نسخه شماره 36 - 1385/04/01 -  simple Search

 سونيک خارپشت 
نويسنده : سميه ناصري حسينيه

سونيک خارپشت(Hebgehog The Sonic)  نام شخصيت اصلي مجموعه اي از بازي هاي رايانه ايSonic  است. کمتر کسي است که اين شخصيت را نشناسد. تقريبا معروف ترين عنوان بازي هاي سگا، سونيک است و هر کس مگادرايو بازي کرده حتما يکي از شماره هاي سونيک را ديده است.سبک بازي ها از نوع پرشي است.بايد در کمترين زمان ممکن تمام دشمنان را با چرخيدن و پريدن از بين برد و بازي را سريع تمام کرد.
سري کارتونهاي سونيک يکي از پرطرفدارترين کارتونهايي است که ساخته شده. با توجه به همين بازيSonic توي سگا غوغا کرده بود ، اما اينبار سري بازيهايSonic  براي کامپيوتر هم به بازار آمده است.
يکي از خصوصياتي که سري بازيهاي  سونيک دارد سرعت و بي وقفه بودن بازي است و بايد به سرعت برق و باد اين بازي را انجام بدهيد. مي شود گفت که بازي اي شبيه به رالي است با اين تفاوت که جاي ماشين يک خارپست را هدايت ميکنيد واين خارپشت به جاي رقيب که از او جلو بزند دشمن هايي دارد که بايد آنها را از بين ببرد.
شخصيت هايي که در اين بازي بدو و بپر!! مي توانيد با آنها بازي کنيد عبارتند از:

Hebgehog The Sonic
سونيک يک خارپشت آبي رنگ است ، ولي نه يک خارپشت معمولي،سريع ترين خارپشت جهان! يکي از برجسته ترين قابليت هاي سونيک سرعت آن است.تقريبا هيچ موجودي نمي تواند سريع تر از آن حرکت کند.هنگامي که او هفت الماس آشوب را به دست ميآورد،ديگر چيزي جلودار او نيست! او مي چرخد و دنيا را فتح ميکند!

Fox The Tails
تيلز يک روباه زرد رنگ است و تقريبا صميمي ترين دوست سونيک است.او قابليت ويژه اي دارد و آن هم پرواز کردن است.تيلز بر خلاف ديگر روباهها،دو دم دارد و ميتواند پرواز کند و به منطقه اي که دست هيچ کس به آن نميرسد دسترسي پيدا کند و به ديگران کمک کند.

Hebgehog The Amy
امي يک خارپشت صورتي رنگ است.امي دوست سونيک است و بيشتر اوقات همراه اوست.هر کس او را ميبيند،فکر ميکند او يک دختر ناز نازي و بي دفاع است،ولي هيچ کس از چکش بزرگي که او پشت سر پنهان کرده،خبر ندارد!

 Hebgehog The Knuckles
ناکلز يک خارچشت ويژه استراليايي قرمز رنگ است.او حالتي رقيب مانند نسبت به سونيک دارد ولي در کل متحد او است.او در جزيره خاصي به دنيا آمد و وظيفه او همانند اجدادش مراقبت از زمرد بزرگ است.خصوصيت ويژه او،قدرت زيادش است.

Hebgehog The Shabow
يک خارپشت سياه رنگ بسيار جدي که از گذشته خودش خبر ندارد و به کلي آن را از ياد برده ، البته در بازيHebgehog The Shabowاز آن باخبر ميشويم. شاد و حالتي بين رقيب و دشمن با سونيک دارد و علت آن هم حافظه اوست.شادو در قدرت از سونيک بالاتر است،ولي سونيک سريع تر و چابک تر است.
در رابطه با بازي معروف و دوست داشتنيsonic  سايت اينترنتيSpy Game ، مصاحبه اي کوتاه با تهيه کننده بازي جذابRibers Sonic  آقايYuba Takashi  داشت که متن کامل ترجمه شده آن را تقديم حضورتان مي کنيم..
 
 ظاز امکانات بازي چند نفره(Multiplayer)  سوارکاران سريع براي ما بگوييد. آيا اين تنها يک مسابقه محض است يا اينکه پيکار هايي نيز در آن وجود دارد؟
ما هر دو جنبه را در سيستم چند نفره در نظر گرفتيم. خواستيم بازي را طوري طراحي کنيم تا بازيکناني که مهارت بيشتري در مبارزه دارند لحظات خوشي را سوار بر اسکيت هايشان داشته باشند. هدف اصلي اين بود تا هرکس از مبتدي گرفته تا ماهر قادر باشد به آساني کنترل شخصيت ها را در دست گرفته به سهولت پيشرفت نمايد تا لذت اصلي بازي را درک کند.
 ظبا وجود عرضه عنوان اخيرHebgehog the Shabow  در حاليکه سونيک بدين سمت روي آورده آيا سگا هنوز هم پتانسيل ساخت بازي جديد به منظور وي را دارد؟
شما مي بايستي اندکي تامل کنيد و ببينيد ما چه خواهيم نمود. همچنان سورپرايز هايي در راه است.
 ظآيا Ribers Sonic تنها يک بازي اختصاصي است يا اينکه شما قصد ساختن شماره هاي ديگري نيز نظير آن را داريد؟
قطعا ما تمايل به ساخت بازي هاي رقابتي نظير اين که سونيک در آن حضور داشته باشد را داريم. هيچ کس هنوز سرعت واقعي وي را تجربه نکرده پس به طور حتم ساخت چنين بازيهايي ميتواند اين خصوصيت را با زيبايي به تصوير بکشد و احساس خوبي به بازيکنان القا نمايد.
 ظ آيا سوارکاران سريع شخصيتهاي مخفي نيز به منظور باز کردن قفل و استفاده از آنان را دارد؟ ما علاقه به ملاقات و رقابت در ميان بازي با شخصيت هايي مانند"NiGHTS" يا"car Hornet"  از بازي"USA Daytona"  را داريم.
متاسفانه در حال حاضر قادر به فاش نمودن اطلاعات زيادي از بازي نيستيم اما ميتوانم صريحا بدين مساله اشاره کنم کهRibers Sonic  شامل تعداد بسياري محتواي قفل شده و قابل باز کردن توسط انجام بازي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
در این شماره