جستجو
  نسخه شماره 6085 - 1393/11/29 - چهارشنبه 29 بهمن 1393   صفحه اصلي
 آغاز مرحله پلي آف ليگ برتر واليبال؛
 جدال مدعيان براي صعود 

ديدارهاي مرحله پلي آف ليگ برتر واليبال از امروز با حضور هشت تيم برتر دور مقدماتي آغاز مي‌شود که سه تيم تهراني براي يک سهميه ديدار نهايي اين رقابت ها مسابقه مي‌دهند.
دور رفت مرحله پلي آف مسابقات واليبال قهرماني مردان ايران جام زنده ياد حسين معدني امروز با چهار ديدار پيگيري مي‌شود. در اين مرحله تيم‌هاي اول تا چهارم گروه يک دور مقدماتي به ترتيب به مصاف تيم‌هاي چهارم تا اول گروه دوم مي‌روند.در پايان دور مقدماتي ليگ برتر در گروه اول تيم هاي پيکان تهران، ميزان خراسان، شهرداري تبريز و جواهري گنبد به ترتيب با امتيازهاي 31، 27، 23 و 20 رتبه هاي اول تا چهارم را کسب کردند و راهي مرحله پلي آف شدند. در اين گروه تيم هاي شهرداري زاهدان، تعاون گبند و ارتعاشات صنعتي ايران حذف شدند.همچنين در گروه دوم نيز تيم هاي شهرداري اروميه، متين ورامين، نوين کشاورز و وزارت دفاع به ترتيب با 30، 28، 20 و 18 امتياز رتبه هاي اول تا چهارم را به دست آوردند و راهي مرحله پلي آف شدند تا به صورت ضربدري با تيم هاي اول تا چهارم گروه نخست مبارزه کنند. تيم هاي آلومينيوم المهدي، سايپا و پارس مهر فارس نيز حذف شدند.بنابراين با توجه به جدول مرحله پلي آف و مرحله نيمه نهايي و نهايي اين رقابت ها، سه تيم تهراني وزارت دفاع، پيکان تهران و نوين کشاورز و تيم ميزان خراسان براي يک سهميه ديدار نهايي با هم مبارزه خواهند کرد. از سوي ديگر چهار تيم متين ورامين، شهرداري تبريز، شهرداري اروميه و جواهري بازرگاني گنبد نيز براي ديگر سهميه ديدار نهايي با يکديگر رقابت خواهند داشت که هر چهار تيم از شهرستان ها هستند. در مرحله پلي آف ليگ برتر واليبال تيم هاي اول تا چهارم گروه يک دور مقدماتي به ترتيب به مصاف تيم هاي چهارم تا اول گروه دوم مي‌روند که ديدار دو تيم پيکان تهران و وزارت دفاع در خانه واليبال تهران يکي از حساس ترين مسابقات اين هفته خواهد بود.تيم واليبال پيکان تهران که در گروه يک دور مقدماتي صدرنشين شده بود، به مصاف وزارت دفاعي مي‌رود که در گروه دوم مقدماتي رتبه چهارم را کسب کرد.پيکان تهران پرافتخارترين تيم اين رقابت ها که 11 عنوان قهرماني در پرونده کاري خود دارد، به مصاف تيمي مي‌رود که نخستين حضور خود را در ليگ برتر واليبال تجربه مي‌کند.فرهاد نفرزاده سرمربي تيم وزارت دفاع به بازيکنان خود که اکثرا از جوانان اين رشته ورزشي هستند، اعتقاد خاصي دارد و به همين دليل به پيروزي در اين مسابقه نيز اميداور است. از سوي ديگر پيمان اکبري با اتکا به تجربه بازيکنانش به مصاف وزارت دفاع مي‌رود.
در دومين مسابقه اين مرحله که در سالن مهران مشهد مقدس برگزار مي‌شود، تيم هاي ميزان خراسان و نوين کشاورز به مصاف يکديگر خواهند رفت.ميزان خراسان سال گذشته در مرحله نهايي حضور داشت و موفق به کسب رتبه چهارمي شد، اما امسال اين باشگاه سرمايه گذاري بيشتري کرده است تا حداقل در ديدار نهايي حضور يابد، به همين دليل انتظار مي‌رود که ميزان با قدرت مرحله پلي آف را آغاز کند و شاگردان مسعود آرمات سرمربي نوين کشاورز کار سختي در مسابقه خواهند داشت.در سومين مسابقه دور رفت مرحله پلي آف تيم هاي متين ورامين و شهرداري تبريز در سالن شهيد گل عباسي ورامين به مصاف يکديگر مي‌روند. متين ورامين که عنوان مدافع قهرماني اين رقابتها را در اختيار دارد، در دور مقدماتي با 28 امتياز رتبه دوم را به دست آورد و به مصاف شهرداري تبريز که در جايگاه سوم گروه دوم قرار داشت، مي‌رود.
آخرين مسابقه اين هفته ليگ برتر واليبال در سالن غدير شهر اروميه برگزار مي‌شود و شهرداري اين شهر ميزبان بازرگاني جواهري گنبد خواهد بود. جواهري گنبد در گروه اول مقدماتي 20 اميتاز به دست آورد که نسبت به تيم چهارم گروه دوم (وزارت دفاع)، دو امتياز بيشتر است.حساسيت رقابت اين دو تيم به دليل هواداران آنان است. مردم شهرهاي گنبد و اروميه مدعي پايتختي واليبال هستند و دو مسابقه اين مرحله در سالن غدير اروميه و المپيک گنبد حتما با ظرفيت کامل و مردم پشت درها برگزار خواهد شد. تعصب آنان به اين رشته ورزشي به گونه اي است که از کادر فني و بازيکنان دو تيم شهرداري اروميه و بازرگاني جواهري نسبت به نتيجه حساس تر به نظر مي‌رسند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
زير يک
سياست داخلي
جامعه و شهروند
ادب و هنر
توليدوتجارت
بازاروسرمايه
حوادث
ايران زمين
درنگ
نفت وانرژي
جهان ورزش
ايران وجهان
بازارچه
سربلندي جهاني ايران بااقناع ومدارا