جستجو
  نسخه شماره 6085 - 1393/11/29 - چهارشنبه 29 بهمن 1393   صفحه اصلي
 حاشيه‌هاي جلسه علني ديروز مجلس 

نشست علني مجلس براي بررسي لايحه بودجه سال 94، ديروز نيز در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد. در شرايطي که روز دوشنبه بنا به گفته حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد جلسه عصر براي برگزاري جلسه کميسيون تلفيق لغو شده بود، اين جلسه نيز برگزار نشد و ديروز هيات رئيسه تصميم گرفت تا پايان بررسي بودجه جلسات هر روز به صورت دو شيفته برگزار شود.
از جمله اين که حميد رسايي كه روز دوشنبه خبر توقيف نشريه او منتشر شد ديروز با عصبانيت زيادي وقت خود را در گعده‌هاي دوستانه با همفكران خود در مجلس صرف كرد. پس از اينكه رسايي با زاكاني، حداد عادل، حسينيان و نبويان دقايقي گفتگو كرد ابوترابي به سمت او رفت و دستش را گرفت و در بخش خلوت‌تري از صحن در كنار يكديگر نشسته و دقايقي گفتگو كردند.در اين جلسه، نادر ‌ور نماينده مردم اروميه كه بر تصويب پيشنهادات خود اصرار زيادي دارد در جريان راي‌گيري براي پيشنهادي كه ارائه كرده بود نمايندگان را در آغوش كشيده و به سمت صندلي‌هايشان هدايت مي‌كرد. زماني كه قاضي‌پور صحبت خود را به عنوان پيشنهاد دهنده آغاز كرد رياست در اختيار حجت‌الاسلام‌ابوترابي بود. اما در اواسط صحبت‌هاي او لاريجاني وارد صحن شد و اداره جلسه را بر عهده گرفت. قاضي‌پور به لاريجاني خوش آمد گفت و عنوان كرد كه اميدوارم با آمدن شما اوضاع بهتر شود.
مشاركت كم نمايندگان در راي‌گيري‌ها هم اعتراض‌هاي متفاوتي را از سوي هيات رئيسه مجلس به دنبال داشت. در جريان راي گيري يكي از مواد مورد بررسي جلسه ديروز، علي لاريجاني در تذكري به حسن كامران نماينده اصفهان با لحني آميخته به شوخي گفت: لطفا اين‌قدر صحبت نكنيد و حواستان به جلسه باشد. شما مدام در حال صحبت كردن با خانمتان هستيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
زير يک
سياست داخلي
جامعه و شهروند
ادب و هنر
توليدوتجارت
بازاروسرمايه
حوادث
ايران زمين
درنگ
نفت وانرژي
جهان ورزش
ايران وجهان
بازارچه
سربلندي جهاني ايران بااقناع ومدارا