نسخه شماره 165 - 1387/06/25 -
صفحه اصلي شناسنامه
آرشيو

ارتباط با ما
جستجوي پيشرفته
برو

 خبر ورزشي 2 

يزداني‌خرم در صورت هماهنگي با سازمان ورزش به مجلس مي‌رود
فارس: دبير فدراسيون كشتي گفت: در صورتي كه مجلس شوراي اسلامي از طريق سازمان تربيت‌بدني، يزداني‌خرم را به مجلس دعوت كند، قطعا در جلسه شركت مي‌كند.
عارف ربطي اظهار داشت: طبق نامه اي كه از سازمان تربيت بدني براي ما ارسال شد بايد حضور در مجلس با هماهنگي سازمان تربيت بدني صورت گيرد و به همين دليل محمدرضا يزداني خرم در جلسه روز چهارشنبه حاضر نشد. هيچ دليل ديگري براي عدم حضور او وجود نداشت و اگر دوباره دعوتي صورت بگيرد و اين امر با سازمان ورزش هماهنگ شده باشد، صد در صد رئيس فدراسيون به مجلس خواهد رفت.
وي در خصوص برنامه تنظيم شده براي تيم هاي ملي در سال جاري تصريح كرد: برنامه خود را براساس تقويم ورزشي فيلا تنظيم كرده ايم. ممكن است ميزباني جام تختي را به يكي از شهرستان ها بدهيم و اين رقابت بين المللي در مكاني غير از تهران برگزار شود.
ربطي در خصوص فاصله اندك جام جهاني و جام تختي گفت: به اين دليل بين اين 2 مسابقه بين المللي فاصله اي چهار روزه وجود دارد كه بتوانيم از تيم هاي شركت كننده در جام جهاني بخواهيم در جام تختي نيز حضور پيدا كنند.

زندران قهرمان رقابت‌‌هاي كشتي روستاييان كشور در گرمسار شد
با پايان يافتن رقابت‌هاي كشتي روستاييان كشور، تيم مازندران به عنوان قهرماني اين دوره از رقابت‌ها دست يافت.
به گزارش روابط عمومي اداره كل تربيت بدني استان سمنان، بازي‌هاي چهار وزن دوم اين دوره از رقابت‌ها امشب برگزار شد و برترين‌هاي رقابت‌هاي كشتي روستاييان كشور معرفي و در آييني ويژه قدرداني شدند.
با اتمام اين رقابت‌ها، تيم مازندران با 72 امتياز قهرمان شد، تيم گلستان با 46 امتياز به عنوان دوم رسيد و تيم‌هاي همدان با 43 امتياز و آذربايجان غربي با 31 امتياز به طور مشترك سوم شدند.
پيكارهاي وزن‌هاي 55، 66، 84 و 120كيلوگرم اين دوره از رقابت‌ها با شركت 24تيم از استان‌هاي كشور در سالن ورزشي شهيد رجايي گرمسار برگزار شد.
در پايان رقابت‌هاي وزن 55 كيلوگرم، سينا اميني از مازندران قهرمان شد، عليرضا جعفري از همدان به عنوان دومي رسيد و علي‌رضا وفا از فارس و جلال عليزاده از خراسان شمالي به طور مشترك سوم شدند.
در وزن 66 كيلوگرم، محمد شعبان‌زاده از گيلان اول شد، جواد الهيان از خراسان شمالي به مقام دوم دست يافت و علي‌اكبر عبادي از همدان و متين حسني از گلستان به صورت مشترك سوم شدند.
در وزن 84 كيلوگرم، پرويز رودشتي از مازندران قهرمان شد، آرش حميدپور از آذربايجان غربي در رتبه دوم جاي گرفت و علي رضوي از خراسان رضوي و حميدرضا جعفري از همدان به طور مشترك عنوان سوم را به خود اختصاص دادند.
در وزن 120كيلوگرم نيز ياسر نوروزي از سمنان رتبه برتر را كسب كرد، كاوه خانپور از مازندران به مقام دومي رسيد و تورج صفايي از مركزي و نويد كبيري از آذربايجان شرقي مشتركا سوم شدند.
در اين رقابت‌ها كه به مدت دو روز ادامه داشت، 264 كشتي‌گير روستايي در هشت وزن رده جوانان روستايي و عشايري با يكديگر به رقابت پرداختند.

دبير فدراسيون ورزش روستايي و عشايري:
پايگاه‌هاي ورزشي در روستاها 2 برابر مي‌شود
دبير فدراسيون ورزش روستايي و عشايري ايران از دو برابر شدن پايگاه‌هاي ورزشي روستاهاي كشور در سال آينده خبر داد.
محمدرسول كلهر افزود: به دنبال امضاي تفاهمنامه همكاري با معاونت تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش و فدراسيون ورزش روستايي و عشايري، تابستان امسال 500 پايگاه ورزشي در روستاها راه‌اندازي شد.
وي گفت: اين پايگاه‌ها، سه رشته واليبال، هندبال و پينگ‌پنگ را در مدارسي كه حائز شرايط اوليه بودند، داير كردند. دبير فدراسيون ورزش روستايي و عشايريبا بيان اين كه براي ايجاد هر كانون، 2 ميليون ريال و در مجموع يك ميليارد ريال هزينه شده است، افزود: اين طرح در راستاي غني‌سازي اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان و اهداف كميته استعداديابي طراحي شده است.
وي اظهار داشت: اين فدراسيون براي سال آينده برنامه‌ريزي مدوني را انجام داده كه آموزش و برگزاري كلاس‌هاي مربيگري و داوري از مهم‌ترين آنهاست.
دبير فدراسيون ورزش روستايي و عشايري ايران يكي از چالش‌هاي موجود در اين فدراسيون را كمبود نيرو به ويژه نيروي انساني متخصص دانست و تصريح كرد: سعي داريم با استفاده از ظرفيت‌هاي ساير فدراسيون‌ها خلأ موجود را برطرف كنيم. كلهر ادامه داد: بيش از 105 هزار نفر از عشاير و روستاييان كشور به صورت رسمي در فعاليت‌هاي ورزشي حضور دارند كه امسال با توسعه فعاليت‌هاي ورزشي به بيش از 130 هزار نفر خواهد رسيد.
وي گفت: به طور غيررسمي بين 600 تا 650 هزار نفر از روستاييان و عشاير كشور در رقابت‌هاي ورزشي مشاركت دارند. دبير فدراسيون ورزش روستايي و عشايري فعاليت‌هاي ورزشي روستاييان و عشاير در نيمه نخست امسال را بسيار گسترده و متنوع خواند و افزود: در اين مدت علاوه بر برگزاري مسابقات ورزشي قهرماني كشور در رشته‌هاي مختلف از جمله دو و ميداني، واليبال، فوتسال رقابت‌هاي بومي و محلي نيز با حضور هزاران نفر از روستاييان و عشاير برگزار شد.
وي رقابت‌هاي طناب‌كشي، تيراندازي روي اسب، نشانه‌زني با سنگ و كشتي‌هاي محلي را از جمله اين رقابت‌ها برشمرد. كلهر گفت: امسال 12 جشنواره نيز در مناطق مختلف از جمله مناطق مرزي با هدف جذب جوانان روستايي و عشاير به ورزش و ايجاد وحدت و همدلي برگزار شده است.

ليگ برتر فوتسال
تيم راه ساري مقابل تيم صدراي شيراز پيروز شد
تيم فوتسال راه ساري درهفته يازدهم ليگ برتر باشگاه هاي کشور مقابل تيم صدراي شيراز پيروز شد.
دراين ديدار که جمعه شب در ورزشگاه سيد رسول حسيني ساري برگزار شد ،تيم راه ساري با نتيجه 3 بر 1 حريف خود را شکست داد.
گل هاي تيم راه ساري را مرتضي عظيمايي، جمال کامران و رضااسماعيلي به ثمر رساندند. سعيد نجاريان مدير تيم راه ساري گفت: اين تيم در آخرين بازي ليگ برتر فوتسال کشور با کسب 13 امتياز رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.
وي حضور سه هزار تماشگر ساروي در سالن را قابل تحسين دانست و گفت :راه ساري در سه بازي آخر خود خوب درخشيده است و با همه مشکلاتي که اين تيم در آغاز ليگ داشته اکنون با قدرت تيم هاي حريف را مي برد.
وي تصريح کرد: آخرين بازي دور رفت تيم راه ساري نيز با شهيد منصوري قرچک است که به دليل بازي هاي المپيک به تعويق افتاده بود.

بيش از پنج هزار كاراته كا زن در مازندران فعال هستند
نايب رييس هيات كاراته مازندران شمار كاراته كا زن سازمان يافته و غير سازمان يافته فعال در اين استان را بيش از پنج هزار نفر ذكر كرد.
سميه قاسمي طوسي با اشاره به ظرفيت بالاي اين رشته ورزشي، افزود: بانوان علاقمند زيادي در رشته ورزشي كاراته در مازندران وجود دارند كه شناسايي آنها مستلزم برنامه ريزي درست و اصولي است.
وي نبود سالن اختصاصي، كمبود حمايت كننده مالي و محدوديت استفاده از مربيان مرد براي آموزي را از عمده مشكلات فراروي ورزش كاراته بانوان اعلام كرد و با بيان اينكه استفاده از مربيان مرد در افزايش سطح كمي و كيفي اين رشته ورزشي در بين بانوان بسيارموثر است،اظهارداشت: در برخي از شهرستان هاي مازندران بانوان كاراته كا براي تمرين با كمبود سالن مواجه هستند.
وي احداث سالن مخصوص اين رشته ورزشي براي بانوان را يكي از برنامه هاي مهم هيات كاراته مازندران عنوان كرد و گفت: در اين زمينه اقداماتي نيز صورت گرفته است.
وي تصريح كرد:با برنامه ريزي هاي صورت گرفته شهرداري قايم شهر و صدراي زيرآب به عنوان دو حامي مالي در بخش كاراته بانوان مازندران مشغول فعاليت هستند.
نايب رييس هيات كاراته مازندران خواستار حمايت و توجه بيشتر مسوولان به ورزش بانوان در رشته هاي مختلف ورزشي به ويژه اين رشته شد و گفت: در صورت توجه بيشتر مسوولان، بانوان كاراته كا اين استان براي حضور دررقابت هاي مختلف حرف هاي زيادي براي گفتن دارند.
به گزارش خبرنگار ايرنا، قاسمي طوسي برگزاري كلاس آموزش مربيگري و داوري در طي امسال را از برنامه هاي مهم هيات كاراته مازندران بيان كرد.
در مازندران 30 هيات ورزشي در رشته ورزشي كاراته بانوان مشغول فعاليت هستند.

ورزش كونگ فوي بانوان مازندران نيازمند مربي و داور است

نايب رييس هيات كونگ فو مازندران با اشاره به ظرفيت بالاي اين رشته ورزشي گفت: براي رشد و گسترش اين رشته ورزشي در بين بانوان نيازمند مربي و داور به تعداد كافي هستيم.
مجتبي رجبي با بيان اينكه ورزش كونگ فو در مازندران در بخش بانوان با كمبود مربي و داور مواجه است،افزود: در زمان حاضر حدود 30 مربي زن و به همين تعداد نيز داور در رشته ورزشي كونگ فو مازندران مشغول فعاليت هستند.
وي نياز مربي زن در اين رشته ورزشي براي هر شهرستان را 10 نفر ذكر كرد و اظهارداشت: براي كمبود مربي و داور زن در رشته ورزشي كونگ فو نيازمند برگزاري كلاس هاي مستمر آموزشي هستيم.
وي با اشاره به نوپايي فعاليت فدراسيون كونگ فو دركشور گفت: براي برگزاري كلاس هاي آموزشي ويژه مربيان و داوران بر اساس برنامه فدراسيون ابتدا بايد مدارك افراد شركت كننده بررسي شود و پس از تاييد نسبت به برگزاري اين كلاس ها اقدام كنيم.
نايب رييس هيات كونگ فو مازندران يادآورشد: اين روش براي نوپا بودن فدراسيون كونگ فو در كشور مطلوب نيست.
به گزارش خبرنگار ايرنا، رجبي در بخش ديگر سخنان خود كسب نتايج ضعيف كاروان ورزشي ايران در مسابقات المپيك را ناشي از بي اعتمادي ادارات كل تربيت بدني شهرستان ها و فدراسيون هاي مختلف نسبت به هيات هاي ورزشي ذكركرد.
وي گفت: روساي هيات هاي ورزشي در بخش هاي مختلف به عنوان مديران شهرستاني نقش بسزايي در موفقيت هر ورزشكار دارند كه توجه بيشتر به آنها در رفع بسياري از مشكلات ضروري است.
وي خواستار توجه و حمايت بيشتر مسولان به ورزش بانوان در رشته هاي مختلف ورزشي به ويژه در رشته ورزشي كونگ فو شد.
در استان مازندران حدود سه هزار كونگ فو كار در قالب 17 هيات ورزشي مشغول فعاليت هستند كه 30 درصد اين تعداد را بانوان تشكيل مي دهند.

احمدي: حمايت مسئولان از ما هميشه مقطعي بوده است
فارس: مربي تيم ملي تيراندازي معلولان و جانبازان گفت: حمايت مسئولان از ملي‌پوشان ما هميشه مقطعي بوده و ظاهرا تنها هدف آنها كسب مجوز است؛ نه مدال.
رضا احمدي در خصوص عملكرد ملي پوشان تيراندازي در پكن عنوان كرد: بهمن كريمي در مقايسه با المپيك آتن پيشرفت قابل ملاحظه اي داشت. وي در دوره قبل رده 32 را به ثبت رسانده بود؛ اما در پكن با 7 نمره افزايش، چهاردهم شد. وي ادامه داد: نيره عاكف نسبت به آتن دچار افت شد و از رده هشتم به يازدهم سقوط كرد. با اين حال، در مقايسه به دوره پيش، 10 نمره افزايش امتياز داشت؛ اما به لحاظ سطح بالاي مسابقات، نتواست در رده بهتري جاي بگيرد. صالح نژاد نيز يازدهم شد؛ هر چند مسابقه اصلي وي هنوز برگزار نشده است.
مربي تيم ملي تيراندازي در پكن تصريح كرد: پيش از آغاز المپيك اعلام كردم كه مدالي نخواهيم داشت. اين نظر را با توجه به بررسي شرايط تمريني و آمادگي نفرات در مقايسه با سطح پيشرفت حريفان دادم. برنامه و حمايت مسئولان از ملي‌پوشان ما هميشه مقطعي بوده است. ظاهرا تنها هدف آنها كسب مجوز است؛ نه مدال.

81 كشتي گيربرترآزادكارمازندراني در دورجديدتمرينات متمركزاستان
81 كشتي گير برتر آزاد كار استان مازندران در وزنهاي مختلف براي شركت در اردوي متمركز يك روزه كه روز چهارشنبه در محل خانه كشتي ساري به انجام خواهد رسيد دعوت شدند.
در فهرست بلندبالايي كه از نفرات دعوت شده به چشم مي خورد نام كشتي گيران مطرح و برجسته اي همچون تقي داداشي و عباس دباغي در 55 كيلوگرم، مراد محمدي در 60 كيلوگرم، مهدي تقوي در 66 كيلوگرم، اصغر بذري در 74 كيلوگرم، مهدي حاجي زاده در 74 كيلوگرم و رضايزداني در 84 كيلوگرم ديده مي شود.
شهرستان بابل با 16 كشتي گير حضور پررنگي را در اين اردو خواهد داشت ضمن آنكه ساري 13، جويبار 12، قائمشهر هشت، شيرگاه شش، كياكلا پنج، زيرآب چهار، نور سه، محمودآباد، پل سفيد، چالوس و آمل دو و رامسر، گلوگاه، نوشهر، تنكابن، بهشهر و فريدنكنار يك كشتي گير را در اردوي فردا شركت مي دهند.
اصغرثمربخش رييس هيات كشتي استان مازندران هدف از برگزاري اين اردو را شناخت دقيق كشتي گيران جوان، افزايش روحي آنان در كنار بزرگان و ملي پوشان ذكر كرد.
وي گفت: براي حضور قدرتمندانه در مسابقه هاي قهرماني كشور كه به ميزباني مازندران خواهد بود از تمامي موجوديت كشتي استان بهره خواهيم گرفت.
وي اظهارداشت: كشتي مازندران همواره از حيث استعدادهاي لايق بدون دغدغه بوده و مطمئن بار ديگر چهره هاي جواني را معرفي خواهيم كرد.
وي در خصوص پيكارهاي كشتي آزاد قهرماني بيان داشت: برگزاري اين مسابقه ها در مازندران تثبيت شده و طي روزهاي هجدهم و نوزدهم مهرماه سال جاري در سالن سيد رسول حسيني شهرستان ميزبان هستيم.
ثمربخش در خاتمه گفت: كشتي سالهاي سال است كه در علاقه هاي مردم مازندران ريشه دوانده و حضوري پرقدرت در مسابقه هاي قهرماني كشور حداقل انتظاري است كه دارند و به همين منظور از نهايت توان خود سود خواهيم برد.

تيم ملي واليبال بانوان، هيات واليبال مازندران را شکست داد
تيم ملي واليبال بانوان کشور در رده سني نوجوانان در ديداري تدارکاتي تيم هيات واليبال مازندران را شکست داد.
در اين ديدار که دوشنبه شب در سالن ورزشي مرکز آموزش بانک کشاورزي بابلسر برگزار شد تيم واليبال بانوان رده نوجوانان 3 بر يک برابر نماينده مازندران به برتري دست يافت.
تيم ملي بانوان در ستهاي اول، دوم و چهارم و با نتايج 25 بر 14،
25 بر 23 و 25 بر 20 از حريف خود امتياز گرفت و فقط ست سوم اين مسابقه را 25 بر 23 به تيم مازندراني واگذار کرد.
نايب رييس هيات واليبال مازندران رگفت: اين دو تيم چهارشنبه شب نيز در دومين ديدار دوستانه خود در بابلسر به مصاف هم مي روند. معصومه قليزاده افزود: اين ديدارها در راستاي اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال بانوان کشور در رده نوجوانان در اردوي بابلسر انجام مي شود. به گفته وي تيم ملي واليبال بانوان با 17 بازيکن از 15 شهريور ماه
اردوي يک هفته اي خود را در مرکز آموزش بانک کشاورزي در بابلسر برپا کرده است.

برنامه مسابقات هندبال ليگ برتر کشور اعلام شد
فدراسيون هندبال جمهوري اسلامي ايران، برنامه هفته چهارم بيست و يکمين دوره مسابقات هندبال ليگ برتر کشور را اعلام کرد. روز پنجشنبه 28 شهريور راس ساعت 21 هيات هندبال کرمان با پارس جنوبي، فولاد مبارکه سپاهان با فولاد نوين، آلومينيوم اراک با ذوب آهن اصفهان، ابومسلم سبزوار با هپکو اراک و گچ فارسان شهرکرد با مس کرمان مصاف مي کند. نتايج هفته سوم مسابقات ليگ برتر کشور نيز که روزهاي پنجشنبه و جمعه 21 و 22 شهريور ماه سال جاري در شهرستانهاي تهران ، اصفهان ،کرمان ، اراک برگزار شد، به اين شرح اعلام شده است:
پنجشنبه 21 / 6 / 87 پارس جنوبي 31 آلومينيوم اراک 24 ـ پنجشنبه 21 / 6 / 87 فولاد مبارکه سپاهان 37 ابومسلم سبزوار 31
جمعه 22 / 6 / 87 مس کرمان 23 ذوب آهن اصفهان 29 ـ جمعه 22 / 6 / 87 فولاد نوين 29 هيات هندبال کرمان 30
تيمهاي شرکت کننده در اين بازيها، تيم فولاد مبارکه سپاهان ، پارس جنوبي ، هيات هندبال کرمان، صنعت مس کرمان ، سپاهان نوين ، هپکو اراک ، آلومينيوم اراک ، ذوب آهن اصفهان ، ابومسلم خراسان و گچ فارسان شهرکرد هستند.

مربى تيم واليبال جوانان ايران: صغر سنى را رد نمي‌كنم

بعد از قهرمانى تيم واليبال جوانان ايران در چهاردهمين دوره رقابت‌هاى واليبال قهرمانى جوانان آسيا مي‌گويد: قهرمانى ما در شرايطى به وقوع پيوست كه بايد بگويم سطح فنى و كيفى تيم‌هاى حاضر به طور فوق العاده‌اي نسبت به گذشته پيشرفت داشته است.
مربى تيم واليبال جوانان ايران ادامه مي‌دهد: تيم واليبال جوانان بازى‌هاى سنگينى را به خصوص در مرحله ى ضربدرى و فينال انجام داد. تيم ايران در برابر تيم‌هاى چين، هند، ژاپن و پاكستان روزهاى سختى را پشت سر گذاشت اما خوشحالم از اين كه در نهايت توانستيم به تمامي‌اهداف از پيش تعيين شده خود دست پيدا كنيم.
برقى در اين باره مي‌گويد: از سوى ديگر تيم جوانان در ارزيابى‌هاى خود در معرفى بازيكنان توانمند نيز موفق بود. عملكرد سال افزون در پست پاسور وهمين طور وادى نشان داد كه ما با وجود تفكرات مثبت آنها در آينده مشكل چندانى در اين پست نداريم.
برقى در ادامه وجود بازيكنان صغر سنى را در تيم جوانان ايران رد نكرد و ادامه مي‌دهد: اين براى اولين بار نيست كه تيم‌هاى حاضر در مسابقه‌هاى جوانان از بازيكنان صغر سنى بهره مي‌برند اما كسب يك مدال طلاى آسيا حتى با وجود اين نفرات هم كار آسانى نيست.

مسابقه هاي جام مهرورزي درشهرهاي مازندران برگزارمي شود
ايرنا: مسوول كميته ورزشي مساجد مازندران از برگزاري مسابقه هاي جام مهرورزي در شهرهاي استان خبر داد و گفت: اين مسابقه ها از امروز شنبه 23 شهريور ماه در استان برگزار مي شود.
"معصومه سليماني" افزود: اين ورزش در 11 پايگاه ورزش در سطح مازندران و با حضور ورزشكاران مساجد برگزار خواهد شد.
وي هدف از برگزاري اين مسابقه ها را كمك به دانش آموزان ورزشكار بي بضاعت عنوان كرد و افزود: تمامي عايدات اين دوره از رقابتها صرف هزينه تحصيلي دانش آموزان بي بضاعت خواهد شد.
وي در رابطه با چگونگي عملكرد و اهداف كميته ورزشي مساجد مازندران خاطر نشان كرد: تقويت و توسعه ورزش در مناطق محروم و بهره مندي افراد كم بضاعت از فعاليت جسمي در مساجد و تكايا از عمده اهداف اين كميته مي باشد.
"سليماني" در ادامه از هماهنگي با سازمان تبليغات اسلامي در راستاي گسترش ورزش در تكايا و مساجد خبر داد و گفت: مقرر شده در مساجد ، تكايا و مدارس برنامه هاي ورزشي با كمك اين سازمان با كمترين هزينه برگزار گردد.

مازندران ميزبان مسابقات قهرماني كشتي آزاد كشور خواهد بود
رييس هيات كشتي مازندران از انتخاب اين استان به عنوان ميزبان مسابقات كشتي آزاد كشور در رده سني بزرگسالان خبر داد.
علي اصغر ثمربخش افزود: اين مسابقات در روزهاي 18 و 19 مهرماه امسال در سالن ورزشي سيد رسول حسيني شهر ساري بر گزار مي شود.
وي اظهارداشت: در روز 17 مهرماه امسال كشتي گيران شركت كننده در مسابقات قهرماني كشور مراسم وزن كشي خواهند داشت.
وي يادآورشد: در اين دوره از رقابت ها 350 نفراز كشتي گيران، مربيان و سرپرستان از تمام استانهاي كشور حضور دارند.
به گفته او نفرات برتر در مسابقات قهرماني كشتي آزاد كشور از سوي كادر فني به عنوان نفرات برگزيده در مرحله اول اردوي انتخابي تيم ملي انتخاب مي شوند.
رييس هيات كشتي مازندران با عنوان اينكه در مسابقات كشتي آزاد قهرماني كشور دو تيم از مازندران شركت دارند، تصريح كرد: تركيب اصلي تيم هاي مازندراني تاكنون مشخص نشده و كشتي گيران بعد از اردوي چند روزه به احتمال فراوان روز يكشنبه هفته آينده مشخص مي شوند.
به گزارش خبرنگار ايرنا، ثمربخش در ارتباط با تركيب تيم كشتي آزاد مازندران در مسابقات قهرماني كشور، گفت: در نظر است از كشتي گيران جوان و با انگيزه در عين حال با تجربه در اين رقابت هاي استفاده شود.
وي ابراز اميدواري كرد تا تيم هاي مازندراني شركت كننده در مسابقات قهرماني كشور با درخشش در اين رقابت ها به مقامي شايسته دست يابند.
لازم به يادآوري است كه فدراسيون كشتي چندي پيش هدف از برگزاري مسابقات كشني آزاد قهرماني كشور در رده سني بزرگسالان را شركت نفرات اول تا دهم اين رقابتها در مسابقات انتخابي جام تختي، جام جهاني و قهرماني آسيا ذكر كرده بود.
10 هزار كشتي گير در قالب 32 هيات ورزشي در مناطق مختلف مازندران مشغول فعاليت هستند.

در پايان هفته يازدهم
تام ايران خودرو قهرمان نيم فصل ليگ برتر فوتسال شد
فارس: تيم تام ايران خودرو با يك اختلاف امتياز نسبت به تيم هاي فولاد ماهان اصفهان و ارم كيش قم به مقام قهرماني نيم فصل نخست ليگ برتر فوتسال دست يافت.
رقابت هاي نيم فصل اول ليگ برتر فوتسال ايران شب گذشته با برگزاري شش ديدار به پايان رسيد.
در پايان هفته يازدهم تيم تام ايران خودرو قهرمان فصل گذشته ليگ، با 24 امتياز قهرمان شد.
تيم هاي فولاد ماهان اصفهان و ارم كيش قم نيز هر 2 با 23 امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.
فولاد گستر تبريز 20 امتيازي است و رده چهارم جدول را در اختيار دارد و تيم هاي پوشينه بافت قزوين، شهيد منصوري، راه ساري و شركت ملي حفاري به ترتيب با 15، 15، 13 و 12 امتياز رده هاي پنجم، ششم، هفتم و هشتم جدول را به خود اختصاص داده اند.
چهار رده پاياني جدول نيز از آن تيم هاي ارژن فارس،‌علم و ادب سايپاي مشهد، صدراي فارس و ذغال سنگ كرمان است كه 11، 8، 7 و 6 امتياز كسب كرده اند.
اين در حالي است كه همه تيم ها به جز شهيد منصوري و راه ساري 11 بازي انجام داده اند. اين 2 تيم هنوز ديدار معوقه خود را برگزار نكرده اند. تيم منصوري در صورت پيروزي در اين ديدار معوقه با يك پله صعود، در رده پنجم جدول قرار خواهد گرفت.

همايش پياده روي خانوادگي به مناسبت روز ورزش در سطح كشور برگزار مي شود
معاون توسعه ورزش همگاني و تفريحي اعلام كرد: به مناسبت روز تربيت بدني و ورزش ( مهرماه) همايش پياده روي خانوادگي در كليه شهرها و روستاهاي پرجمعيت كشور برگزار خواهد شد.
محمدهادي حسام در اين زمينه طي نامه اي به استانداران كشور اعلام كرده است: " همانگونه كه مستحضريد برگزاري همايش هاي بزرگ پياده روي خانوادگي در شهرهاي كشور مرهون تلاش و همدلي كليه دستگاه هاي اجرايي است كه موجبات شور و شعف هموطنان عزيز را فراهم مي نمايد. بدون شك استمرار در برگزاري چنين همايش هايي نقش انكارناپذيري در نهادينه كردن فرهنگ ورزش در بطن زندگي اقشار مختلف جامعه دارد و در نهايت به توسعه سطح سلامت و نشاط جامعه كمك شاياني خواهد نمود."
با عنايت به در پيش بودن روز تربيت بدني و ورزش (26 مهرماه) دستور فرمائيد كليه دستگاه هاي اجرايي آن استان ضمن مشاركت فعال در همايش پياده روي كه در كليه شهرها و روستاهاي پرجمعيت برگزار خواهد شد، مساعدت و همكاري لازم را با ادارات كل تربيت بدني، ادارات تربتي بدني شهرها و نمايندگي بخش ها بعمل آورند. بديهي است سازمان تربيت بدني در اين خصوص همكاري و كمك خواهد نمود.

 

مربي تيم ملي جوانان بوكس:

 ملي پوشان را به شرايط ايده‌آل نزديك مي‌كنيم

با برگزاري تمرينات برنامه ريزي شده، ملي پوشان جوان را به شرايط ايده آل نزديك مي كنيم. ابراهيم عبادي مربي تيم ملي جوانان بوكس خاطرنشان كرد: ما ملي پوشان جوان شايسته را در اردو نگه داشتيم و در تاريخ 5مهرماه مسابقات انتخابي را برگزار مي كنيم و پس از آن در هر وزن 2 مشتزن را در تمرينات نگه مي داريم.

 وي ادامه داد: درحال حاضر با جوانان به صورت پايه‌اي بوكس را آموزش مي دهيم تا اصولي كار كرده و با آمادگي مطلوب راهي مسابقات مختلف شوند ضمن اينكه بايد از مربيان شهرستاني جوانان هم تشكر كرد. عبادي افزود: خوشبخانه همه گونه امكانات و اختيارات براي تيم ملي مهيا بوده است و بايد عنوان كرد هيچ مشكلي از بابت كمبود امكانات نداشته‌ايم و اين براي روند آماده سازي ما مطلوب است. مربي جوانان گفت: خوشبختانه حضور نهرودي كه از مربيان قديمي و با تجربه كشور است هم در كادر فني كمك شاياني به ما كرده است. 

 ملي پوش كاراته: اقتدار ژاپن را شكستيم

 در مسابقات قهرماني جوانان و اميد آسيا با شكست حريفان ژاپني اقتدار آنها را در عرصه رقابت‌هاي قاره‌اي شكستيم." فرزاد عباس زاده دارنده مدال طلاي مسابقات 2008 مالزي با بيان اين مطلب به خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، گفت:‌"در رقابت هاي انفرادي و تيمي موفق شديم نمايندگان ژاپن را شكست دهيم كه همين امر قطعاً باعث مي‌شود تا آنها از اين پس خود را از پيش برده در برابر حريفان قلمداد نكنند." ملي پوش وزن 75 كيلوگرم كشورمان در ادامه تصريح كرد: "تمرينانت علمي و بدنسازي مطلوبي كه در تمرينات اردويي داشتيم باعث شد تا در روز مسابقه با حداكثر آمادگي به مصاف حريفان برويم مخصوصاً صحبت‌هاي دلگرم كننده آقاي آشوري در روز مسابقات انگيزه مان را براي بردن دو چندان كرده بود.

