نسخه شماره 291 - 1390/07/25 - دوشنبه
صفحه اصلي شناسنامه
روي جلد
آرشيو

ارتباط با ما
جستجوي پيشرفته
برو


بازيکنان بومي تيم واليبال هاوش گنبد آمادگي بالايي دارند


كسب رتبه برتر المپياد كشوري توسط دانشجوي دانشگاه گلستان


برگزاري اردوي فرهنگي دانشجويان جديدالورود دانشگاه گلستان


تيم گلستان نائب قهرمان رقابتهاي طناب كشي بانوان وزارت نيرو شد

رييس هيئت بسكتبال گنبدكاووس:
گنبدكاووس با نام آليش در ليگ دسته اول بسكتبال كشور حضور دارد


مسابقات كشوري، ووشو سبك نن شائولين چوان در كلاله آغاز شد


6 تيم در مسابقات بين المللي تنيس روي ميز بانوان گرگان رقابت مي کنند


آينده ورزش هاکي کشور با تهديد مواجه است


چمن مخصوص هاکي در کشور وجود ندارد


تيم فوتبال صنايع اتكا گرگان در برابر استيل آذين سمنان مغلوب شد


قهرمان قهرمانان کورس اسبدواني پاييزه گلستان معرفي شدند


کاراته کاي گلستاني اولين مدال ايران در مسابقات مالزي را کسب کرد


پيستهاي خراب گلستان جان اسبهاي اصيل را مي گـيرد


بيش از 63 هزار بيمه شده در هيات پزشکي ورزشي استان


گلستان آماده برگزاري رقابت هاي بين المللي جام فجر بانوان است


گرگان ميزبان دومين هفته ليگ برتر اسكواش كشور


تيم فوتبال ساحلي ملوان بندرگز در برابر فائزكاران ساري به برتري رسيد


 بازيکنان بومي تيم واليبال هاوش گنبد آمادگي بالايي دارند  

سرمربي تيم واليبال هاوش گنبد کاووس از آمادگي بالاي بازيکنان بومي در تمرينات اين تيم خبر داد. باي محمد دوجي از برگزاري اردوي آمادگي و ديدارهاي تدارکاتي اين تيم با تيم واليبال تهران در آستانه برگزاري مسابقات ليگ برتر خبر داد. وي اظهار داشت: همچنين براي حضور قدرتمند در اين دوره ليگ اقدام به جذب دو بازيکن خارجي در تيم شده است. وي عنوان کرد: اين بازيکنان از دو سه روز قبل به تيم اضافه شدند و هنوز به هماهنگي لازم نرسيدند. دوجي بيان داشت: در بازيهاي تدارکاتي بيشتر بازيکنان رزو و ذخيره استفاده کرديم و اميدواريم تا شروع مسابقات به آمادگي مطلوب برسيم. سرمربي تيم واليبال هاوش گنبد کاووس گفت: برنامه مهم اين است که روي نقاط ضعف تيم بيشتر کار کنيم و براي مسابقات آماده شويم. تيم واليبال هاوش گنبد کاووس در ليگ فصل قبلي با عنوان تيم جواهري بازرگاني در مسابقات شرکت داشت.


 كسب رتبه برتر المپياد كشوري توسط دانشجوي دانشگاه گلستان 

ايمان زرگران دانشجوي رشته ادبيات فارسي دانشگاه گلستان رتبه نخست شانزدهمين المپياد علمي ادبيات فارسي كشور را كسب كرد. زرگران دانشجوي سال چهارم زبان و ادبيات فارسي دانشگاه گلستان است كه حائز رتبه نخست گرديد. در مرحله نخست اين رقابتها نيز دانشجويان اين دانشگاه آقاي ايمان زرگران رتبه اول ، خانم نرگس شيخ رتبه دوم و خانم زهرا پور خيراللهي رتبه چهارم منطقه 2 را كسب كرده بودند .


