جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4143

 خبر 

 با اعلام زمان انتشار نتايج اوليه؛

كليد نهايي آزمون دستياري منتشر شد

گروه آزمون و سنجش:رييس مركز سنجش آموزش پزشكي از اعلام نتايج اوليه سي و نهمين دوره آزمون دستياري در روز شنبه 30 ارديبهشت ماه خبر داد. جبرائيل نسل سراجي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اعلام نتايج اوليه سي و نهمين دوره آزمون دستياري از 30 ارديبهشت ماه از طريق سايت مركز سنجش آموزش پزشكي به نشاني www.sanjeshp.ir گفت: همزمان با اعلام نتايج اوليه داوطلبان مي‌توانند نسبت به انتخاب كد رشته محل اقدام كنند.

وي با بيان اينكه كليد نهايي سوالات آزمون دستياري منتشر شد اظهار كرد: فقط يك مورد از اعتراض علمي مورد قبول واقع و اصلاح شده است و مابقي اعتراضات رد شده است. سراجي با اشاره به پذيرش دو هزار و 500 داوطلب در اين دوره از آزمون، گفت: به داوطلبان فرصت داده مي‌شود تا به مدت 4 روز از آغاز انتخاب رشته محل نسبت به اين انتخاب بر اساس اولويت علاقه مندي خود اقدام كنند. بر اساس اين گزارش سي و نهمين دوره آزمون دستياري با رقابت 15 هزار داوطلب در 25 رشته تخصصي و 350 رشته محل در روز 31 فروردين ماه برگزار شد.

قائم‌مقام وزير علوم خبر داد؛

افزايش ظرفيت دوره كارشناسي ارشد و دكترا در سال جاري

گروه آزمون و سنجش:قائم‌مقام وزير علوم در امور بين‌الملل گفت: امسال در مقطع دکتري 10 هزار نفر افزايش ظرفيت پذيرش دانشجو خواهيم داشت و در مقطع كارشناسي ارشد نيز ظرفيت پذيرش دانشجو افزايش مي‌يابد. ارسلان قرباني در گفت‌وگو با ايسنا، تصريح کرد: تلاش وزارت علوم ظرفيت‌سازي براي رفع نيازهاست که در اين راستا تنها کشور در منطقه و حتي در دنيا هستيم که تقاضا در مقطع تحصيلات تکميلي، كارشناسي ارشد و دکتري زياد است. وي با اشاره به ايجاد تغيير و تحول در سرفصل دروس، خاطرنشان کرد: بازنگري در رشته‌هاي علمي و سرفصل دروس يک بحث علمي بوده و فرآيندي است که در همه نقاط دنيا در حال انجام است و با توجه به تحولات داخل کشور، منطقه و جهان اين نياز احساس شده است که بايد سرفصل دروس بعد از 30 سال تغيير داده شود. اين مقام مسئول در وزارت علوم، تأکيد کرد: تغيير سرفصل دروس به‌ويژه در علوم‌انساني بايد متناسب با مقتضيات، شرايط و موقعيت‌ها، مباحث هويتي، فرهنگي و ديني انجام شود و نبايد سرفصل علوم‌انساني بر اساس خواسته‌ها و نيازهاي کشورها تعريف گردد، يکي از اقتضاعات علم، به‌روز کردن آن است که علوم‌انساني هم يکي از علومي است که بايد به‌روز شود.قرباني در خاتمه با بيان اينكه وزارت علوم متولي اشتغال‌زايي در كشور نيست، گفت: با اين حال در اين راستا برنامه آمايش آموزش عالي، توزيع رشته‌ها بر اساس موقعيت جغرافيايي و نياز کشور است که اين مهم فرآيندي در حال اجرا است.

آغاز مهلت حذف اضطراري نيمسال دوم تحصيلي در دانشگاه پيام نور

گروه آزمون و سنجش:زمان حذف اضطراري نيمسال دوم سال تحصيلي 91-90 دانشگاه پيام نور اعلام شد. به گزارش ايسنا، دكتر معتمدي معاون اموزشي دانشگاه پيام نور از آخرين تصميمات براي زمان حذف اضطراري دانشجويان پيام نور خبر داد و گفت: بر اساس تقويم آموزشي دانشگاه زمان حذف اضطراري نيمسال دوم سال تحصيلي91-90 در پي بخشنامه ابلاغ شده به دانشگاهها از ديروز شنبه 16 ارديبهشت آغاز شده است. وي افزود: دانشجويان تا شنبه 23 ارديبهشت براي حذف اضطراري مهلت دارند.

ثبت‌نام متقاضيان دكتري بدون آزمون دانشگاه شهيد چمران آغاز شد

گروه آزمون و سنجش:دفتر استعدادهاي درخشان دانشگاه شهيد چمران اهواز اعلام كرد: ثبت‌نام دانشجويان و فارغ التحصيلان ممتاز و داراي استعداد درخشان براي ورود به مقطع دكتري آغاز شد. به گزارش ايسنا، دكتر حسين نجف‌زاده گفت: داوطلبان بايد مدارک خود را تا 15 خرداد به دفتر حفظ و هدايت استعدادهاي درخشان دانشگاه ارسال كنند. مدارك داوطلبان پس از بررسي اوليه در صورت كامل بودن، براي مصاحبه و أخذ پذيرش توسط گروه تخصصي مربوطه ارسال مي‌شود. وي تصريح كرد: دارا بودن حداقل ميانگين کل 17 و حداقل دو مقاله در مجلات علمي پژوهشي نمايه شده معتبر ملي يا بين المللي، دانشجويان نمونه کشوري در دوره کارشناسي ارشد با حداقل يک مقاله علمي پژوهشي نمايه شده معتبر ملي يا بين المللي، نمره پايان نامه عالي، داراي گواهي قبولي در يکي از آزمون هاي MSRT (با حداقل 50) يا TOEFL (با حداقل نمره 500) يا معادل آنها و پذيرش در مصاحبه گروه تخصصي مربوطه از جمله شرايط اختصاصي براي پذيرش داوطلبان است. مدير دفتر استعدادهاي درخشان دانشگاه شهيد چمران تاكيد كرد: فقط دانش آموختگان دانشگاه‌هاي دولتي مي‌توانند از اين تسهيلات استفاده كنند و اين تسهيلات شامل دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي پيام نور، آزاد اسلامي، غير انتفاعي، علمي كاربردي و غيره نمي‌شود. علاوه بر اين، در شرايط مساوي، اولويت با دانشجويان فارغ‌التحصيل دانشگاه شهيد چمران اهواز است. به گفته وي، متقاضيان براي كسب اطلاع بيشتر به پورتال دانشگاه شهيد چمران اهواز، صفحه استعدادهاي درخشان مراجعه كنند.

مقطع کارشناسي پرديس کيش دانشگاه شريف به تهران منتقل شد

گروه آزمون و سنجش:رئيس دانشگاه صنعتي شريف اعلام کرد که با انتقال مقطع کارشناسي پرديس اين دانشگاه به تهران، پذيرش دانشجو در تهران صورت مي گيرد. رضا روستا آزاد در گفتگو با مهر، اضافه کرد: چند قطعه زمين دانشگاه شريف از جمله منطقه 22 شهرداري و گرمدره به منظور برنامه هاي توسعه اين دانشگاه فعال مي شود.وي همچنين گفت: مقطع کارشناسي پرديس کيش دانشگاه صنعتي شريف به تهران منتقل مي شود و دانشجويان از مهرماه سال جاري در اين مقطع در تهران پذيرش خواهند. به گفته رئيس دانشگاه صنعتي شريف، شهريه پذيرش در مقطع کارشناسي انتقال يافته به تهران همانند شهريه پرديس کيش است و تغييري نمي کند.روستا آزاد همچنين درباره انتقال بخش تحصيلات تکميلي و پژوهشگاه دانشگاه شريف تاکيد کرد که اين پروژه در سال جاري کليد خورده و اتمام کار بستگي به منابع مالي دارد.

اخذ مجوز برگزاري آزمون بين‌المللي IELTS  در دانشگاه آزاد اسلامي رشت

گروه آزمون و سنجش:دانشگاه آزاد سماي رشت مجوز برگزاري آزمون بين‌المللي IELTS را از مرکز آزمون بين‌المللي آيلتس دانشگاه آزاد دريافت کرد. دکتر رامين شعباني معاون دانشگاه آزاد سماي رشت در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه دانشگاه آزاد سماي رشت مجوز برگزاري آزمون بين‌المللي IELTS را از مرکز آزمون بين‌المللي آيلتس دانشگاه آزاد دريافت کرد، گفت: تمام مراحل برگزاري آزمون از لحظه ثبت‌نام تا انتشار کارنامه بر عهده مرکز آزمون استاندارد دانشگاه آزاد است و کلاس‌هاي آمادگي با همکاري مرکز آزمون بين‌المللي IELTS و با استانداردهاي بين‌المللي در آينده نزديک در سما واحد رشت برگزار مي‌شود. وي ضمن اشاره به تکميل و بهره‌برداري از مرکز آموزش و محل آزمون، برگزاري اولين نوبت آن را تيرماه عنوان کرد و بيان داشت: داوطلبان براي ثبت‌نام در آزمون مي‌توانند با توجه به جدول زمان‌بندي به مرکز آزمون آيلتس دانشگاه آزاد به نشاني www.ielts.iauset.com مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي