جستجو
  نسخه شماره 6085 - 1393/11/29 - چهارشنبه 29 بهمن 1393   صفحه اصلي
 انتقام از کهکشاني‌ها در گِلزن‌‌کرشن  

دومين شب از مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا فرصتي براي انتقام‌گيري آبي‌پوشان گِلزن‌‌کرشن از رئال مادريد بابت شکست سنگين فصل گذشته است.
در دومين شب از مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا امشب (چهار‌شنبه) دو بازي برگزار مي‌شود که در مهمترين آنها رئال مادريد، ‌مدافع عنوان قهرماني رقابت‌ها ميهمان شالکه، تيم چهارم فصل گذشته بوندس‌ليگاي آلمان است. کهکشاني‌ها که به عنوان صدرنشين گروه B به مرحله يک هشتم نهايي راه پيدا کردند، در حالي به خانه شالکه سفر کرده‌اند که در آخرين بازي خود دپورتيوو لاکرونيا را شکست دادند و جايگاه خود را در صدر جدول رده‌بندي تثبيت کردند. با اين وجود رئال مادريد فعلي، به هيچ وجه شباهتي به رئال نيم‌فصل اول ندارد و به نظر مي‌رسد که هنوز در شوک شکست 4 بر صفري که دو هفته پيش در دربي مادريد در خانه اتلتيکو متحمل شد، قرار دارد. در اين ميان اُفت محسوس کريستيانو رونالدو و متوقف شدن روند گلزني اين بازيکن که با جنجال گسترده رسانه‌‌هاي اسپانيايي عليه او (به خاطر برگزاري جشن تولد 30 سالگي‌اش چند ساعت پس از باخت سنگين رئال در دربي) همراه شد، نيز مزيد بر علت شده است تا مشکلات کهکشاني‌ها افزايش پيدا کند. با اين حال رئالي‌ها اميدوارند کاري شبيه آنچه را که فصل گذشته در گلزن کرشن انجام دادند، تکرار کنند وقتي که نماينده آلمان را در خانه‌اش 6 بر يک شکست دادند و در سانتياگو برنابئو هم شکست 3 بر يک را به آن تحميل کردند تا در مجموع با کسب پيروزي 9 بر 2 راهي مرحله يک چهارم نهايي شوند. شالکه در شرايطي آماده پذيرايي از رئال مادريد مي‌شود که در آخرين بازي‌اش در هفته بيست‌ويکم بوندس‌ليگا با نتيجه يک بر صفر به اينتراخت فرانکفورت باخت و با يک پله سقوط در رده چهارم جدول اين رقابت‌ها قرار گرفت. مردان روبرتو دي‌متئو در اين فصل در فاصله 18 امتيازي بايرن مونيخ صدرنشين قرار دارند.
پورتو ميهمان سوئيسي‌ها
در ديگر بازي امشب از مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا پورتو، نايب قهرمان فصل گذشته ليگ دسته اول فوتبال پرتغال که در مرحله گروهي صدرنشين گروه H شد، ميهمان بازل سوئيس، تيم دوم گروه B است، تيمي که برخلاف انتظار بسياري توانست بالاتر از ليورپول قرار بگيرد و راهي مرحله يک هشتم نهايي شود. بازل در آخرين بازي خود در ليگ سوئيس در خانه برابر سيون با تساوي يک بر يک متوقف شد اما هنوز با 45 امتياز صدرنشين بلامنازع جدول رده‌بندي اين رقابت‌هاست و هشت امتياز با يانگ بويز رده دومي فاصله دارد. در سمت مقابل پورتو در هفته جاري که بيست‌ويکمين هفته از ليگ دسته اول فوتبال پرتغال بود، موفق شد در يک بازي خانگي ويتوريا گيمارش را يک بر صفر شکست دهد و فاصله چهار امتيازي خود را با بنفيکاي صدرجدولي حفظ کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
زير يک
سياست داخلي
جامعه و شهروند
ادب و هنر
توليدوتجارت
بازاروسرمايه
حوادث
ايران زمين
درنگ
نفت وانرژي
جهان ورزش
ايران وجهان
بازارچه
سربلندي جهاني ايران بااقناع ومدارا