" عباس زاده در پايان خاطرنشان كرد: "كاراته در بين ديگر كشورهاي آسيا همچون كره جنوبي و قزاقستان رشد محسوسي داشته به نحوي كه ديگر نمي‌شد هيچ حريفي را از پيش بازنده دانست و حتي خود ژاپني ها هم در بازي با قزاقستان به مشكل برخورده بودند، اما در كل تلاش هاي چند ماهه كادر فني باعث گرديد تا با قهرماني شرق آسيا را به مقصد كشورمان ترك كنيم كه جا دارد از زحمات آنها و آقاي مربي تيم ملي تشكر كنم." 

 گرگان قهرمان مسابقات کشتي فرنگي استان

مسابقات کشتي فرنگي انتخابي بزرگسالان استان با شرکت 46 کشتي گير از تاريخ 6/6/87 لغايت 7/6/87 طي 5 دوره با انجام 55کشتي بزرگداشت هفته دولت و يادواره شهيد دوستعلي زاهد پور در کردکوي برگزار گرديد که در وزن 55کيلو گرم ابراهيم تاشي از بهاران و در وزن 66 کيلو گرم وحيد اصلاني از علي آباد در وزن 76 کيلو گرم بشير امير خاني از گرگان و76 کيلو گرم محمد نظري از علي آباد در وزن 84 کيلو گرم محمد مصدق از کردکوي در وزن 96 کيلو گرم مهدي عرب از گرگان دروزن 120 کيلو گرم اميد اسدي از گرگان الف مدال طلا را از آن خود کردنددر نهايت گرگان با 56 امتياز و کردکوي با 54 امتياز و علي آباد با 52 امتياز مقام هاي اول تا سوم را کسب کردند. 

 برگزاري مسابقات تکواندو جام رمضان

 مسابقات تکواندو جام رمضان در سالن ورزشي هلال احمر گرگان برگزار شد. دبير هيات تکواندو گرگان در گفتگو با خبرنگار حريف افزود: اين مسابقات با حضور 150 ورزشکار از 10 باشگاه گرگان، در رده کمربند سبز و آبي و در گروه هاي سني خردسال ، نونهال و نوجون انجام شد. وجحيد فغاني در اين باره گفت: هدف از برگزاري اين دوره از رقابتها آشنايي هر چه بيشتر ورزشکاران با مسابقات و شناخت نيروهاي مستعد ورزشي مي‌باشد. وي در پايان يادآور شد : مسابقات تکواندو و جام رمضان در ديگر شهرستان هاي استان توسط هيات هاي مربوطه برگزار مي‌شود.

 

مديريت ورزش همبستگي المپيک، ويژه استان مازندران
ازسوي واحد آموزش کميته ملي کشورمان يک دوره مديريت ورزش همبستگي المپيک ويژه استان مازندران در شهر تنکابن برگزار شد. اين دوره باحضور 26 شرکت کننده (19 مرد و 7 زن) تشکل شد و آقايان دکتر مهرزاد حمد، دکتر خيبر و دکتر گائن مدرس آن را بر عهده داشتند.
شرکت کنندگان در اين دوره پس از موفقيت در آزمون نها يي گواهينامه مديريت ورزش همبستگي المپيک را دريافت کردند.

قهرمان المپيك در ساري
هادي ساعي: مراحل بالاتر از سياست را هم طي مي‌كنم
عضو شوراي شهر تهران گفت: هر كاري را كه آغاز كنم تا انتهاي آن مي‌روم و مي‌خواهم مراحل بالاتر از سياست را نيز تجربه كنم.
هادي ساعي كه به منظور شركت در مراسم تجليلش در ساري به سر مي‌برد. ساعي اظهار داشت: هم اكنون نيز فعاليت سياسي دارم و براي رسيدن به اهدافي وارد سياست شده‌ام كه بايد به آن برسم.
وي در خصوص كسب مدال طلاي خود بيان داشت: فشار زياد روحي و رواني را تحمل كردم و يك سال و نيم پيش به دوستان نزديك و تعدادي از مسئولان وعده كسب مدال طلاي المپيك را داده بودم.
به گفته وي نداشتن برنامه‌ريزي، اردوهاي طولاني، فشار روحي و رواني شديد بر ورزشكار به دليل خواسته‌هاي برخي مسئولان و نداشتن آمادگي روحي برخي ورزشكاران كه لياقت كسب مدال طلا را داشتند، از دلايل شكست و ناكامي ورزشكاران بزرگ كشور در المپيك بود.
شب گذشته با حضور هادي ساعي در مازندران، مسئولان ورزش اين استان با اهدا سكه و لوح تقدير از وي تجليل كردند.

رئيس هات کشت مازندران:
کمبود منابع مال باعث تعطل مسابقات جام شهيد ناطق نوري شد
رئيس هيات کشتي مازندران گفت: کمبود منابع مالي و نبود اسپانسر علت تعطلي مسابقات کشتي جام شهيد ناطق نوري بود.
عل اصغر ثمربخش افزود: ان مسابقات مي‌توانست پشتوانه بسار خوب برا کشت ما باشد که متاسفانه تعطل شد. و همچنن از مذاکرات خود با شاه مرادف خبر و ادامه داد:علرغم پگر ها هات کشت استان در 5 ماه اخر موفق به ددار با شاه مرادف نشدم تا انکه خوشبختانه در حاشه برگزار مسابقات المپک ان شراط مها شد و امدوارم با پگر بشتر، ان مرب توانا را به مازندران باورم چون کشورها بسار خواهان به خدمت گرفتن و هستند.
ثمربخش به مسابقات جام حذف موحد وحبب اشاره کرد و گفت:هچ برنامه ا برا ان دو جام در اران نداشتم و بنا به توصه مارتنت که برگزار ان مسابقات را هزنه ب مورد مال عنوان کرد مقرر شد زمان برا ان مسابقات انتخاب شود تا ان مسابقات به بهترن نحو برگزار شود.

سالن ورزش دو هزار و نفره بابلسر پايان هفته به بهره بردار مي‌رسد
مديرکل تريبت بدن استان مازندران گفت: سالن چندمنظوره ورزش 2 هزار و پانصد نفره بابلسر که از مصوبات سفر راست جمهور بود در پاان هفته جار به بهره بردار مي‌رسد.
نصرا.. پرچهره که در مراسم مثاق با شهدان ورزشکار در آرامگاه سار حضور داشت درجمع خبرنگاران با اعلام خبر فوق افزود: ان استان از 350 شهد ورزشکار برخوردار است که بسار از آنها کشت گر بودند.
پرچهره همچنن ضمن تأکد به حضور ورزشکاران در چنن مکان ها از آن به عنوان ک کار فرهنگ اد کرد و خاطر نشان ساخت :کارها از ان دست مي‌تواند زمنه ارتقاء ورزش و ورزشکاران ما را از رده قهرمان به مقام پهلوان فراهم کند .
و ساده اندش، خدمت گذار و تلاش شبانه روز را از مشخصه ها بارز دولت نهم عنوان کرد و افزود: ما نز امدوارم کار و اندشه ما نز همانند شهدان رجا و باهنر باشد.
در اين مراسم مراد محمدي، اسماعيل دنگسركي و رئيس هيات كشتي مازندران در مراسم مثاق با شهدان ورزشکار در آرامگاه سار حضور داشتند.

ليگ فوتبال روستائيان در کشور راه اندازي مي‌شود
دبير فدراسيون ورزش روستائيان و عشاير کشور در شهرستان گرمسار، از راه اندازي رقابتهاي ليگ فوتبال روستائيان در کشور خبر داد. محمدرسول کلهر در گرمسار گفت: در رقابتهاي ليگ فوتبال روستائيان که از مهر ماه آغاز مي شود،‌ 12 تيم از استانهاي مختلف حضور دارند که در دو گروه شش تيمي به رقابت مي پردازند. کلهر همچنين از برگزاري جشنواره ورزشهاي ساحلي در شهر اروميه خبر داد و افزود: اين جشنواره ورزشي در رشته هاي کشتي ساحلي، دوي ساحلي، واليبال ساحلي، فوتبال ساحلي و کبدي ساحلي در نيمه دوم امسال برگزار مي شود.
وي، تعداد تيمهاي شرکت کننده در اين جشنواره ورزشي را 25 تيم با حضور بيش از 500 ورزشکار بيان کرد و افزود : اين رقابتها سال گذشته در شهر اصفهان برگزار شده بود.
دبير فدراسيون ورزش روستائيان و عشاير کشور افزود : رقابتهاي ورزشي روستائيان در رشته هاي مختلف و در سطح قهرماني کشور در نيمه دوم امسال برگزار مي شود.
مسابقه هاي کشتي آزاد روستائيان کشور با شرکت 268 ورزشکار در قالب 24 تيم در شهرستان گرمسار در حال برگزاري است.

اردوي تدارکاتي تيم ملي واليبال بانوان در بابلسر خاتمه يافت
ايرنا: تيم ملي واليبال بانوان در رده سني نوجوانان به اردوي هشت روزه خود در بابلسر خاتمه داد.
نايب رييس هيات واليبال بانوان مازندران و مسوول اين اردو گفت: تيم ملي از پانزدهم شهريورماه تا شب گذشته اردوي آماده سازي و تدارکاتي خود را در سالن ورزشي مرکز آموزش بانک کشاورزي در بابلسر برپا کرده بود. "معصومه قلي زاده" افزود: تيم ملي بانوان در اردوي هشت روزه خود در بابلسر دو ديدار تدارکاتي با تيم بزرگسالان هيات واليبال مازندران برگزار که هر دو ديدار نيز از نماينده مازندران با نتيجه مشابه 3 بر يک پيروز شد. وي افزود: در اردوي بابلسر 17 بازيکن زير نظر مربيان تيم ملي به مرور کارهاي فني پرداختند.
وي برگزاري اردوي تيم ملي را در بابلسر مطلوب ارزيابي کرد و ادامه داد: تمرينات ملي پوشان در شادابي کامل برگزار شد. "قلي زاده" گفت: تيم ملي واليبال بانوان پس از دو روز استراحت دور جديد تمرينات خود را در تهران از سر مي گيرد. وي خاطر نشان کرد: تيم ملي واليبال بانوان ايران در رده سني نوجوانان خود را براي حضوري قوي تر در بازيهاي آسيايي که از 20 مهر ماه در فيليپين برگزار مي شود آماده مي کند.

 

 

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان