جستجو
  نسخه شماره 1579 - 1388/07/04 - شنبه 4 مهرماه 1388 - 7 شوال 1430 - 26 سپتامبر 2009   صفحه اصلي

روي موج حوادث


مامور پليس در حين مرخصي، سارق فراري را دستگير کرد

اعلام مجازات بزرگ ترين تقلب ورزشي تاريخ;
شرکت «رنو» از حضور در فرمول1 محروم شد

درخواست زن جوان در دادگاه خانواده;
طلاق غيابي پس از 15 سال ازدواج غيابي!

زورگيري با سلاح سرد در محدوده جنوب تهران متوقف شد;
دستگيري «ارتش يک نفره» و همدستانش


 روي موج حوادث 

نجات معجزه آساي زن جوان از مرگ!
 «ميشله چيلدرز»، زن جوان 20ساله ، طي يک حادثه رانندگي دچار سانحه اي عجيب شد. وي با همسرش «دانيل» در حال عبور از يک جاده جنگلي بود که به دليل لغزنده بودن جاده، خودرو منحرف شده و با يک درخت برخورد کرد. پس از وقوع اين تصادف، شاخه يک درخت به گردن اين زن جوان فرو رفت، اما وي به طرز معجزه آسايي زنده ماند و از مرگ حتمي نجات يافت. اين زن جوان پس از وقوع اين حادثه سريعا توسط بالگرد اورژانس به بيمارستاني در نزديکي محل حادثه منتقل شد و پزشکان طي يک عمل شش ساعته موفق شدند شاخه30  سانتيمتري را که به گردن وي فرو رفته و او را به سيخ کشيده بود، درآورند. گفته مي شود شاخه اي که به گردن اين زن جوان 20ساله فرو رفته بود، به تارهاي صوتي و شاهرگ وي جراحت خاصي وارد نکرده بود و وي هم اکنون در صحت و سلامت کامل به سر مي برد.


سرقت ميني بوس; براي تامين موادمخدر 
مجرم سابقه داري که با سرقت ميني بوس در سطح استان تهران سبب شکايت شهروندان شده بود توسط کارآگاهان پليس آگاهي استان شناسايي و دستگير شد. سرهنگ هادئي، رئيس پليس آگاهي استان تهران با بيان اين خبر افزوده: رسيدگي به پرونده با دريافت شکاياتي از وقوع سرقت ميني بوس در نقاط مختلف استان تهران آغاز و در اولين گام کارآگاهان به بررسي دقيق پرداخته و متوجه شدند سرقت ها توسط مجرم حرفه اي و سابقه داري انجام مي شود و به همين دليل با بررسي دقيق پرونده چند مجرم سابقه دار، دايره اطلاعاتي خود را به چند مظنون محدود کرده و با کنترل کامل و شبانه روزي اين منظونين و افراد مرتبط با آنها متهم اصلي شناسايي و تلاش براي دستگيري وي آغاز شد. بنابر اين گزارش چند تيم عملياتي زبده از کار آگاهان پليس آگاهي تشکيل شد و بصورت همزمان چند محل مشکوک که احتمال مخفي بودن متهم در آن وجود داشت مورد بازرسي قرار گرفت که در نتيجه يکي از تيم هاي عملياتي موفق به شناسايي و دستگيري متهم شد. طي تحقيقات اوليه، متهم قصد داشت با ارائه اطلاعات نادرست کارآگاهان را گمراه کند اما بالاخره لب به اعتراف گشود و با معرفي خود با نام «ع.ج» به 6 فقره سرقت ميني بوس در شهرستان هاي کرج، اسلام شهر و تهران اعتراف کرد. متهم در خلال اظهارات خويش بيان داشت که ابتدا يک دستگاه ميني بوس را با استفاده از شاه کليد سرقت، سپس چند روزي با آن به مسافرکشي مي پرداخته که نهايتا خودروي مسروقه را در جايي متروک رها مي کرد. طي اين گزارش متهم در پي اعترافات خود و پيگيري هاي انجام شده تمام ميني بوس هاي مسروقه کشف و تحويل مالباختگان شد. گفتني است; در ادامه متهم انگيزه سرقت هايش را اعتياد به موادمخدر عنوان کرد که تحقيقات از وي کماکان ادامه دارد. 


