جستجو
  نسخه شماره 6085 - 1393/11/29 - چهارشنبه 29 بهمن 1393   صفحه اصلي

دستفروشي


حرف هاي سر گذر


چه ظرفيتي داشت عزت الله ضرغامي؟!


 دستفروشي 

-رسايي: پول گرفتن کانديداها در انتخابات امري متداول است (شما هم به چه چيزايي گير ميدين؟(
-ضرغامي: ناديده گرفتن يك جناح سياسي بر اساس اهداف صداوسيما بود (اين همه شبکه ماهواره اي، برن اونجا ديده بشن(
-تذکر 10 نماينده مجلس به وزير کشور ( ببخشيد چندروزيه تذکر نداديم،از بدشانسي شما اومدين تو ذهنمون(
-دبيرکل جامعه روحانيت مبارز اعلام کرد: تلاش براي هماهنگي جامعتين با مصباح (حالا ايشون سرشون شلوغه وفرصت هماهنگ شدن ندارن ما ميريم هماهنگ ميشيم(
-زيباکلام: تندروها مي‌خواهند همه چيز را مصادره کنند (کم کم به خودم هم رسيدن. اگه يه وقت ديدين حرف تندي زدم بدونين که منو هم مصادره کردن(


 حرف هاي سر گذر 

کاربران فضاي مجازي ديروز چه گفتند؟
آيدين: مسواک زدم،تمام خوشيهايي که لاي دندانم از گذشته مانده بود رفت.
موقرمزي: هر چه ميخواهد دل تنگت نگو،چون کسي نيست که درکت کنه.
داش ميتي: حداقل آرزوهاتون رو خودتون دنبال كنيد تا كسى ديگه اى زحمتش رو نكشيده.
بيتا: ما از يکي خوشمون مياد اون نميفهمه. يکي از ما خوشش مياد ما نميفهميم. يک مشت نفهم دور هم جمع شديم.
پارسا: مرد اگر مرد باشه جونش در مياد تا احساسش رو بگه!
علي: امروز يه نفر زنگ زد خيلي مودبانه داشت شرکتشو تبليغ مي کرد، بعد پرسيد: شغلتون چيه؟ گفتم :دانشجوام گفت:برو بابا و قطع کرد.
ايمان: از فردا تاکسيا به بهانه خرس طلايي جعفر پناهي کرايه ها رو گرون ميکنن.
بچه گربه: آدمها تو دهه دوم زندگي تصورشون از زندگي شبيه فيلم هنديه، تو دهه سوم ميشه شبيه فيلم آمريكايي، تو دهه چهارم ميفهمن كه كلا شبيه فيلماي داعشه.


 چه ظرفيتي داشت عزت الله ضرغامي؟! 
نويسنده : امير فضل اللهي

حالا که عزت الله ضرغامي رئيس صداوسيما نيست و دستش براي اظهار نظر بازتر شده پرده از رازي برداشت که در همه سال هاي اخير ذهن آدم را تا حد ترکاندن اذيت مي کرد. در همه اين سال ها با خودم مي گفتم آخه چطور ميشه که رسانه ملي همه اش از حسينيان و رسايي و کوچک زاده و کريمي قدوسي و بذرپاش و نادران و زاکاني دعوت کنه که بيان موضع گيري سياسي کنند و هيچ کس ديگري را به غير از اين ها به عنوان فعال سياسي نشناسد.
مـــن بي خبر از اهداف رسانه ملي با خودم کلنجار مي رفتم که آخر مگر مي شود که براي يک مناظره سياسي هم از روح الله حسينيان دعوت کرد و هم از علاء الدين بروجردي بعد هردو هم درباره مسائل مختلف سياسي نظر همديگر را تاييد کنند و بعد هم عليه يک جناح ديگر يک نفرشان حرف بزند و نفر ديگر بگويد با شما موافقم و بعد نفر اول بگويد من هم با موافقت شما موافقم. بعد هر دو با هم طرف مقابل - که ما به اشتباه فکر مي کردم براثر سليقه سياسي مسئولان رسانه ملي ناديده گرفته شده – را محکوم مي کردند.
وقتي که مردم مي ديدند که توي تلويزيون حجت الاسلام آقاتهراني و مرحوم حبيب الله عسگراولادي که هردو از يک جناح بودند روبه روي هم مي نشستند و«نقش و مسئوليت جريان هاي سياسي کشور» را بررسي مي‌کردند و هر دو هم با حرف هاي طرف مقابل موافق بودند، بعد مجري مي گفت که اين ها دارند مناظره مي کنند. واقعا ضرغامي چه ظرفيتي داشت که همه اين سال ها انتقادات را به جان مي خــــريد و نمي گفت که اين در جهت اهداف رسانه ملي است!
واقعا عزت الله ضرغامي چه ظرفيتي داشت که در برابر اين همه انتقادي که از او مي شد که «چرا اخبار مربوط به کوچک زاده را در پربيننده ترين ساعات شبکه هاي خبري پخش مي کند، اما سفر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام به مشهد را ناديده مي گيرد» سـکوت مي کرد و نمي گفت که اين در راستاي اهداف و فلسفه تاسيس رسانه ملي است؟
چه بزرگوار است اين مرد وقتي که به آرامي روي خبرهاي «اون جناح» خط مي کشيد و زير خبرهاي «اين جناح » مي نوشت:«چندبار پخش شود» دربرابر سئوالات خبرنگاران صداوسيما آرام لبخند مي زد و اين انتقادات احتمالي را به جان مي خريد و نمي گفت که اين در جهت اهداف رسانه ملي است.
او بزرگ است که در همه سال هاي رياستش بر رسانه ملي خوش را فدا کرد تا کسي متوجه نشود که همه اين ناديده گرفتن يک جناح سياسي ،نه به خاطر سليقه سياسي خودش ومديرانش بوده بلکه در شرح وظايف اصلي رسانه ملي بوده است.
او در همه اين سال ها سکوت کرد و نگفت که اگر پيش از او، افتتاح پل برقي 40 ميليون توماني ميدان هفت تير در زمان شهرداري تهران ده ها برابر افتتاح پروژه 200 ميلياردتوماني نيروگاه هاي کرج در دولت اصلاحات توسط محمدرضا عارف(عارف اين روزها کارکرد خوبي خواهد داشت، درست مثل دکتر حبيبي که گل آقا به جاي رئيس جمهور آن دوره،کاريکاتورش را مي کشيد) پوشش خبري داشت دقيقا اجراي يکي از شرح وظايف صداوسيما مندرج در قانون اساسي بوده است.
او در همه اين سال ها سکوت کرد و نگفت که چرا بخشي از بدنه جامعه را به طرف ماهواره ها سوق داد تا اخبار و اطلاعات جناح ها و گروه هاي ناديده گرفته شده توسط رسانه ملي را از شبکه هاي خارجي بگيرند. او دلسوزانه و در سکوت اهداف اصلي رسانه ملي را پيگيري مي کرد.
بزرگ بود و از اهالي امروز.وبا تمام افق هاي باز نسبت داشت...ولش کن ديگه تا همين جا کافيه . ادامه بدم گريه ام مي گيره.


زير يک
سياست داخلي
جامعه و شهروند
ادب و هنر
توليدوتجارت
بازاروسرمايه
حوادث
ايران زمين
درنگ
نفت وانرژي
جهان ورزش
ايران وجهان
بازارچه
سربلندي جهاني ايران بااقناع ومدارا