان شهادتش بايد تجليل از مقام شامخ استاد و معلم را مغتنم شماريم .

معاون پژوهش و فناوري واحد قائمشهر همچنين بيان داشت: در سال گذشته ما با اتكاء به پتانسيلهاي موجود شاهد اجراي بيش از 35 طرح پژوهشي- حضور30 نفر از اساتيد در كنفرانسهاي معتبر خارج از كشور- برگزاري 4 همايش و 20 كارگاه آموزشي -و قريب به 100مقاله isi چاپ شده -فارغ التحصيلاني كه اكثريت قريب به اتفاق آنها به مراتب بالاتر راه يافتند و موفقيت چشمگيري را به همراه داشته كه اين موفقيت رابه تك تك سروران واساتيد گرانقدر تبريك گفته و از آنها خواست در خدمت شعار سال باشند يعني توليد ملي و حمايت از كارو سرمايه ايراني را سرلوحه فعاليتهاي خود قرار دهند تا در سال جاري همانند گذشته به موفقيتهاي چشمگيري دست پيدا كنيم. در ادامه دكتر غلامپور از اعضائ هيئت علمي گروه عمران به نمايندگي از اساتيد دانشكده فني و مهندسي ضمن تبريك روز استاد از مسئولين به خاطر بوجود آوردن شرايط بسيار متفاوتي كه حاصل آن رشد علمي و معرفتي است تقدير و تشكر كرد.وي شرط اول پيشرفت و تعالي در هر موسسه و سازماني را فضاي نقد پذيري آن دانست و آن را مستلزم يك فضاي صميمانه ودوستانه و گفت و شنودي كه پرسش و پاسخي داشته باشند بيان كرد و ادامه داد درعرصه علم و دانش بيانات دستوري و تحكمي خيلي مفيد وجايز نيست و براي ارتقاء آموزش در سياستهاي كلان جامعه يكي از محورهاي اصلي اساتيد هستند.

انتهاي مراسم به 8 نفر از اساتيد منتخب اين واحد دانشگاهي با اهداء لوح يادبود و جوايز تقدير به عمل آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي