جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4143

 كوتاه از هنر 

 محمدزاده در ديدار با هيئت رسانه اي کشور روماني:

نظام سلطه نمي خواهد که جهان به صلح و عدالت نزديک شود

نمايندگان رسانه هاي معتبر کشور روماني که براي ديدار از ايران و تهيه گزارش به کشورمان سفر کرده بودند، صبح امروز با معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ديدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومي معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، در اين ديدار محمدجعفر محمدزاده با اشاره به نقش مهم و تاريخي کشور روماني در قاره اروپا گفت: ملت روماني، ملتي آزاد منش و آزاده اند که عشق به صلح و عدالت در دلهاي آنها موج مي زند به طوري که هيچگاه سابقه جنگ افروزي و نزاع نداشته اند. اين ملت در طول تاريخ سختي هاي بسياري متحمل شده اند و از آزمون هاي سخت سربلند بيرون آمده اند. با توجه به روابط عميقي هم که ميان دو ملت ايران و روماني وجود داشته است، ايراني ها به خوبي با اين کشور و مردم آن آشنا بوده و اطلاعات خوبي نيز از اين کشور دارند.

معاون مطبوعاتي وزير ارشاد در ادامه افزود: مسير حرکت جهان به سمت صلح و عدالت است. صلح و عدالت آرمان همه انسان هاست و در فطرت همه نهادينه شده است به نحوي که آرزوي همه بشريت دستيابي به آن است. آينده روشن و بهتر اعتقاد همه اديان آسماني است و بزودي شاهد استقرار صلح و عدالت در جهان خواهيم بود. وي افزود: البته تمام اين تحريم ها نتيجه معکوس داشته و باعث شکوفايي ملت ما شده است. امروزه ايران در توليد علم جزو کشورهاي پيشرو محسوب مي‌شود. اولين نيروگاه اتمي هفته گذشته راه اندازي شده است و در بسياري از رشته‌هاي علمي کشور ما جزو 10 کشور برتر جهان شده است. محمدزاده با اشاره به برگزاري انتخابات مرحله دوم مجلس شوراي اسلامي گفت: شما ديديد و شنيديد که در روزهايي که ملت ايران خود را آماده حضور باشکوه در انتخابات مجلس مي کرد، چه تبليغات وسيعي از طرف رسانه هاي غربي صورت گرفت تا ملت را از حضور در انتخابات مايوس کنند و با سياه نمايي تلاش داشتند اين قضيه را القا کنند که مردم ايران در انتخابات مجلس شرکت نمي کنند، اما ملت ايران با حضور باشکوه خود چه در مرحله اول و چه در محله دوم آزادانه نمايندگان خود را برگزيدند. ايران کشوري آزاد است و پيروان همه اديان در آن حضور دارند و آزادانه و در کمال آرامش و سلامت با يکديگر زندگي مي کنند و نمايندگان خود را به مجلس مي فرستند.

طي سه روز نخست؛‏

بيش از يك ميليون و 200 هزار نفر از نمايشگاه كتاب بازديد كردند

بهمن دري، رييس بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران از استقبال يك ميليون و 220 هزار نفر مخاطب در طول سه روز برپايي نمايشگاه خبر داد.بهمن دري معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به استقبال چشمگير مردم در سه روز نخست برگزاري بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران به خبرنگار ستاد اطلاع رساني اين نمايشگاه گفت: با وجود شرايط نامناسب جوي و بارندگي در روزهاي گذشته شاهد استقبال چشمگير مردم در اين دوره از نمايشگاه هستيم.رييس بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران افزود: در روز نخست، 12 ارديبهشت، 210 هزار نفر، روز دوم، 14 ارديبهشت، 460 هزار نفر و روز سوم كه مصادف با دور دوم انتخابات مجلس نهم شوراي اسلامي بود 550 هزار نفر از نمايشگاه كتاب تهران، ديدن كردند.دري در پايان ابراز اميدواري كرد تا با ادامه اين روند آمار بازديدكنندگان اين دوره از نمايشگاه ركورد دار سال‌هاي گذشته باشد.

کتابخانه امام خميني (ره) برگزار مي کند:

مسابقه کتابخواني "حکمت مطهر"

کتابخانه امام خميني فرهنگسراي اميد در ادامه سلسله مسابقات کتابخواني اين مرکز همزمان با هفته کتاب اقدام به برگزاري مسابقه کتابخواني حکمت مطهر مي نمايد. به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 13، اين مسابقه برگرفته ار کتاب "معرفي اجمالي آثار استاد مطهري بوده و شامل سوالات 4 جوابي جهت آشنايي مخاطبان با آثار استاد شهيد مطهري مي باشد.علاقه مندان مي‌بايست پس از دريافت پرسشنامه فوق و تکميل فرم مربوطه ،پاسخ صحيح را به سامانه 30001442 ارسال نمايند.لازم بذکر است فايل pdfمعرفي آثار استاد مطهري در پرتال امور کتابخانه ها و فرهنگسرا به نشانيomid.farhangsara.irقابل دريافت مي باشد.شهر وندان علاقه مندان به شرکت در اين مسابقه مي توانند جهت دريافت پرسشنامه و کسب اطلاعات بيشتر به کتابخانه امام خميني واقع در ميدان امام حسين ،خيابان 17 شهريور،خيابان خشکبارچي بوستان خيام کتابخانه امام خميني مراجعه و يا براي کسب اطلاعات با تلفن 33355203 تماس حاصل نمايند.

استقبال از کتاب خاطرات شهيد هسته اي " احمدي روشن"

استقبال ا ز کتاب خاطرات دانشمند شهيد هسته اي مصطفي احمدي روشن که بتازگي توسط بنياد شهيد در نمايشگاه کتاب عرضه شده است بي‌نظير است کتاب "من؛ مادر مصطفي" نوشته رحيم مخدومي که روز جمعه با حضورمادر شهيد وتوسط همسر شهيد احمدي روشن در محل نمايشگاه کتاب رونمايي شد توانست در اولين روز عرضه بافروش 200 نسخه مورد استقبال مخاطبان و
بازديد کنندگان نمايشگاه قرار گيرد.اين کتاب در15 بخش خاطرات دانشمند هسته‌اي شهيد احمدي روشن را از زبان مادر ؛همسر ونزديکان و دوستان شهيد روايت مي‌کند و بتازگي توسط نشر شاهد در 136 صفحه وبا قيمت 3000 تومان منتشر و در نمايشگاه کتاب عرضه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي