نسخه شماره 291 - 1390/07/25 - دوشنبه
صفحه اصلي شناسنامه
روي جلد
آرشيو

ارتباط با ما
جستجوي پيشرفته
برو

 به امضاي معاون وزير راه و شهرسازي رسيد:
 پرداخت نيمي از هزينه‌هاي مطالعاتي طرح‌هاي نوسازي بافتهاي فرسوده شهري  

پرداخت نيمي از کليه هزينه‌هاي مطالعاتي طرح‌هاي بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده شهري و توانمندسازي سکونتگاه هاي غيررسمي شهرهاي استان به امضاي معاون وزير راه و شهرسازي رسيد. مهندس کيان پور در حالي از آمادگي شرکت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران جهت پرداخت نيمي از هزينه هاي مطالعاتي فوق خبر داد که پرداخت نيمي ديگر از آن را بر عهده ي شهرداري هاي شهرهاي مورد مطالعه دانست.

معاون وزير راه و شهرسازي که به همراه محمد آئيني عضو هيأت مديره و بهرام معماريان معاون فني و نظارت شرکت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران در جلسه مشترک با مديرکل دفتر فني استانداري، مديرکل مسکن و شهرسازي استان، شهردار گرگان و مديرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان گلستان حضور داشت، ضمن تأکيد بر لزوم تسريع در روند اجرايي طرحهاي بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده شهري و توانمندسازي سکونتگاههاي غيررسمي از آمادگي شرکت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران جهت پرداخت يک سوم از هزينه هاي اجرايي اين طرح ها در قالب تفاهم نامه اي سه جانبه با شهرداري ها و استانداري گلستان خبر داد.

مجيد کيان پور با بازديد از محلات اسلام آباد و کوي محتشم ضمن مشاهده وضعيت اين سکونتگاه ها در جريان مطالعات و اقدامات انجام پذيرفته در اين محلات قرارگرفته و خواستار اقدامات گسترده تر در اين خصوص شد. وي ضمن بازديد از محل اجراي طرح ملي آفتاب و روند اجرايي آن، با حضور در محلات فرسوده شهر گرگان به مشاهده ي وضعيت اين محلات و پروژه هاي مردمي در دست ساخت در آنها پرداخت.

معاون وزير راه وشهرسازي در ادامه با حضور در محل قلعه حسن و طي سخناني به سئوالات خبرنگاراني پاسخ گفت که همراه با اتوبوسي منقش به پيام هاي بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده ي چاپ شده بر روي آن به اين محله آمده بودند تا ضمن حضور در يکي از محلات داراي اولويت در طرح ساماندهي و توانمندسازي شهر گرگان به بازتاب سخنان ايشان در خصوص روند بهسازي و نوسازي بافت هاي و نيز سکونتگاه هاي غيررسمي بپردازند.

در اين نشست مطبوعاتي با خبرنگاران استان گلستان معاون وزير راه و شهرسازي گفت : 20 درصد مساحت شهر گرگان بافت فرسوده مي باشد که 30 درصد از جمعيت شهر را در خود جاي داده است. مهندس کيان پور با بيان اينکه در بهسازي بافت فرسوده به دنبال ارتقاء سطح رفاه اجتماعي مي باشيم اظهار داشت: در شهر گرگان 681 هکتار بافت فرسوده شناسايي و حدود 1058 واحد در سال 88 و حدود 2338 واحد در سال 89 براي تامين اعتبار به بانکها معرفي شده اند که اميد داريم اين 3400 پروژه تا پايان سال به بهره برداري برسد و در اختيار متقاضيان قرار گيرد.

 وي افزود: در بخش سکونت گاههاي غير رسمي نيز در پنج محله شهر گرگان و سه محله گنبدکاووس مطالعات توانمندسازي انجام شده و به تصويب ستاد استاني نيز رسيده است و ما اميدواريم بتوانيم با اولويت هاي تعريف شده در ستاد و همکاري همه دستگاههاي اجرايي به توانمند سازي اين مناطق کمک کنيم. وي بيان داشت :آنچه که در سفر به گلستان براي من تداعي شد تعامل و مشارکت ويژه مديران شهري بود که مي تواند سرآمد موفقيت ها در بخش توسعه و عمران شهري باشد و به عامل الي در بهسازي و نوسازي بافت هاي فرسوده تبديل گردد. کيان پور با اشاره به اينکه به دنبال اين هستيم تا پروژه ها در کمترين فرصت به بهره برداري برسند تصريح کرد : اولويت در بهسازي مناطق بافت هاي فرسوده زودبازده و تاثير گذار بودن پروژه هاست تا بتوان در کمتر از يک سال آنها را به بهره برداري رساند چرا که اگر اين پروژه ها زمان بر شود هم قيمت ساخت پروژه افزايش مي يابد و هم از لحاظ اقتصادي به صرفه نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان