جستجو
  نسخه شماره 6085 - 1393/11/29 - چهارشنبه 29 بهمن 1393   صفحه اصلي
 افزايش 50 درصدي ترانزيت کالا از بنادر 

مدير کل ترانزيت و تعرفه سازمان بنادر و دريانوردي با اشاره به افزايش 50 درصدي ترانزيت کالاي نفتي و غيرنفتي از بنادر کشور، گفت: تحفيف 50 درصدي در بنادر کشور به کالاي ترانزيتي داده مي‌شود.
خسرو سرايي در خصوص ترانزيت هاي دريايي اظهار داشت: در 10 ماهه سال 92 حدود 6 ميليون تن کالا از بنادر کشور ترانزيت شد که اين رقم در 10 ماهه امسال به حدود 9 ميليون تن رسيده است که افزايش 50 درصدي را در ترانزيت کالا نشان مي‌دهد.
وي با بيان اينکه در ترانزيت کالاي غيرنفتي، بندر شهيد رجايي شاخص است، گفت: در ترانزيت مواد نفتي بندر امام خميني از بنادر مهم کشور به شمار مي‌رود ضمن آنکه در بنادر اميرآباد و انزلي هم نقش خوبي در ترانزيت کالا دارند.
مدير کل ترانزيت و تعرفه سازمان بنادر و دريانوردي با تاکيد بر اينکه ظرفيت‌هاي لازم براي ترانزيت کالا در بنادر ايجاد شده است، بيان کرد: الان حدود 28 ميليون تن ظرفيت ترانزيت در بنادر کشور داريم که اين رقم قابل افزايش است و محدوديتي براي ترانزيت کالا نداريم. سرايي با بيان اينکه از سالها پيش 50 درصد تخفيف را در بنادر کشور به کالاهاي ترانزيتي اعطا مي‌کنيم، بيان کرد: وقتي کالاي ترانزيتي دو سر در بندر شمال و جنوب عبور کند صد در صد تخفيف مي‌گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
زير يک
سياست داخلي
جامعه و شهروند
ادب و هنر
توليدوتجارت
بازاروسرمايه
حوادث
ايران زمين
درنگ
نفت وانرژي
جهان ورزش
ايران وجهان
بازارچه
سربلندي جهاني ايران بااقناع ومدارا