 برگزاري اردوي فرهنگي دانشجويان جديدالورود دانشگاه گلستان 

معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه گلستان به منظور آشنايي بيشتر و نزديكي دانشجويان جديدالورود با همكاران اين معاونت ، اردوي دوروزه اي را برپا داشت . در اين اردو كه در جنگل توسكاستان و اردوگاه دانش آموزي نشاط برگزار شد ، حجت الاسلام و المسلمين حاج قربان جلال مسئول محترم نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه ، مهندس علوي معاونت محترم دانشجويي و فرهنگي ، مهندس شريفي مدير فرهنگي ، مهندس مقصودلو راد مدير حراست و سرهنگ زاهدي معاون اجتماعي و ارشاد فرماندهي انتظامي استان گلستان حضور داشتند . در اين مراسم كه با سخنراني مسئولين دانشگاه ومهمان مدعو همراه بود همگي بر رعايت حجاب و عفاف اسلامي و نيز دقت نظر در نوع برخوردهاي اجتماعي ، خواستار همكاري بيشتر دانشجويان با مسئولان دانشگاه و استان شدند.


 تيم گلستان نائب قهرمان رقابتهاي طناب كشي بانوان وزارت نيرو شد  

تيم بانوان شركت آب و فاضلاب استان گلستان در رقابتهاي طناب كشي خواهران وزارت نيرو موفق به كسب عنوان نائب قهرماني شد. در اين دوره از مسابقات كه با حضور 13 تيم به ميزباني شركت آب منطقه اي استان فارس در شهر شيراز برگزار شد، تيم فارس (الف) مقام اول و تيم هاي آبفا گلستان و فارس (ب) به ترتيب مقامهاي دوم و سوم را كسب كردند. همچنين تيم هاي كردستان و ايلام كاپ اخلاق اين دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند. تيم هايي از فارس، گلستان، كردستان، ايلام، مازندران، مركزي، بوشهر، لرستان، اردبيل، سيستان و بلوچستان، كرمان، خوزستان در اين دوره از مسابقات حضور داشتند.


 رييس هيئت بسكتبال گنبدكاووس:
 گنبدكاووس با نام آليش در ليگ دسته اول بسكتبال كشور حضور دارد  

رييس هيئت بسكتبال شهرستان گنبدكاووس گفت: با مساعدت مدير عامل شركت لبنياتي 'آليش' از اين پس تيم بسكتبال گنبدكاووس با نام 'آليش' در ليگ كشور حضور مي يابد. 'حسين حقيقت' افزود: از مدتي پيش با كمك هيئت مديره هيئت بسكتبال و با همكاري تربيت بدني شهرستان رايزني هايي را با آقاي 'مهندس نيازي' آغاز كرده بوديم كه در نهايت ايشان حمايت تيم بسكتبال گنبدكاووس را بر عهده گرفت. وي گفت: البته در اين بين مسئولين شهر از جمله فرماندار ورزشدوست گنبدكاووس حمايت و همكاري خالصانه اي داشتند كه لازم مي دانم از ايشان قدرداني نمايم. حقيقت افزود: با توجه به ديدگاه هاي مدير عامل جديد باشگاه بنده مطمئن هستم افق روشني در انتظار بسكتبال گنبدكاووس خواهد بود و در سالهاي آتي تيم شهرمان را در ليگ برتر بسكتبال خواهيم ديد. تيم بسكتبال گنبدكاووس در سال گذشته با نام 'هيئت بسكتبال گنبد' در ليگ دسته اول بسكتبال كشور حضور داشت و توانست در روزهاي پاياني از سقوط گريخته و سهميه گنبدكاووس را حفظ كند.


 مسابقات كشوري، ووشو سبك نن شائولين چوان در كلاله آغاز شد  

هفتمين دوره مسابقات ووشو سبك 'نن شائولين چوان ' با شركت 600 ووشوكار از 24 استان، صبح پنجشنبه در سرسراي ورزشي صدف كلاله آغاز شد. سرمربي تيم ملي ووشو و مسئول برگزاري اين مسابقات در حاشيه برگزاري اين مسابقات در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ، اعلام كرد: اين مسابقات، براي انتخاب اعضاي تيم ملي براي شركت در مسابقات جهاني كه اسفند ماه امسال در چين برگزار مي شود، در 4 رده سني نونهالان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در برگزار مي شود. 'توحيد اسديان ' افزود: در اين مسابقات 600 ووشوكار از 24 استان كشور در 2 بخش تالو(حركات نمايشي) و سندا(مبارزه) شركت دارند. وي گفت: در اين مسابقات رده نونهالان بدون وزن ، رده نوجوانان در12 وزن ، جوانان در 8 وزن و بزرگسالان در 10 وزن رقابت خواهند كرد. مسوول برگزاري مسابقات كشوري ووشو با بيان اينكه اين مسابقات عصر جمعه به پايان مي رسد، خاطر نشان كرد: نفرات اول تا سوم هر وزن در اين مسابقات، براي شركت در اردوي آمادگي تيم ملي كه آذر ماه سال جاري در ماهشهر خوزستان برگزار خواهد شد، انتخاب مي شوند.


 6 تيم در مسابقات بين المللي تنيس روي ميز بانوان گرگان رقابت مي کنند  

شش تيم در اولين دوره مسابقات بين المللي تنيس روي ميز بانوان (جام فجر) در گرگان رقابت مي کنند. اين مسابقات ويژه گراميداشت ياد و خاطره چهار هزار شهيد استان گلستان در گرگان برگزار مي شود. اين مسابقات با حضور چهار تيم خارجي و دو تيم ملي ايران و گلستان برگزار مي شود. در اين مسابقات تيمهاي کشور عراق، قزاقستان، اسلواکي و مجارستان و دو تيم ملي جمهوري اسلامي ايران و گلستان حضور دارند. اين مسابقات براي اولين بار به ميزباني استان گلستان در شهر گرگان از تاريخ 23 تا 26 مهرماه در سالن امام خميني(ره) اين شهر برگزار مي شود. تيمهاي شرکت کننده در اولين دوره مسابقات بين المللي تنيس روي ميز بانوان با هم به صورت تيمي، انفرادي و دوبل پيکار خواهند کرد.


 آينده ورزش هاکي کشور با تهديد مواجه است  

يک گلستاني عضو تيم ملي هاکي گفت: آينده ورزش هاکي کشور با تهديد مواجه است. نويد طاهري راد افزود: يکي از مشکلات فدراسيون اين است که چون درگير مسابقات و اردوهاي فراوان هاکي چمن و داخل سالن است، برنامه ريزي براي برگزاري مسابقات رده سني واستعداديابي در رده هاي پايين ندارد و اين مسئله آينده هاکي را با تهديد مواجه مي کند. وي با بيان اينکه در مسابقات آسيايي چوبهايي که ما استفاده مي کرديم ورژن سال 2006 بود، در حاليکه ديگر تيمها به روز بودند و از بهترين چوبهاي روز دنيا استفاده مي کردند. طاهري راد در ادامه گفت: ما در حال حاضر براي مسابقات آسيايي مالزي در اردوهاي مختلف هستيم و فردا بايد در اردوي تيم ملي در تبريز باشيم. عدم توجه به استعداديابي از مشکلات هاکي است وي افزود: در سه استان کشور زمين تمرين هاکي وجود دارد که آذربايجان شرقي، کرمانشاه وگچساران از آن جمله هستند. اين ملي پوش گلستاني اظهار داشت: هشت ماه تا مسابقات آسيايي فرصت داريم وهشت اردو قراراست در اين رابطه برگزار شود که دو اردوي خارجي در عمان در دي ماه و پاکستان يا قطر در اسفند ماه از آن جمله است.


 چمن مخصوص هاکي در کشور وجود ندارد  

ورزشکار گلستاني و کاپيتان تيم ملي هاکي گفت: در ايران چمن مخصوص هاکي نداريم و در چمن سخت و خشک تمرين مي کنيم. مهران علاقي يکي ديگر ازمشکلات هاکي را در کشور ناشناخته بودن اين رشته دانست. وي افزود: ما در بخش سخت افزاري و نرم افزاري نسبت به ديگر کشورها بسيار پايين هستيم. وي اظهار داشت: بايد با توجه به حضور رئيس فدراسيون در رسانه ملي تبليغات واطلاع رساني بيشتري در اين رابطه صورت گيرد. علاقي گفت: در حال حاضر انتظار تيم ملي بالاتر رفته و فدراسيون به اين نتيجه رسيده که مي توانيم با تمرينات بيشتر جزو برترين هاي آسيا باشيم. وي با انتقاد از وضعيت داوري هاکي چمن ايران اظهارداشت: در مسابقات آسيايي ما هيچ نماينده اي از ايران نداشتيم و اين ضعف در برخورد مسئولان مسابقات و نوع داوري بازيهاي ما مشهود بود.


 تيم فوتبال صنايع اتكا گرگان در برابر استيل آذين سمنان مغلوب شد  

در هفته سوم ازدور رفت رقابتهاي فوتبال ليگ دسته اول باشگاههاي كشور در گروه الف تيم فوتبال 'صنايع اتكا گرگان' در برابر 'استيل اذين سمنان با نتيجه 2 بر 1 مغلوب شد. در اين ديدار كه در زمين چمن مصنوعي مجموعه ورزشي آزادي گرگان به قضاوت فرشيد افشار به عنوان داور وسط در حضور 4000 تماشاگر برگزار شد، تيم 'صنايع اتكا گرگان' مغلوب ميهمان خود گرديد . در اين ديدار گالوسته پطروسيان در دقيقه 90 بعلاوه 4 براي صنايع اتكا و حميد كاظمي بهمراه مهران فرزياد به ترتيب در دقايق 10 و 90 بعلاوه 5 براي تيم استيل اذين سمنان گلزني كردند .


 قهرمان قهرمانان کورس اسبدواني پاييزه گلستان معرفي شدند  

قهرمان قهرمانان کورس پاييزه اسبدواني گلستان با شرکت چابکسواران کشوري و استاني در مجموعه اسبدواني آق قلا معرفي شدند. هفته چهارم کورس پاييزه اسبدواني آق قلا با شرکت 51 راس اسب ورزشي در آق قلا برگزار شد. در کورس اول اسبهاي ورزشي بيلي با چابکسواري علي رجال، آلپن گزل با يوسف دهش و باروت با احمد پقه، کورس دوم بيوسا با ياسر جرجاني، هلما با قربان محمد اودک و گلادياتور با عبدالله قللر عطا و اسبهاي ورزشي دلار با عيد محمد غراوي، استريکا با متين آموت و تري نور با علي رجال اول تا سوم شدند. اسبهاي ورزشي فريناز با عيدمحمد غراوي، دازروميا با رامين کرد و مهرانا با عبدالله قللر عطا در کورس چهارم، تک شير با چابکسواري ياسر جرجاني، کرال سيتي با احمد پقه و هومان 2 با عبدالله قللر عطاء در کورس پنجم و اسبهاي امپراطور صحرا با عيدمحمد غراوي، قليچ خان با قربان محمد اودک و ثاني با ياسر جرجاني در کورس ششم برتر شدند. رئيس مجموعه اسبدواني گلستان افزود: کورس اول تا چهارم اين مسابقات به مسافت هزار متر و بقيه به مسافت 1600 متر طول برگزار شد. حکيم ايگدري گفت: کورس اول ويژه اسبهاي ترکمن و ساير کورسها ويژه اسبهاي دوخون بود.وي گفت: در اين دوره از مسابقات 165 ميليون ريال به عنوان جايزه بين سوارکاران و مالکان اسبهاي برتر توزيع شد.


 کاراته کاي گلستاني اولين مدال ايران در مسابقات مالزي را کسب کرد  

مهران قربانعلي پور ورزشکار گلستاني اولين مدال زير 21 سال کاراته ايران را در مسابقات جهاني مالزي کسب کرد. هفتمين دوره مسابقات جهاني کارانه در شهر مالکا مالزي در حال برگزاري است. مهران قربانعلي پور تنها نماينده گلستان در قسمت کاتاي اين مسابقات موفق شد مدال برنز اين مسابقات را به گردن آويزد. اين مسابقات با شرکت 100 کشور جهان و بيش از دو هزار کاراته کا در دو بخش کاتا و کميته در حال برگزاري است. مهران قربانعلي پور جوان 19 ساله علي آبادي هفته گذشته نيز موفق به کسب مدال برنز مسابقات جهاني کاپ آزاد سوپر ليگ جهان در بخش بزرگسال شد.


 پيستهاي خراب گلستان جان اسبهاي اصيل را مي گـيرد  

مهر: کورس پاييزه اسبدواني گلستان در آق قلا نيز رو به پايان است؛ ولي از مرمت و نوسازي مجموعه هاي ورزشي مهد سوارکاري کشور خبري نيست و اين امر گاه موجب تلف شدن اسب و يا آسيب ديدگي چابکسوار مي شود. گلستان سه مجموعه اسبدواني در شهرستانهاي گنبد کاووس، آق قلا و بندرترکمن دارد که اين مجموعه ها نيازمند بازسازي هستند. سابقه برگزاري کورسهاي اسبدواني در گلستان به سال 1353 برمي گردد و اين رشته ورزشي به جزئي از فرهنگ و سنت اهالي منطقه از جمله ترکمنهاي اين استان مبدل شده است.

سالانه چهار کورس در مجموعه هاي ورزشي اين استان برگزار مي شود و کورس اسبدواني گنبد کاووس از کورسهاي مطرح کشوري است که چابکسواراني از سراسر کشور در آن رقابت مي کنند. از بين مجموعه هاي اسبدواني استان، دو فصل مسابقات در بهار و پائيز در مجموعه سوارکاري گنبد کاووس، يک کورس تابستانه بندر ترکمن و يک کورس نيز در آق قلا برگزار مي شود. رئيس مجموعه هاي سوارکاري گلستان در اين زمينه گفت: تاکنون تلاشها براي بازسازي مجموعه هاي سوارکاري استان نتيجه اي نداد.

حکيم ايگدري افزود: اميدواريم با انتخاب دکتر عباسي به عنوان وزير ورزش توجه اصولي براي مرمت مجموعه هاي سوار کاري استان شود. وي عنوان کرد: از وزير ورزش و امور جوانان و مسئولان شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي انتظار توجه ويژه به ورزش اول استان را داريم. ايگدري بيان داشت: بازسازي و توسعه مجموعه سوارکاري گنبدکاووس که يکي از قديمي ترين و بزرگترين مجموعه هاي سوارکاري کشور است حداقل به بيش از دو ميليارد تومان اعتبار نياز دارد که با روند فعلي اداره آن امکان پذير نيست.

رئيس مجموعه هاي سوارکاري گلستان گفت: مجموعه اسبدواني گنبد کاووس نيز که بزرگترين مجموعه ورزشي سوارکاري استان و شمال است، 40 سال از ساخت آن مي گذرد و نياز شديد به بازسازي دارد. ايگدري، نامناسب بودن پيست و زمين مسابقه مجموعه هاي اسبدواني از جمله گنبد را از دغدغه هاي ديرينه دانست و گفت: زمين مسابقه خاکي و غيراستاندارد است که موجب آسيب ديدگي اسبها و چابکسواران مي شود. رئيس مجموعه اسبدواني گنبد کاووس عنوان کرد: براي مرمت زمين مسابقه پيشنهاد چمن کاري شد که هنوز اعتباري به اين بخش تخصيص داده نشده است.

وي يادآور شد: دپار مسابقات نيز خراب و مربوط به دهه هاي قبل است و موجب مشکلاتي شده است که نياز است مدرن و به روز شود. فرسودگي اصطبل ها، نامناسب بودن جايگاه تماشاگران به عنوان ارکان اصلي مسابقات، نبود مراکز و امکانات تفريحي و رفاهي براي ارائه خدمات به گردشگران و علاقمندان به ورزش سوارکاري در اين مجموعه ها همچنان دغدغه است. گلستان سه مجموعه اسبدواني در شهرهاي گنبد، آق قلا و بندرترکمن دارد و اکنون اين مجموعه ها تحت پوشش و نظارت شرکت تجهيز و توسعه اماکن ورزشي کشور قرار دارد.


 بيش از 63 هزار بيمه شده در هيات پزشکي ورزشي استان  

رئيس هيات پزشکي ورزشي گلستان گفت: طي 6ماهه گذشته سال جاري 63 هزار 330 نفر در هيات پزشکي ورزشي استان بيمه شده اند. علي اصغر آيت اللهي در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: از اين تعداد 49 هزار و 200 نفر آقايان و مابقي بانوان ورزشکار هستند. وي تعداد مصدومان ورزشکار را 122 نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون 7 نفر از ابتداي امسال به تهران اعزام شده اند. رئيس هيات پزشکي ورزشي گلستان ضمن تشريح مسئوليت سلامت ورزشکاران در اين هيات افزود: ورزشکاران با پرداخت مبلغي بابت کارت بيمه ورزشي تحت پوشش هيات قرار ميگيرند.

 آيت اللهي اعضاي هيات رئيسه متشکل از 17 نفر برشمرد و افزود: پزشکان متخصص و نمايندگان مجلس در شوراي اسلامي از اعضاي هيات رئيسه هستند. وي از قرارداد ما با مراکز خصوصي و دولتي در استان در خصوص آسيب ديدگان ورزشي خبر داد افزود: عقد قرارداد با 70 پزشک از فوق تخصص تا اطفال منعقد شده است کع در پي آن نخستين جراحي زانو توسط دکترها اعرابي،توکلي و کوکلي صورت گرفته است. به گفته آيت اللهي دفترچه سلامت براي تمامي رده هاي سني ورزشي صادر شده است. رئيس هيات پزشکي ورزشي استان گفت: سال گذشته بيش از 60 ميليون تومان براي 42 مصدوم در تهران هزينه شده و هم اکنون ورزشکاران مي‌توانند با کمترين هزينه از خدمات پزشکي هيات بهره‌مند شوند.

 وي از تمامي ورزشکاران استان خواست در اسرع وقت خود را بيمه ورزشي کنند که پس از 72 ساعت مشمول حداقل تعهدات و 2 ماه بعد از حداکثر تعهدات هيات برخوردار خواهند شد. وي در خصوص بانوان ورزشکار نيز گفت: هيات با همکاري دبيران امور ورزشي بانوان را پوشش مي‌دهد. رئيس هيات پزشکي ورزشي استان هماهنگي با مرکز فيزيوتراپي گلستان به منظور اعمال فيزيوتراپي ورزشکاران آسيب ديده خبرداد و اظهار داشت: براي عکسبرداري و تصويربرداري از ورزشکاران آسيب ديده با مرکز MRI کوثر نيز هماهنگي‌هاي لازم به عمل آورده است. به گفته وي همچنين با مسئول قوريتهاي پزشکي 115 استان به منظور برگزاري کلاسهاي آموزشي براي هياتهاي ورزشي و پوشش پزشکي مسابقات هماهنگي صورت گرفته است. وي با اشاره به عملکرد کميته پزشکي مسابقات در سال گذشته گفت: در دو مسابقه بين المللي کشتي آزاد و فرنگي و اسکواش و دو مسابقه ليگ دسته يک کشتي کشور و نيز مسابقات سوپر ليگ برتر کشتي جام خليج فارس هيات حضور داشت.


 گلستان آماده برگزاري رقابت هاي بين المللي جام فجر بانوان است  

مديركل ورزش و جوانان گلستان گفت: در فاصله سه روز مانده تا برگزاري رقابت هاي بين المللي بانوان، مسئولان استان در حال مهيا كردن شرايط براي برگزاري هر چه بهتر اين رقابت ها هستند. 'قربان علي پاشا' افزود: استان گلستان كه براي نخستين بار ميزبان رقابت هاي بين المللي جام فجر بانوان است تمامي شرايط را براي هر چه بهتر برگزار شدن اين مسابقات فراهم آورده تا بتواند ميزبان خوبي براي بانوان راكت به دست باشد. به گفته وي، ستاد برگزاري اين مسابقات از مدت ها قبل جلسات متعددي تشكيل داده است و كميته هاي مختلف برگزاري فعاليت هاي خود را مدت ها پيش از شروع مسابقات آغاز نمودند.

وي تصريح كرد: استان گلستان مي بايست ميزبان خوبي براي اين رقابت ها باشد. وي تاكيد كرد: با توجه به اين كه اين رقابت ها براي نخستين بار و به ميزباني اين استان برگزار خواهد شد، تمامي تلاش و هم و غم خود را بر آن داشته ايم تا خاطره اي به ياد ماندني براي شركت كنندگان در اين مسابقات به جاي بگذاريم. پاشا در ادامه گفت: از همه شما و مسئولان مي خواهم تا دست به دست هم دهيم و با هر چه بهتر برگزار شدن اين رقابت ها نام استان گلستان را در سطح كشور و بين الملل به خوبي مطرح كنيم.

همچنين 'ميلاد حسيني' سخنگوي فدراسيون تنيس روي ميز ضمن قدرداني از مسئولان اداره ورزش و جوانان استان و ديگر مقامات اجرايي گلستان گفت: اين رقابت ها مي تواند تاثير بسزايي در رشد و ارتقاء سطح تنيس روي ميز بانوان كشور و همچنين مطرح شدن تنيس روي ميز ايران در سطح بين الملل داشته باشد. وي خاطرنشان كرد: اهميت اصلي اين رقابت ها به دليل رنكينگ جهاني آن است و به طور حتم بانوان ملي پوش كشورمان با استفاده از امتياز ميزباني مي توانند جايگاه خود را در رنكينگ جهاني به ميزان چشمگيري ارتقاء دهند. سخنگوي فدراسيون در پايان افزود: اميدوارم استان گلستان با ميزباني مطلوب اين رقابت ها بتواند در سال هاي آتي نيز آوردگاه خوبي براي بانوان تنيس روي ميز دنيا باشد.


 گرگان ميزبان دومين هفته ليگ برتر اسكواش كشور 

خانه اسكواش شهرستان گرگان ميزبان هفته دوم دومين دوره ليگ برتر اسكواش بانوان كشور بود. در بازيهاي اين هفته كه تعداد هفت تيم در آن حضوردارند با نتايج بدست آمده به شرح ذيل، تيم تهران صدر جدول را در اختيار گرفت و تيمهاي اراك ويزد و گلستان هم مكانهاي دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند، جايگاههاي پنجم تا هفتم هم به ترتيب به تيمهاي شهداي ورزشكار كرمانشاه، فيروزصفه اصفهان و سولار مازندران رسيد. نتايج بازيهاي روزاول؛ گلستان 3 – مازندران 0****** يزد 2 – اصفهان 1. روز دوم؛ تهران 3 – اراك 0 ****** اراك 3 – كرمانشاه 0 مرحله سوم پيكارهاي ليگ اسكواش بانوان كشور يك ماه ديگر برگزار خواهد شد. در حاشيه روز اول برگزاري اين مسابقات در گرگان، مهرنازكاشفي پيشكسوت اسكواش بانوان ايران كه فراگيري اين رشته را از انگلستان آغاز كرده ، از رشد اسكواش بانوان ايران طي سالهاي اخير گفت: رشد اسكواش بانوان ايران در هر مقطعي محسوس بوده بويژه در مسابقات اوپن كشور و تيم ملي كه سرعتهايشان در بازي آنقدر بالا رفته كه گاهي احساس مي‌كنم دارم مسابقات خارجي را مي‌بينم.كاشفي افزود:برگزاري ليگ براي اسكواش ايران بسيار سودمند است و بر ارتقاي سطح كيفي كار بازيكنان تاثير بسزايي دارد اما در كنار ليگ، فدراسيون بايد بتواند مربيان خوب و ملي را به تمام شهرهاي داراي اسكواش اعزام كند تا به نخبه‌يابي بپردازند چون استعدادها تنها در تهران نيستند و در كشور پراكنده‌اند، اگر چه هزينه اين كار براي فدراسيون بالا است اما كشف استعدادها از پايه آنقدر مي‌تواند براي اسكواش كشور سود داشته باشد كه اين هزينه صورت گيرد به هرحال بايد براي فرداي اسكواش كشور يك پشتوانه انساني قوي داشت.كاشفي در خصوص وضعيت اسكواش بانوان گلستان هم يادآور شد: اخلاق درورزش فاكتور بسيار بااهميتي است كه خوشبختانه بازيكنان و كادر اسكواش اين استان بسيار بااخلاق، بانزاكت و در عين حال با انگيزه‌اند ضمن اينكه رشدشان هم خيلي سريع اتفاق افتاده ، مديريت اسكواش اين استان هم مديريتي خوب و پرتلاش است كه همه‌ي اين فاكتورها در كنارهم آينده اسكواش اين استان را ضمانت مي‌كند.


 تيم فوتبال ساحلي ملوان بندرگز در برابر فائزكاران ساري به برتري رسيد  

در هفته نهم ليگ برتر فوتبال ساحلي تيم ملوان بندرگز موفق شد مهمان خود فائزكاران ساري را با 6 گل بدرقه كند. در اين ديدار كه عصر روز گذشته در زمين ساحلي استاديوم امام رضا (ع) بندرگز از توابع استان گلستان برگزار شد، ملوان با نتيجه 6 بر 2 فائزكاران را شكست داد. در تايم اول اين ديدار دو تيم با خلق موقعيت هاي زياد نتوانستند به گلي دست پيدا كنند و ضربات خود را با بي دقتي از دست مي دادند. در شروع تايم دوم ساري موفق شد توسط كارگر گل اول بازي را به ثمر برساند. بعد از اين گل بازيكنان ملوان به خود آمده و موفق شدند گل تساوي را توسط حميدرضا بهرامي به ثمر برسانند، در حالي كه ملوانان در اين نيمه بازي را در اختيار داشتند بر روي ضد حمله حريف گل دوم را توسط امير علادين دريافت كردند تا اين نيمه بر خلاف انتظار 2 بر 1 به نفع ساري به اتمام برسد. بازيكنان ملوان كه زير فشار رواني زيادي از سوي تماشاگران خودي به علت سه باخت قبلي بودند نمي خواستند شرمنده اين هواداران باشند و در اين نيمه جشنواره گل به راه انداختند و 5 بار توسط ميلاد درزي 2گل، حميدرضا بهرامي، بنيامين رمضاني و محمد ايرجي به گل رسيدند تا برد شيريني را كسب كنند و تماشاگران خود را خوشحال كنند. با اين برد ملوان 11 امتيازي شد و با يك بازي كمتر در رده چهارم جدول قرار گرفت. شهرستان بندرگز در غرب استان گلستان واقع شده و بيش از 50هزار نفر جمعيت دارد.