جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4143

 حجت الاسلام و المسلمين مازندراني در جمع خانواده اساتيد واحد علي آبادکتول :
 پيشتازي در جايگاه اول علمي منطقه ، نشان تلاش بي وقفه و پرشتاب دانشگاه و دانشگاهيان است 

 رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي استان گلستان گفت : پيشتازي در جايگاه اول علمي منطقه ، نشان تلاش بي وقفه و پرشتاب دانشگاه و دانشگاهيان است . به گزارش آنا حجت الاسلام و المسلمين مازندراني در مراسم گراميداشت مقام شامخ اساتيد واحد علي آباد کتول با اشاره به جايگاه علم و عالم در اسلام خاطرنشان کرد : در ميان اديان و فرق مختلف، هيچ كدام به اندازه اسلام بر اهميت جايگاه علم و عالم تاكيد نكرده است. رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در استان گلستان با اشاره به فرمايشات حضرت علي (ع) در حکمت 147 نهج البلاغه به نقش علم و ارزش والاي آن در اسلام پرداخت و افزود : عالمان تا دنيا برقرار است زنده اند و اگر بدنشان هم در زمين پنهان شود ، ياد آنان همچون شهيد مرتضي مطهري در دل ها هميشه زنده باقي خواهد ماند. مازندراني در ادامه از اين استاد فرزانه بعنوان عالمي رباني ياد کرد که در طول بيش از شصت سال زندگي با عزّت ، آثار فاخري را خلق نموده است . وي در ادامه با اشاره به قدرت فکر و نبوغ فوق العاده شهيد مطهري ، آثار اين بزرگوار را بسيار ارزشمند توصيف نمود و گفت: اگر انساني بخواهد اسلام را بشناسد مي تواند از اين آثار بعنوان کاملترين و بي نقص ترين منابع بهره برده و معرفت و شناخت خود را تکميل نمايد.

حجت الاسلام و المسلمين مازندراني در بخش ديگري از سخنان خود ترس و وحشت دشمنان از پيشرفت ايران در عرصه هاي اقتصادي ، علمي و فناوري را عامل اصلي تهديدهاي نظامي ، ترور دانشمندان ، تحريم ايران و تلاش سلطه جويان براي فتنه انگيزي در داخل کشور برشمرد و افزود : ما در روزهاي عظمت دشمنان با آنان در ستيز بوده ايم حال که روز ظلّت و خواري آنهاست با آنان کنار بياييم ؟

رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در استان گلستان با اشاره به تاکيد رهبر انقلاب اسلامي مبني بر دستيابي به جايگاه اول علمي در 1404 ، پيشتازي در تحقق اين مهم را نشان از تلاش بي وقفه و پرشتاب دانشگاه و دانشگاهيان برشمرد و با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري گفت : دانشگاهيان علاوه بر کارآمد نمودن ساز و کارهاي علمي ، مي بايست ياس و نااميدي را از نسل آينده کشور دور نمايند. مازندراني در پايان سخنان خود بر برگزاري جلسات هم انديشي ، تشکيل کارگروه هاي تخصصي اساتيد ، تشويق مديران پژوهشي ، فرهنگي و دانشجويي در ارائه مقالات علمي ، برگزاري سمينارها و نمايشگاههاي دائمي تاکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي