نسخه شماره 291 - 1390/07/25 - دوشنبه
صفحه اصلي شناسنامه
روي جلد
آرشيو

ارتباط با ما
جستجوي پيشرفته
برو

 بيش از 63 هزار بيمه شده در هيات پزشکي ورزشي استان  

رئيس هيات پزشکي ورزشي گلستان گفت: طي 6ماهه گذشته سال جاري 63 هزار 330 نفر در هيات پزشکي ورزشي استان بيمه شده اند. علي اصغر آيت اللهي در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: از اين تعداد 49 هزار و 200 نفر آقايان و مابقي بانوان ورزشکار هستند. وي تعداد مصدومان ورزشکار را 122 نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون 7 نفر از ابتداي امسال به تهران اعزام شده اند. رئيس هيات پزشکي ورزشي گلستان ضمن تشريح مسئوليت سلامت ورزشکاران در اين هيات افزود: ورزشکاران با پرداخت مبلغي بابت کارت بيمه ورزشي تحت پوشش هيات قرار ميگيرند.

 آيت اللهي اعضاي هيات رئيسه متشکل از 17 نفر برشمرد و افزود: پزشکان متخصص و نمايندگان مجلس در شوراي اسلامي از اعضاي هيات رئيسه هستند. وي از قرارداد ما با مراکز خصوصي و دولتي در استان در خصوص آسيب ديدگان ورزشي خبر داد افزود: عقد قرارداد با 70 پزشک از فوق تخصص تا اطفال منعقد شده است کع در پي آن نخستين جراحي زانو توسط دکترها اعرابي،توکلي و کوکلي صورت گرفته است. به گفته آيت اللهي دفترچه سلامت براي تمامي رده هاي سني ورزشي صادر شده است. رئيس هيات پزشکي ورزشي استان گفت: سال گذشته بيش از 60 ميليون تومان براي 42 مصدوم در تهران هزينه شده و هم اکنون ورزشکاران مي‌توانند با کمترين هزينه از خدمات پزشکي هيات بهره‌مند شوند.

 وي از تمامي ورزشکاران استان خواست در اسرع وقت خود را بيمه ورزشي کنند که پس از 72 ساعت مشمول حداقل تعهدات و 2 ماه بعد از حداکثر تعهدات هيات برخوردار خواهند شد. وي در خصوص بانوان ورزشکار نيز گفت: هيات با همکاري دبيران امور ورزشي بانوان را پوشش مي‌دهد. رئيس هيات پزشکي ورزشي استان هماهنگي با مرکز فيزيوتراپي گلستان به منظور اعمال فيزيوتراپي ورزشکاران آسيب ديده خبرداد و اظهار داشت: براي عکسبرداري و تصويربرداري از ورزشکاران آسيب ديده با مرکز MRI کوثر نيز هماهنگي‌هاي لازم به عمل آورده است. به گفته وي همچنين با مسئول قوريتهاي پزشکي 115 استان به منظور برگزاري کلاسهاي آموزشي براي هياتهاي ورزشي و پوشش پزشکي مسابقات هماهنگي صورت گرفته است. وي با اشاره به عملکرد کميته پزشکي مسابقات در سال گذشته گفت: در دو مسابقه بين المللي کشتي آزاد و فرنگي و اسکواش و دو مسابقه ليگ دسته يک کشتي کشور و نيز مسابقات سوپر ليگ برتر کشتي جام خليج فارس هيات حضور داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان