نسخه شماره 13 - 1384/02/12 - دوشنبه
صفحه اصلي شناسنامه
روي جلد
آرشيو

ارتباط با ما
جستجوي پيشرفته
برو


لشگر 30 قهرمان بسكتبال نزاجا


دعوت طهماسبي به تيم ملي


احكام تازه در كشتي


برتري راميان برابر قم


صعود مجدد لشگر


بازگشت شهاب يامپي


اشرفي باز هم در تيم ملي


مسابقات چهارجانبه وشو


طلاي ناطق نوري براي نوكنده


برتري راميان


انتخابي تكواندو گلستان


پياده‌روي همگاني


 لشگر 30 قهرمان بسكتبال نزاجا 

تيم بسكتبال لشگر 30 پياده گرگان كه به منظور حضور در رقابتهاي بسكتبال قهرماني نيروي زميني ارتش (نزاجا) به شهرستان مشهد مقدس سفر كرده بود، با كسب عنوان قهرماني به استان بازگشت. در اين رقابتها كه 26 تيم از يگانهاي تابعه نزاجا حضور داشتند تيم لشگر 30 گرگان به سرمربيگري سيد زمان حسيني مربي بين‌المللي بسكتبال كشور به اين مهم دست يافت. اين تيم كه سرپرستي آن را براي چهارمين سال متوالي سروان غلامعلي مير برعهده داشت در مرحله مقدماتي در دور نخست با تيمهاي مركز آموزشي 21 تهران و گروه 411 مهندسي بروجرد هم گروه بود كه موفق شد به ترتيب با نتايج 53 بر 37 و 41 بر صفر حريفان خود را شكست دهد. تيم لشكر 30 در دور دوم در برابر تيم لشگر 21 حمزه تبريز قرار گرفت و موفق شد اين تيم را با نتيجه 27 بر 23 ملغوب كند تا در بازي چهارم به مصاف تيم لشگر 16 قزوين برود. در بازي چهارم بازيكنان لشگر با نتيجه 61بر 46 تيم قزوين را شكست دادند و جواز حضور در مرحله نيمه‌نهايي را كسب كرد. در مرحله نهايي تيم لشگر 30 در برابر تيم لشگر 58 ذوالفقار شاهرود قرارگرفت و با برتري 64 بر 49 به ديدار فنيال راه يافت. در ديدار نهايي تيم بسكتبال لشگر 30 در برابر ميزان اين دوره از رقابتها يعني لشگر 7 ثامن‌الحج خراسان قرار گرفت و توانست ضمن برتري 62 بر57 عنوان قهرماني اين دوره از رقابتها را به خود اختصاص دهد. تيم لشگر 30 پياده گرگان براي چهارمين سال متوالي به مربيگري سيد زمان حسيني و سرپرستي غلامعلي مير به عنوان قهرماني رقابتهاي بسكتبال نيروي زميني ارتش ج . ا .ا (نزاجا) دست يافت.


 دعوت طهماسبي به تيم ملي 

حسن طهماسبي كشتي‌گير وزن 66 كيلوگرم گلستاني و قهرمان جوانان آسيا به اردوي تيم ملي كشتي ايران دعوت شد. اين اردو از تاريخ دهم ارديبهشت ماه سال جاري به مدت 21 روز در تهران آغاز شده است. همچنين سعيد رياحي و علي‌اكير صباغيان 2 كشتي‌گير آزاد گلستاني در اوزان 74 و 120 كيلوگرم به همراه داود قنبري مربي تيم ملي كشتي ايران در رقابتهاي كشتي آزاد جام بين‌المللي شهيد ناطق‌نوري در شهرستان نور شركت كردند.


 احكام تازه در كشتي  

علي سالاري رئيس هيأت كشتي استان در احكام جداگانه آقايان علي اميرخاني، سجاد نظري و عبدالرحيم باي را به ترتيب به عنوان مسئول روابط عمومي هيأت، دبير هيأت، رئيس كميته ليگ هيأت برگزيد.


 برتري راميان برابر قم 

تيم روادگر راميان در برابر تيم بدمينتون قم به برتري دست يافت. اين تيم كه در رقابتهاي ليگ دسته اول بدمينتون باشگاههاي كشور حضور دارد، در راميان ميزبان تيم قم بود و توانست با نتيجه 2 بر 1 مهمان خود را شكست دهد.


 صعود مجدد لشگر  

تيم فوتبال لشگر 30 گرگان كه سال گذشته از صعود به رقابتهاي دست دوم باشگاههاي كشور بازماند و به ليگ دسته اول استان بازگشت در رقابتهاي سوپر جام استان به عنوان قهرماني‌ دست يافت. اين تيم در آخرين ديدار خود در زمين لشگر ميزبان تيم صباباتري گلستان بود كه توانست در يك بازي پر گل با نتيجه 9 بر صفر حريف خود را شكست دهد و بار ديگر جواز حضور در رقابتهاي زير گروه را به دست آورد. به اين ترتيب تيمهاي اترك و لشگر 30 در سال جاري در رقابتهاي فوتبال زير گروه باشگاههاي كشور حضور خواهند داشت. همچنين اين دو تيم به همراه تيم ميلاد مزرعه علي‌آبادكتول در رقابتهاي جام حذفي كشور شركت مي‌كنند.


 بازگشت شهاب يامپي 

شهاب يامپي بازيكن ارزشمند آق‌قلايي كه در تيم ملي دانش‌آموزي ايران در مسابقات فوتبال قهرماني جهان (كشور دانمارك) شركت داشت موفق گرديد به همراه تيم ملي مقام اول جهان را كسب نمايد. در مورخ 5/2/84 در محل فرودگاه گرگان با حضور آقاي داوري مدير كل و آقاي دميرچي معاون ورزشي و همينطور تعداد كثيري از علاقه‌مندان به ورزش با اهداي گل و شيريني از نامبرده استقبال بعمل آمد.


 اشرفي باز هم در تيم ملي 

محسن اشرفي اولين دارنده طلاي كاروان ورزشي ايران در رقابتهاي همبستگي كشورهاي اسلامي بار ديگر به عضويت تيم ملي كاراته ايران در آمد. اشرفي در رقابتهاي انتخابي تيم ملي كاراته در رشته كاتا كه در تهران برگزار شد، پس از پشت‌سر گذاشتن حريفان خود در تهران به عضويت تيم ملي جهت حضور در رقابتهاي آسيايي ماكائو درآمد. همچنين اسماعيل حاجي‌آبادي كه پس از بازگشت از رقابتهاي كشورهاي اسلامي استعفاي خود را از مربيگري تيمهاي ملي اعلام كرده بود، نه تنها با عدم موافقت فدراسيون روبرو شد بلكه با حفظ سمت به عنوان سرمربي تيم ملي كاراته جوانان ايران نيز انتخاب شد.


 مسابقات چهارجانبه وشو 

از سوي هيأت ووشو استان گلستان گلستان به مناسبت گراميداشت هفته وحدت يك دوره مسابقات چهار جانبه بين تيمهايي از تركمنستان ـ تهران ـ سمنان و گلستان در سه رده سني در شهرستان گنبد برگزار مي‌شود.


 طلاي ناطق نوري براي نوكنده 

سعيد رياحي كشتي‌گير 60 كيلوگرم نوكنده‌اي موفق شد عنوان قهرماني مسابقات بين‌المللي جام شهيد ناطق نوري را از آن خود كرد


 برتري راميان 

از سري مسابقات دسته اول ليگ بدمينتون باشگاه‌هاي كشور بين تيمهاي قم و روادگر راميان در روز جمعه 2/2/84 در ورزشگاه شهيد مهاجري راميان مسابقه‌اي انجام شد كه تيم ميزبان بر حريف با نتيجه 2 بر 1 پيروز شد.


 انتخابي تكواندو گلستان  

از سوي هيأتهاي ورزشي تكواندو و به مناسبت گرامي‌داشت خجسته ميلاد حضرت رسول اكرم، مسابقات قهرماني و انتخابي تكواندوي نوجوانان استان به منظور شركت تيم منتخب استان در رقابتهاي قهرماني كشور به ميزباني هلال‌احمر برگزار شد. در اين پيكارها 95 تكواندوكار از شهرهاي مختلف استان گلستان حضور داشتند كه نفرات اوزان برتر به شرح ذيل است:
ميلاد وطني گرگان ـ احمد كيوان گرگان ـ محمد رزاقي بندرتركمن ـ رامين باي گرگان ـ مجتبي پاسندي گرگان ـ بنيامين ارزاني بندرتركمن ـ يوسف گنجي گنبد ـ حامد معلم گرگان ـ احمد فروزنده بندرتركمن.


 پياده‌روي همگاني 

از سوي هيأت ورزشهاي همگاني با همكاري اداره كل تربيت‌بدني استان پياده‌روي همگاني به مناسبت هفته سلامت با حضور تعداد كثيري از علاقه‌مندان از پارك‌شهر گرگان تا گلزار شهداي گمنام (ناهارخوران) انجام شد.در پايان اين مراسم به تعدادي از شركت كنندگان به قيد قرئه جوائزي اهدا شد.