مرگ کودک 2 ساله به دليل غفلت پدر و مادر
يک کودک 2 ساله ماهشهري در منطقه فاز3 اين شهر در حاليکه در عقب خودروي پدرش خواب بود، بعلت خفگي ناشي از عدم رسيدن اکسيژن درگذشت. بنا به اين گزارش، زماني که پدر و مادر اين کودک 2 ساله از بازار به خانه بازگشتند، بدون توجه به خوابيدن بچه در صندلي عقب خودرو اقدام به قفل کردن خودرو و کشيدن چادر مي کنند.  اين گزارش حاکي است با گذشت بيش از 4 ساعت مادر اين کودک که فکر مي کرد کودکش نزد مادربزرگش رفته متوجه غيبت وي مي شود و اقدام به جستجو مي کنند. پدر خانواده در حاليکه مي خواست با خودرو به دنبال فرزندش بگردد، بعد از کشيدن چادر با جسد بي جان کودکش برخورد مي کند که با وجود انتقال کودک بي جان به بيمارستان به دليل خفگي، اين کودک دو ساله جان خود را از دست داد.


 سارقين احشام در چنگ کارآگاهان گرفتار شدند 
سارقاني که با سرقت احشام، ضرر و زيان هاي فراواني را به روستاييان و کشاورزان وارد آورده بودند با هوشياري و عمليات سريع پليس آگاهي استان گلستان دستگير شدند. سرهنگ سلطاني، رييس پليس آگاهي استان گلستان ضمن تاييد اين خبر گفته: در پي شکايات فراوان و اخبار بدست آمده مبني بر اينکه شخصي به هويت «ع.م» با همدستي فردي به نام «ع.ح» اقدام به سرقت احشام در سطح استان نموده اند، تيم ويژه اي از کارآگاهان مامور بررسي پرونده شدند و سرانجام پس از اقدامات اطلاعاتي و تلاش بي وقفه، رد پاي سارقان شناسايي و طي يک اقدام ضربتي هر 2 نفر آنان دستگير شدند. پس از ارجاع متهمان به اداره آگاهي و در تحقيقات اوليه متهمان ابتدا منکر انجام سرقت شدند ولي با مواجهه ادله و شواهد جمع آوري شده به انجام سرقت از روستاهاي اطراف شهرستان گرگان اعتراف کردند. در ادامه تحقيقات متهم رديف اول به 12 فقره سرقت که در بين آنان 2 فقره سرقت از مغازه و اماکن نيز به چشم مي خورد اقرار و متهم رديف دوم به 32فقره سرقت احشام اعتراف نمودند. تلاش پليس آگاهي در شناسايي مالباختگان نيز به بهترين شکل ممکن انجام و کليه مالباختگان که در مجموع ده ها راس از احشام خود را از دست داده بودند شناسايي و متهمان با صدور قرار راهي زندان شدند. 

پدربزرگ از فاصله هزار متري 10بار وسط سيبل زد! 
پدربزرگي که مي تواند از فاصله هزار متري بيش از 10بار وسط سيبل را با تير و کمان نشانه گيري کند در روز تولد 91سالگي اش نام خود را در کتاب رکوردهاي جهاني ثبت کرد. «پاسکال تامپسون»، از 26سالگي نشانه گيري با تير و کمان را فرا گرفته و تا سن 91سالگي به آموزش آن پرداخته بوده اما هيچگاه در مسابقه اي شرکت نکرده بوده است. اين پدربزرگ 91ساله توانايي دارد از فاصله 2کيلومتري تيري در وسط سيبل نشانه بگيرد و بطور همزمان سيبي را در بالاي سيبل قرار دهد و تيري را نيز به بالاي سيبل پرتاب کند. «پاسکال»، درباره انگيزه  ثبت نامش در کتاب رکوردهاي جهاني مي گويد: «از کودکي عاشق تيراندازي با تير و کمان بوده ام. در 10سالگي تصميم گرفتم به خوبي نشانه گيري را با تير و کمان بياموزم و تا زمانيکه 90 ساله نشده ام در هيچ مسابقه تير و کماني شرکت نکنم.»


مادر فداکار، قرباني جنون سرعت يک راننده 
مردي که همسر فداکارش را طي يک رخداد دلخراش از دست داد در شوراي حل اختلاف «بجنورد»، راننده متخلف را بخشيد. تاريکي شب همه جا را فرا گرفته و خيابان هاي خلوت «بجنورد»، شاهد حرکت جنون آميز خودرويي است که به سرعت از ميدان هاي شهر مي گذرد. در آن تاريکي، مادري به نام «مريم» کودکش را در آغوش گرفته تا از عرض خيابان بگذرد که همان خودرو با سرعت سرسام آور به آنان مي رسد. مادر بي آنکه مجال فرار داشته باشد فقط به نجات فرزند 2ساله اش مي انديشد و او را محکم در آغوش مي گيرد تا مرگ را در زير چرخ هاي خودرو به تنهايي تجربه کند. مادر خود را سپر بلا مي کند تا کودکش سالم بماند و آخرين جمله اي که مي گويد اين است: «دخترم....» بدن «مهرداد»، راننده جوان در پشت فرمان به لرزه افتاده و جرات پياده شدن ندارد. مات و مبهوت فقط به خون پاشيده شده روي شيشه خودرو نگاه مي کند. و حالا 3 ماه از اين رخداد تلخ گذشته اما «مهرداد» هنوز ثانيه به ثانيه مرگ مادر فداکار را به ياد دارد. پشيمان اما به اميد رضايت شاکي، روي صندلي شوراي حل اختلاف «بجنورد» نشسته است و از شدت شرمندگي سرش را به پايين انداخته و تنها کلمه اي که مي تواند به زبان بياورد اين است: «متاسفم.» همسر «مريم» نيز که هنوز لباس سياهش را به زمين نگذاشته در شورا نشسته و «مهرداد» با عذاب وجدانش خلوت کرده است. شوهر «مريم» که دخترش را هم به همراه دارد راننده پشيمان را بدون هيچ قيد و شرطي مي بخشد اما چشمان اشکبارش حرف هاي ناگفته بسيار دارد. گذشت براي آرامش روح همسر، نشان از بزرگواري و قلب مهربان اين مرد دارد. رئيس شوراي حل اختلاف خراسان شمالي در اين باره مي گويد: «از ابتداي سال جاري تا 25شهريورماه، 15پرونده قتل غيرعمد با سازش بسته شده است.» وي مي افزايد: «در همين مدت 963 پرونده نيز در حوزه بيمه شوراي حل اختلاف مرکز استان تشکيل شده و 886 پرونده با تلاش شوراي حل اختلاف به سازش رسيده است.»


بزرگترين سرقت قرن در تاريخ «تايلند» اتفاق افتاد
بزرگترين سرقت تاريخ کشور «تايلند» در يک قرن اخير اتفاق افتاد. پليس تايلند 3 نفر را به اتهام سرقت جواهرالاتي به ارزش تقريبي 2 ميليون دلار در «بانکوک» بازداشت کرده است. مقامات تايلندي اين سرقت را بزرگترين سرقت جواهرات در دوران معاصر اين کشور توصيف مي کنند. افراد دستگير شده تاکيد دارند که گردشگر هستند و اتهامات مربوط به سرقت را انکار مي کنند. گفتني است; تاکنون محل اختفاي اين گنجينه به سرقت رفته مشخص نشده و تحقيقات در اين خصوص ادامه دارد.


 6 ساعت بندبازي در طبقه چهلم آسمانخراش 
دو کارگر تميزکننده شيشه  هاي برج هاي بلند امريکا که دچار سانحه شده بودند پس از 6 ساعت از طبقه چهلم نجات پيدا کردند. «جاناتان» و «بنمن» که در حين تميز کردن شيشه هاي برج هاي بلند بوده اند، ناگهان طناب نگهدارنده بالابرشان پاره مي شود و اين 2 جوان بيش از 5 ساعت در ميان زمين و آسمان معلق بوده اند. نيروهاي آتش نشاني شهر «بوستون» که بلافاصله پس از وقوع حادثه در محل حاضر شده بودند براي حفظ جان اين 2 کارگر از نيروهاي صخره نورد کمک گرفته اند. «سباستين مک ناول»، رئيس تيم امداد و نجات شهر «بوستون» در باره اين حادثه اعلام کرده: به دليل نازک بودن طناب نگهدارنده اين کارگران نتوانسته اند از هلي کوپتر امداد و نجات استفاده کنند. «جاناتان» به دليل شرايط بدي که در اين 5 ساعت گذرانده است در بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان «رويال بوستون» بستري است اما «بنمن» از شرايط جسمي خوبي برخوردار است.


 انهدام باند تهيه و توزيع تجهيزات ماهواره اي در «مشهد»
ماموران اداره مبازره با قاچاق کالا و ارز با انجام اقدامات اطلاعاتي گسترده و کنترل خودروهاي ورودي به مشهد مقدس موفق شدند در 2 عمليات جداگانه، مقدار قابل توجهي تجهيزات ماهواره اي را به ارزش 90ميليون ريال کشف و ضبط نمايند. سرهنگ ماشاا... صادقي، رئيس پليس آگاهي استان خراسان رضوي، در رابطه با نحوه و مقدار کشف تجهيزات ماهواره اي اظهار داشته: ماموران پليس آگاهي در بازرسي از يک دستگاه اتوبوس و يک دستگاه تريلي حامل خودروهاي سواري تعداد 61 دستگاه رسيور، 115دستگاه  LNB  و 109دستگاه سوئيچر ماهواره را کشف ضبط کردند. وي خاطر نشان کرده: در اين رابطه تعداد 6 نفر از دريافت کنندگان و فروشندگان تجهيزات ماهواره اي نيز در «مشهد» شناسايي و دستگير شدند.


 مامور پليس در حين مرخصي، سارق فراري را دستگير کرد 

مامور پليس آگاهي تهران در حين مرخصي در يک تعقيب و گريز سارق کيف  قاپ فراري را دستگير کرد. عصر روز سوم شهريورماه سال جاري، يکي از کارآگاهان تشخيص هويت پايگاه يکم پليس آگاهي که براي انجام کار بانکي خود به يکي از شعبات بانک صادرات در محدوده نياوران مراجعه کرده بود در حين انجام کارهاي بانکي متوجه شد يک مرد جوان قصد سرقت از يکي از مشتريان بانک را دارد. با اقدام به موقع اين کارآگاه، متهم به سرقت سريعا اقدام به فرار از داخل بانک کرد و سوار يک دستگاه موتورسيکلت که در خارج از بانک منتظر وي بود شد و از محل حادثه گريخت. کارآگاه پليس نيز که با يک دستگاه موتورسيکلت شخصي به بانک مراجعه کرده بود، عليرغم آنکه در مرخصي اداري بسر مي برد، با احساس وظيفه به سرعت با موتورسيکلتش اقدام به تعقيب متهمان کرد. در ادامه اين تعقيب و گريز، سرانجام در چند خيابان آن طرف تر از بانک، يکي از سارقان که در ميان ترافيک ايجاد شده در پشت چراغ قرمز گرفتار شده بودند توسط کارگاه تعقيب کننده دستگير و به پايگاه يکم پليس آگاهي منتقل شد. پس از دستگيري متهم و تشکيل پرونده مقدماتي، به دستور «هاشميان»، داديار شعبه يکم دادسراي امور جنايي تهران، کارآگاهان مبارزه با کيف قاپي پايگاه يکم، رسيدگي به اين پرونده را در دستور کار جدي خود قرار دادند. متهم دستگير شده که در ابتدا تلاش داشت تا خود را بي گناه معرفي کند، پس از آنکه در مقابل مدارک غيرقابل انکار بدست آمده از زمان حضورش در داخل بانک که توسط دوربين هاي مداربسته داخل بانک ضبط شده بود، قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود که قصد سرقت از مراجعان به بانک را داشته اما دستگير و به پليس آگاهي منتقل شده است. اين متهم با وجود اعتراف به انجام سرقت در داخل بانک در ابتدا تلاش داشت تا با ارائه اطلاعات کذب در خصوص هويت واقعي خود و همدستش و دادن نشاني هاي نادرست، کارآگاهان را از مسير اصلي تحقيقات منحرف کند که در اين مسير خود را امير وراميني معرفي کرد. پس از تحقيقات گسترده از سوي کارآگاهان محل سکونت متهم در «ورامين» شناسايي شد و در حاليکه خانواده متهم نيز تلاش داشتند تا هويت واقعي وي را کتمان کنند، هويتش به نام «امير» با 28سال سن، که داراي 6 فقره سابقه کيفري در سال هاي گذشته بود کشف شد. «امير» که مشخصات واقعي همدست متواري خود را با معرفي وي با نام جعلي «محمد عباسي»، همچنان مخفي نگه داشته بود در نهايت در مقابل کارآگاهان اعتراف کرد وچنين گفت: به اتفاق همدستش به هويت واقعي «علي» در طول روز با پرسه زني در مناطق مختلف سطح شهر تهران با زاغ زني افرادي که جهت دريافت پول به بانک ها و مراکز تجاري مراجعه داشتند در صورتي که داراي خودرو بودند، خودروي آنها را پنچر و در غيراين صورت با تعقيب وي در فرصت مناسب اقدام به سرقت کيف و يا وجه همراه آنها کرده اند. وي مدعي شده: در برخي از سرقت هاي انجام شده اين تعقيب ها به کيلومترها و حتي از نقطه اي در غرب تهران به نقطه اي در حاشيه شرق تهران کشيده شده است. همچنين در ادامه رسيدگي به اين پرونده، کارآگاهان دريافتند «علي» داراي چند فقره سابقه کيف قاپي و دستگيري در اداره هجدهم پليس آگاهي تهران بزرگ مبارزه با کيف قاپي در سال هاي قبل است. با توجه به سرقت هاي متعدد کيف قاپي سال هاي87و88 در محدوده سرکلانتري يکم، کارآگاهان با بررسي مشخصاتي که مالباختگان در اختيار پليس قرار داده بودند با دعوت اين افراد، تاکنون تعداد 63نفر از مالباختگان، «امير» و «علي» را بعنوان سارقان کيف و اموال خود معرفي و «امير» نيز به اين موضوع معترف شده است. گفتني است; تحقيقات پليسي در خصوص دستگيري متهم متواري ادامه دارد و اين در حاليست که اين 2 متهم که سابقه آشنايي آنها با يکديگر به زندان مربوط است، هر 2 به مصرف انواع موادمخدر اعتياد دارند. همچنين ارزش اموال به سرقت رفته در 63 فقره سرقت انجام شده از مالباختگان نزديک به 200ميليون تومان است. 


 اعلام مجازات بزرگ ترين تقلب ورزشي تاريخ;
 شرکت «رنو» از حضور در فرمول1 محروم شد  

حوادث- شوراي جهاني ورزش هاي موتوري، تيم فرمول1 شرکت «رنو» را بخاطر بزرگترين تقلب ورزشي تاريخ محکوم کرد. تحقيق جامع شوراي جهاني ورزش هاي موتوري ثابت کرد; سال گذشته برخي از اعضاي تيم فرمول يک «رنو» در جريان مسابقه «گراندپري» سنگاپور براي رخداد عمدي رانندگي تباني کرده بودند. اين شورا در حکم خود تخلف «رنو» را شديدترين مورد نقض قوانين و نظام بين المللي ورزش دانسته و آن را مستحق محروميت دائم از مسابقه هاي فرمول1 خوانده است. شوراي جهاني ورزش هاي موتوري اعلام کرده: تقلب تيم «رنو» نه تنها به تماميت اين ورزش لطمه زد، بلکه جان تماشاگران، مسئولان برگزاري و رانندگان را به خطر انداخت. با اين وجود با استناد به اقدام تيم «رنو» براي شناسايي و رسيدگي به تخلف ها و محکوم کردن تباني بزرگ، محروميت آن تا پايان فصل2011 به تعويق افتاده است. سران تيم «رنو» پيش از تشکيل دادگاه شوراي جهاني ورزش هاي موتوري، «فلاويو برياتوره»، مدير تيم فرمول يک، و «پت سيمونز»، مدير امور مهندسي خود را برکنار کردند. «فلاويو» تا پايان عمر و «پت» براي 5 سال از شرکت در رقابت هاي فرمول1 محروم شدند. اين رسوايي در ابتداي ماه اوت سال2009 پس از آن صورت گرفت که «پيکه جونيور» راننده جوان تيم «رنو» اخراج شد. به نوشته ايسکانيوز; اين اقدام انتقاد شديد راننده جوياي نام را به همراه داشت و وي ادعايي مبني بر دست داشتن در تباني را مطرح کرد. «پيکه جونيور» گفته در جريان مسابقه «گراندپري» سنگاپور به خواست مديران تيم خود به عمد تصادف کرده تا ديگر راننده فرمول1 شرکت «رنو» به نام «فرناندو آلونسو» به پيروزي برسد.


 درخواست زن جوان در دادگاه خانواده;
 طلاق غيابي پس از 15 سال ازدواج غيابي!  

حوادث- زن جواني 15 سال بعد از اينکه بصورت غيابي به عقد شوهرش درآمده بود، با حضور در دادگاه خانواده درخواست طلاق غيابي از شوهرش را به دادگاه ارائه کرد. زن جوان بعد از اينکه 15 سال قبل بصورت غيابي با شوهرش ازدواج کرده بود، با ارائه درخواستي به مجتمع قضائي خانواده، از دادگاه خواست بصورت غيابي از شوهرش جدا شود. وکيل زن جوان با بيان اينکه موکلش ساکن کشور کانادا است، به قاضي «عموزادي» رئيس شعبه268 مجتمع قضائي خانواده گفته: بخاطر اينکه موکل من هنوز در زوجيت شوهرش قرار دارد، در صورت حضور در ايران ديگر قادر به خروج از کشور نخواهد بود. برادر اين زن در دادگاه حضور داشت و درباره نحوه آشنايي خواهرش با شوهرش گفت: خواهر من از کودکي در کانادا بزرگ شده بود و در سال73 زمانيکه 20 ساله بود به ايران آمد و در همان زمان مادر شوهرش او را ديد و از خواهرم براي پسرش که او هم در کانادا زندگي مي کرد، خواستگاري کرد. وي افزود: بعد از انجام تحقيقات، پدر و مادرم و همينطور خواهرم با ازدواج موافقت کردند و خواهرم بعد از اينکه در ايران به صورت غيابي به عقد شوهرش درآمد، به کانادا برگشت. پسر جوان به قاضي «عموزادي» گفت: حدود 4 سال بعد از ازدواج خواهرم، شوهرش به کارهاي خلاف کشيده شد و ديگر توجهي به خواهرم نمي کرد. او در کشور کاناد وارد يک باند خلاف شد که اقدام به اختلاس از بانک ها و کارت هاي اعتباري مشتريان بانک ها مي کرد و بعد از مدتي توسط پليس دستگير شد. پسر جوان که خودش نيز ساکن کشور کانادا است، افزوده: دادگاه کانادا او را بخاطر تشکيل باند خلاف و سرقت رايانه اي  از بانک ها و مشتريان بانک ها، مجرم شناخت و به مدت 2/5سال روانه زندان کرد و تمام امتيازات او در زمينه اقامت در کانادا و فعاليت هاي اقتصادي و اجتماعي را از او سلب کرد. و از 11 سال قبل و بعد از اينکه شوهرخواهرم وارد فعاليت هاي غيرقانوني شد، خواهرم را ترک کرد و از آن زمان تاکنون ديگر هيچ اطلاعي از محل سکونت وي در دست نداريم. وي گفته: دادگاه کانادا گزارش تخلفات و دوران محکوميت او را به سفارت ايران در کانادا ارائه داده و او به دليل اينکه مي داند اگر به ايران بيايد هم محاکمه خواهد شد، قطعا به ايران نخواهد آمد.  پسر جوان همچنين در پاسخ به پرسش قاضي مبني بر اينکه چرا خواهرت در کانادا درخواست طلاق نداده، گفت: خواهرم از ترس اينکه شوهرش بعد از اطلاع از اقدام خواهرم، او را مورد آزار و اذيت قرار دهد، درخواست طلاق را در ايران ارائه کرد. وکيل زن جوان نيز به قاضي گفت: موکل من مهريه خود را که 72 سکه بهار آزادي است در قبال صدور حکم طلاق بخشيده و از آشنايان خود در کانادا نيز استشهادي در تاييد اظهاراتش تهيه کرده که به تاييد سفارت ايران در کانادا رسيده است. در ادامه قاضي از شاهدان اين زن که در ايران ساکن بودند،  خواست اظهارات خود را بيان کنند که آنها بعد از قسم خوردن به قرآن کريم، اظهارات اين زن و وکيل او را درباره ترک زندگي از سوي شوهرش تاييد کردند. در پايان جلسه رسيدگي به اين پرونده، قاضي «عموزادي» به وکيل و برادر اين زن، يک هفته فرصت داد تا آدرسي از آشنايان و بستگان مرد در اختيار دادگاه قرار دهند تا او را براي رسيدگي به اين پرونده به دادگاه احضار کند. 


 زورگيري با سلاح سرد در محدوده جنوب تهران متوقف شد;
 دستگيري «ارتش يک نفره» و همدستانش 

حوادث- با تلاش ماموران کلانتري112 ابوسعيد، اعضاي باند تبهکاري که در محدوده جنوب تهران، پس از ربودن شهروندان با تهديد سلاح سرد، از آنها اخاذي مي کردند، دستگير شدند.  سرهنگ ايرج بهادري، در تشريح اين خبر اظهار داشته: ساعت 3 بامداد روز چهارشنبه 25 شهريورماه امسال، ماموران گشت کلانتري112 ابوسعيد حين گشت زني در خيابان نواب به سرنشينان موتورسيکلت پولسار مشکوک شده و به آن دستور ايست دادند. اما سرنشينان موتورسيکلت بدون توجه به ايست پليس اقدام به فرار کردند که طي يک عمليات تعقيب و گريز، ماموران با اجراي قانون بکارگيري سلاح، چرخ هاي عقب موتورسيکلت پنچر و از حرکت باز مي ايستد. رييس کلانتري112ابوسعيد با اشاره به دستگيري راکب و ترک نشين موتورسيکلت و کشف 2 قبضه شمشير و قمه از آنها، خاطرنشان کرده: در اين عمليات، راکب موتورسيکلت به نام «سيد فرشاد.ح» معروف به «ارتش يک نفره» بعلت مصدوميت به بيمارستان منتقل شد. سرهنگ بهادري در ادامه گفته: عصر روز جمعه 27 شهريورماه، نيز ماموران حين گشت زني در خيابان خرمشهر، مرد جواني را حين سرقت لوازم خودرو دستگير و به کلانتري منتقل کردند. متهم در بازجويي هاي پليسي اعتراف کرد: من يکي از اعضاي باند بزرگ زورگيري هستم و «سيدفرشاد» معروف به «ارتش يک نفره» که اکنون در بيمارستان بستري است، يکي از اعضاي باند مي باشد.  اين متهم در بازجويي هاي پليسي اعتراف کرده و گفته: پس از ربودن شهروندان و انتقال آنها به مخفيگاه خود، با تشکيل دادگاهي، پس از تهديد و اذيت و آزار فرد ربوده شده از وي اخاذي مي کرديم. رييس کلانتري ابوسعيد تصريح کرده: با فرض اينکه همدستان متهم، قصد ملاقات «فرشاد» (راکب موتورسيکلت) در بيمارستان را خواهند داشت، متهم فوق را بصورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند. وي گفته: با همکاري سارق دستگير شده، 3 نفر از اعضاي باند را که قصد ملاقات، «فرشاد» را داشتند، دستگير کردند. متهمان در بازجويي هاي پليسي اعتراف کردند که قصد داشتند با اسلحه، همدست خود «سيد فرشاد» را از بيمارستان آزاد کنيم. سرهنگ بهادري، محدوده زورگيري اعضاي باند را جنوب تهران عنوان و خاطرنشان کرده: با اعتراف متهمان دستگير شده، مخفيگاه اعضاي باند در خيابان خرمشهر که محل اخاذي و زورگيري از شهروندان بود، شناسايي و طي يک عمليات ضربتي اعضاي باند به نام هاي «امير» و «اميد» سرکرده باند،  «جعفر.م» معروف به «جعفر ياکوزا»، «محسن.م» معروف به «محسن پايپي»، «عليرضا» معروف به «کامران لره»، «عليرضا.گ» معروف به «علي کلوچه»، «امير.ب»، «مهرداد.ب»، «علي.س» به همراه زن جوان 25ساله اي به نام «زهرا.ت» دستگير شدند. به گفته وي، در بازرسي از مخفيگاه متهمان، تعداد زيادي سيم کارت سرقتي، يک قبضه سلاح، 3 تير جنگي، يک دستگاه موتورسيکلت سرقتي کشف و ضبط شد. رييس کلانتري 112 ابوسعيد با اشاره به سابقه دار بودن کليه متهمان دستگير شده، خاطر نشان کرده: 2 نفر از شاکيان پرونده که چند روز تحت بازداشت اعضاي باند بودند، متهمان فوق را شناسايي کردند. وي با بيان اينکه تحقيقات تا روشن شدن جرايم متهمان از سوي پليس ادامه دارد از شهرونداني که توسط اعضاي باند مورد اخاذي قرار گرفتند، خواست براي اعلام شکايت به کلانتري ابوسعيد مراجعه کنند. وي در ادامه از کشف 3/5 کيلوگرم «شيشه» و همچنين 10 کيلوگرم ترياک و دستگيري 3 نفر طي 2 عمليات جداگانه توسط ماموران اين کلانتري خبر داده است. 
 


صفحه اول
سياسي
فرهنگ و هنر
اقتصادي
بازار پولي و مالي
جامعه
حوادث
ايران زمين
گزارش
گوناگون
ايران و جهان
ورزشي
چرا صداي" دعوت به آرامش" شنيده نمي شود؟ (به قلم محمدعلي وکيلي)